Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spinningowe Mistrzostwa Okręgu w połowach z łodzi 2018 - komunikat 1

Aktualności | 2018-03-29 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

zmiany w komunikacie:
informacja dot. przechowywania ryb - 26.03.2018 r.
wyjaśnienie - 26.03.2018 r.
zmiana uprawnionych do startu - 29.03.2018 r.

logo OKS

 

Uprzejmie informujemy, że Biuro ZO PZW w Poznaniu na zlecenie Okręgowego Kapitanatu Sportowego jest organizatorem Spinningowych Mistrzostw Okręgu Juniorów i Seniorów w połowach z łodzi, które odbędą się w dniu 2 czerwca 2018 r. i 1 września 2018 r. na jeziorze Wonieść.

 Prawo startu w zawodach mają Członkowie PZW zrzeszeni w Kołach Okręgu PZW w Poznaniu reprezentująca Koła  Wędkarskie którzy uzyskali kwalifikacje w kolejności:

• ubiegłoroczny Mistrz Okręgu,
• Kadra Okręgu,
• mistrzowie kół Okręgu PZW Poznań,
• zawodnicy startujący w GPxO (ze względu na fakt, że Mistrzostwa Okręgu rozgrywane są jako pierwsze zawody z cyklu GPxO, dopuszcza do startu się wszystkich chętnych zawodników mających prawo startu w GPxO na rok bieżący)
• Limit startujących uzależniony od pojemności łowiska, decyduje kolejność zgłoszenia. Limit ustala się na maksymalnie 70 zawodników

 

 

W kategorii juniorów ma prawo startu młodzież w wieku od 14 do 18 lat (przy  dolnej  granicy  wieku  decyduje  rok urodzenia). Do zgłoszenia należy dołączyć pisemną zgodę  prawnego  opiekuna,  oraz zapewnić obecność  opiekuna  w  czasie  trwania  zawodów.   

 

Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z Zasadami Organizacji Wędkarskiego Sportu Wyczynowego PZW w dwóch 7 godzinnych turach.  

 

Losowanie   obsad   jednostek   pływających, numerów   startowych,   numerów   jednostek pływających  oraz  oznakowania  sektorów  (A,B)  dla  ich  obsad  na  zawodach  przeprowadza  organizator  na podstawie  zgłoszeń zawodników na dziesięć dni (tj. 24 maja)  przed  zawodami.  Wylosowane  obsady  jednostek  pływających organizator w formie komunikatu umieszcza w dniu losowania na stronie internetowej wraz z podaniem e-mail lub telefonów zawodników. Na  każdą  turę  obowiązuje  nowe  losowanie  obsad jednostek pływających w sektorach.  

Każdy zawodnik ma obowiązek posiadać siatkę lub inny pojemnik do czasowego przechowywania ryb w dobrej kondycji do czasu przypłynięcia sędziego.

Minimalna długość łodzi 3,6 metra, wyposażona w sprzęt ratunkowy dla każdego członka załogi.      

Na jeziorze obowiązuje zakaz używania silników spalinowych. Organizator nie zabezpiecza łodzi oraz silników elektrycznych.

NIE PRZYJMOWANE SĄ ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW BEZ ŁODZI.  

(wyjaśnienie: należy zgłaszać łodzie z dwuosobową obsadą z podaniem nazwisk, ze wskazaniem dysponenta łodzi)

Organizator przewiduje przeprowadzenie przed każdą z tur wyrywkowej kontroli zawodników na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.  

 

Główna Komisja Sędziowska:  

- Andrzej Andrzejewski - Sędzia Główny

- Jarosław Pałasz - Sędzia Sekretarz  

 

Koszty uczestnictwa:  

Opłata startowa za obie tury na pokrycie kosztów posiłków i napoi, wynosi:

- seniorzy 73,80 zł brutto (60,00 zł netto + 23% VAT)

- juniorzy wraz z opiekunem bezpłatnie  

Opłatę startową należy wnieść gotówką w kasach Okręgu PZW Poznań w Poznaniu, Osiecznej lub Lesznie  lub przelewem na konto Okręgu nr 63 1090 1476 0000 0001 2314 4829 z dopiskiem „Spinningowe Mistrzostwa Okręgu" w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja 2018 r. włącznie.  

Zgłoszenia zawodników wyłącznie z łodziami zaznaczając dysponenta łodzi w formie pisemnej, wraz z podaniem e-mail lub telefonów zawodników do kontaktu należy dokonać nieprzekraczalnym terminie do 15 maja 2018. Lista zgłoszonych zawodników zostanie opublikowana na stronie internetowej Okręgu PZW w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmuje Biuro ZO PZW w Poznaniu: biuro@pzw.poznan.pl. Zgłoszeni zawodnicy po ustalonym terminie zostaną nie dopuszczeni do Mistrzostw.  

