Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

Porozumienia 2014

Porozumienia | 2014-01-16 | Publikujący: Okręg PZW w Siedlcach

Okręg PZW w Siedlcach zawarł porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek na wodach ogólnodostępnych na 2014 rok z następującymi okręgami:

 

 1. Biała Podlaska
 2. Białystok
 3. Chełm
 4. Lublin
 5. Rzeszów
 6. Tarnobrzeg
 7. Zamość
 8. Wałbrzych
 9. Legnica
 10. Sieradz
 11. Częstochowa
 12. Kielce
Ponadto z Okręgiem w Radomiu:
 • obwód rybacki rzeki Wisła nr 2 - 15.00 zł,
 • wszystkie wody nizinne ze zbiornikiem Domaniów - 56,00 zł.
Okręg w Łodzi - 50% składki okręgowej,
Okręg w Piotrkowie Trybunalskim - 50% składki okręgowej.


  

  
O kolejnych zawartych porozumieniach będziemy informowali na bieżąco.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (14)

 • mtpo Data dodania: 4 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • ruan Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  Kolego @bartsiedlce serdeczne dzięki za odpowiedź, a wątpliwości nasuwały się po określeniu ,,składka członkowska okręgowa" ponieważ ,,składka członkowska" może dotyczyć tylko składki( ogólnokrajowej) - w tym roku 68zł. Dlatego też nawet na znaczkach widnieje przy opłacaniu zezwoleń ,,składka okręgowa" i wtedy wszystko jest jasne a słowo ,,członkowska" w pewnym sensie ogranicza przynależność do danej społeczności, w tym przypadku do społeczności wędkarskiej w danym okręgu. Prawda ,że podatek pit i podatek vat są podatkami a jest między nimi ogromna różnica?
  Dzięki za merytoryczne wyjaśnienie drugiej części i jest to wystarczające.
  Pozdrawiam.

 • bartsiedlce Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  Kolego @ruan, postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania, choć nie jestem "Rzecznikiem Okręgu", nie ma takiego stanowiska ani funkcji. Czuję się wywołany do tablicy, gdyż sam miałem podobne wątpliwości.
  Zacznę od sprawy członkostwa.
  Członkiem koła PZW można stać się po złożeniu deklaracji członkowskiej i po opłaceniu składki członkowskiej (ogólnozwiązkowej 68,- zł). Składka członkowska okręgowa uprawnia do wędkowania na wodach danego okręgu. Każdy członek PZW ma prawo do opłacenia tejże składki w dowolnej liczbie okręgów lub nie płacenia jej wcale. Poprzez opłacenie składki okręgowej nie staje się członkiem koła tegoż okręgu. Co za tym idzie nie skutkuje to wskazanymi przez Ciebie konsekwencjami. Po prostu w PZW nie ma innej formy wnoszenia opłat, niż "składka członkowska", podobnie jest w innych stowarzyszeniach, wynika to z polskiego ustroju podatkowego.
  Teraz sprawa podziału składki okręgowej na dwie części.
  Od dłuższego czasu część wędkarzy domagała się jakiejkolwiek formy podziału składki rocznej. Okręg nie ma prawa ani możliwości ingerować w składkę ogólnozwiązkową, ale Zarząd postanowił dać taką możliwość w składce okręgowej. Dlaczego 60 zł za I półrocze? Chodziło o rozgraniczenie składki za I półrocze i okręgowej składki członkowskiej ulgowej 50%. Podział 60 + 44 wydał się Zarządowi najbardziej czytelny i łatwy do zapamiętania.
  Jeśli chodzi o rekompensatę, to niestety nie ma takiej możliwości statutowo - prawnej. Ze względu na trudności w porozumieniu się z OM wystąpiło ogromne opóźnienie w decyzjach na temat składek. Niestety nasz ZO nie miał możliwości przyspieszenia w tej sprawie. Wszyscy skarbnicy byli pouczeni o tym, by informować członków o problemie i sugerować wstrzymanie się z opłacaniem składek. Informacje były przekazywane skarbnikom na szkoleniach, które odbyły się w grudniu 2013.
  Rozumiem, że osoby, które opłaciły już składki mogą czuć się rozgoryczone, ale każdy jest kowalem swojego losu (je też opłaciłem przed powyższą publikacją).

