Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Kolejny przypadek na naszych wodach kłusownictwa, mięsiarstwa, bo na pewno nie wędkarstwa.

Aktualności | 2020-08-12 | Publikujący: Koło PZW Praszka

      Koledzy i koleżanki, przepisy dotyczące amatorskiego połowu ryb są po to aby je przestrzegać, a nie naginać czy wręcz bezczelnie łamać. Już o tym mówiliśmy i dalej twardo wierzymy w to że zdecydowana większość z naszej wędkarskiej braci, to ludzie odpowiedzialni, przestrzegający regulaminu, a także dbający o nasze wspólne wody. Niestety są tez czarne owce, które regulamin mają za nic.
   Jednym z ostatnich przypadków mięsiarstwa i kłusownictwa, jest przypadek ze zbiornika Młyny, gdzie osoby wędkujące na nockach, brały wszystko co tylko udało się złowić, a gdy limity zostały przekroczone, przyjeżdżały osoby na motorach i zabierały złowione ryby, aby pseudo wędkarze mogli spokojnie łowić dalej.
    Mamy w naszym kole prężnie działającą Społeczną Straż Rybacką, choć doskonale zdajemy sobie sprawę że strażnicy nie są w stanie patrolować naszych wód 24 godziny na dobę, dlatego tak ważna jest Wasza postawa koledzy, aby tego typu przypadki zgłaszać do odpowiednich służb.
     I na koniec może warto przypomnieć że nikt nikomu nie zabrania zabierania ryb z łowisk z których można je zabierać, ale jak widać należy też przypomnieć że oprócz granic zdrowego rozsądku, jest też regulamin, który wyraźnie określa ile i jakie ryby można zabierać.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.