 

MIEJSCE WODOWANIA: stanica Koła 202 Kościan w Gryżynce  

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • marcin_nowik Data dodania: 3 miesiące temu Oceń: 2 + / -

  marcin_nowik

  Cyt:
  {Odnośnie zapisu "NIE PRZYJMOWANE SĄ ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW BEZ ŁODZI" organizator nie wziął pod uwagę skutków prawnych, jest to jawna dyskryminacja zawodników którzy nie posiadają jednostki pływającej.
  Uważam że prawo do zgłoszenia udziału powinni mieć wszyscy zawodnicy uprawnieni do startu, a losowanie powinno się odbyć bez uwzględniania czy ktoś ma łódkę czy nie. Daje to szansę wylosowania każdego z zawodników. W obecnym zapisie osoby które są dysponentami nigdy się nie wylosują.
  Pozdrawiam
  Marcin Mularski}

  Brawo Marcin !
  Popieram i pozdrawiam
  Marcin Nowik

  PS. Najpierw zabiliśmy Klubu, teraz tych bez łódki, potem pozbędziemy się tych co mają za starą łódkę, potem grubych i w okularach. Tak, żeby został nam schizoidalny człowiek XXI wieku ...

 • Mularski Marcin Data dodania: 3 miesiące temu Oceń: 3 + / -

  Odnośnie "(wyjaśnienie: należy zgłaszać łodzie z dwuosobową obsadą z podaniem nazwisk, ze wskazaniem dysponenta łodzi)" ta są zawody teamów czy indywidualne ?
  Podejrzewam że taki zapis odnośnie zgłoszenia zawodników ma na celu rozstawienie ich w taki sposób żeby połączyć zawodnika z łódką z zawodnikiem który jej nie posiada nie ma to nic wspólnego z losowaniem w którym każdy z zawodników może wylosować każdego.

  Ponadto w MO prawo startu mają mistrzowie kół Okręgu PZW Poznań i może się zdarzyć że osoba taka nie będzie znała nikogo kto by startował w tych zawodach to jak ona ma się zgłosić.
  3. Prawo startu w Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu ma ubiegłoroczny Mistrz Okręgu, Kadra Okręgu, mistrzowie kół Okręgu PZW Poznań, zawodnicy startujący w GPxO. Limit startujących uzależniony od pojemności łowiska, decyduje kolejność zgłoszenia.

  Dodam jeszcze że do klasyfikacji GPxO zalicza się MO co powiecie zawodnikowi który chce startować w zawodach a którego zgłoszenie na MO nie zostanie przyjęte bo nie ma łodzi albo nie zgłosił się w parze z innym zawodnikiem (MO dwie tury).
  10. W Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu oraz w GPxO prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna seniorów i juniorów. Do klasyfikacji końcowej GPxO wliczane będą zawody Indywidualnych Mistrzostw Okręgu. Najsłabszy wynik z jednej tury całego cyklu zawodów nie będzie uwzgledniany w klasyfikacji końcowej.

  Uważam że zgłoszenia powinny być przyjmowane bez zaznaczenia dysponenta, załoganta. Następnie powinno odbyć się losowanie obsad jednostek pływających, numerów startowych, numerów jednostek pływających oraz oznakowania sektorów tak jak jest to robione na Mistrzostwach PZW. Po takim losowaniu osoby które razem pływają ustalają kto zorganizuje sprzęt pływający. W przypadku gdy obie osoby są dysponentami prawo wyboru powinna mieć osoba która zajęła wyższe miejsce w MO za ubiegły rok.

 • Michalak Łukasz Data dodania: 3 miesiące temu Oceń: 6 + / -

  z łódkami pewnie będzie zamieszanie, ale brawa za decyzję dotycząca zwolnienia z opłaty juniorów, przy tak znikomej ilości startujących w tej kategorii wiekowej jest to mądre posunięcie

 • Mularski Marcin Data dodania: 3 miesiące temu Oceń: 4 + / -

  Odnośnie zapisu "NIE PRZYJMOWANE SĄ ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW BEZ ŁODZI" organizator nie wziął pod uwagę skutków prawnych, jest to jawna dyskryminacja zawodników którzy nie posiadają jednostki pływającej.
  Uważam że prawo do zgłoszenia udziału powinni mieć wszyscy zawodnicy uprawnieni do startu, a losowanie powinno się odbyć bez uwzględniania czy ktoś ma łódkę czy nie. Daje to szansę wylosowania każdego z zawodników. W obecnym zapisie osoby które są dysponentami nigdy się nie wylosują.
  Pozdrawiam
  Marcin Mularski

 • Mularski Marcin Data dodania: 3 miesiące temu Oceń: 4 + / -

  Według komunikatu "każdy zawodnik ma obowiązek posiadać siatkę do czasowego przechowywania ryb w dobrej kondycji" natomiast w ZASADACH ORGANIZACJI SPORTU WĘDKARSKIEGO Regulamin zawodów w wędkarstwie spinningowym jest
  8.4.1 "zawodnik jest zobowiązany do przetrzymywania złowionych ryb w siatce lub w innym pojemniku do przechowywania ryb w dobrej kondycji do czasu przypłynięcia sędziego".
  Proszę o informację czy mogę przechowywać ryby w bakiście czy muszę posiadać siatkę.
  Pozdrawiam
  Marcin Mularski