 • ruan Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

  Ponieważ nie mam możliwości zadać pytania pod publikacją-,,Składki i porozumienia-2014 rok” dlatego też w tym miejscu poruszam co następuje:
  Proszę Rzecznika Okręgu o odpowiedź:
  1.Jeśli opłacę składkę członkowską ogólnozwiązkową podstawową-68zł i składkę członkowską okręgową -104zł(opłaty całoroczne) oraz podstawową składkę członkowską w OM-118zł to czy otrzymam zwrot lub rekompensatę(obojętnie jak to nazwać) 44zł. ,czy też nie otrzymam? Czym jest podyktowana wycena I półrocza na 60zł a drugiego na 44zł?
  2. Opłacając składkę członkowską okręgową Okręgu Siedlce jestem wędkarzem okręgu siedleckiego , więc czy przy dodatkowym opłaceniu składki członkowskiej okręgowej OM nie zachodzi możliwość dublowania ilości wędkarzy ? Staje się to podstawą do np. uzyskiwania jakichkolwiek większych subwencji dla OM ze względu na większą ilość wędkarzy jak również zwiększoną , niesłusznie , możliwością uzyskania ilości miejsc w jakichkolwiek władzach szczebla głównego. Jak więc to się ma z wymogami Statutu że wędkarz może być członkiem tylko w jednym kole , a więc tylko w jednym okręgu?
  Proszę o szybką odpowiedź.
  Serdecznie pozdrawiam .

 • wojtus Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

  Witam. Dobra wiadomość z pewnego źródła!
  Mamy porozumienie na obwód rybacki nr 5 na rzece Bug - w ramach naszej okręgowej składki członkowskiej. Pozdrawiam. Wojtek.

 • bartsiedlce Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  Wojtku, zwracam uwagę na rodzaj składki - " składka okręgowa członkowska", taka nomenklatura obowiązuje, nie istnieje składka okręgowa. To budzi moje wątpliwości.
  Pytanie, czy można być członkiem dwóch kół było tylko małą prowokacją, odpowiedź oczywiście znam.

 • wojtus Data dodania: 4 lata temu Oceń: 3 + / -

  Witam. Nie można być członkiem dwóch kół - o czym przeczytasz w § 14 pkt 6: Członek Związku ma obowiązek:
  należeć tylko do jednego koła PZW; Ale wyjściem z takiej sytuacji jest wykupienie składki podstawowej i okręgowej w macierzystym kole i dodatkowo składki okręgowej - powiedzmy w OM. Łowisz wtedy w wodach prawie połowy Polski. Pozdrawiam. Wojtek.

 • bartsiedlce Data dodania: 4 lata temu Oceń: 5 + / -

  Dareczku, kontrole z pewnością nasilą się, zapewniam Cię.
  Zastanawiam się tylko nad problemem formalnym. Żeby otrzymać zezwolenie roczne na łowienie w danym okręgu trzeba zapłacić okręgową składkę członkowską, czyli być członkiem koła w danym okręgu. Nurtuje mnie myśl, czy można być członkiem dwóch kół w różnych okręgach?
  Kłopot dotyczy całego kraju i tysięcy wędkarzy.

 • Krystosiak Dariusz Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  Dzięki za odpowiedź, też tak zrobię chociaż wq.... mnie obecność rybaków w OM od lat co zresztą było jedną
  (bo jest ich jednak więcej) z przyczyn mojego przeniesienia do OS. Obecny rzecznik A.Z na forum ZG PZW odpowiedział mi jakieś 2 tygodnie temu że dla kilku czy kilkunastu wędkarzy z W-wy posiadających domki nad Liwcem czy Bugiem OM nie opłaciło się podpisywać porozumienia. Gość się pomylił w obliczeniach i dym będzie jak wszyscy się zorientują wiosną że łowią w Bugu czy Liwcu nielegalnie. Szkoda tylko że kontrole zapewne nie zwiększą częstotliwości i tego że kasa z mandatów nie idzie do okręgu, oj wzbogaciły się okręg siedlecki, wzbogacił ;-))

 • Karpisz Piotr Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  sobienie

  Darek, kupimy pozwolenia w Okręgu Siedleckim i Mazowieckim, niestety, stoimy rozkrakiem w 2-ch Okręgach, Jezioro Piwonińskie jest siedleckie a Wisła kilometr od Jeziora już mazowiecka. Nie mamy wyjścia, zapłącimy i tu i tam, oczywiście znowu zacznie się "wielka migracja" wędkarzy Siedlce - Mazowsze, Mazowsze - Siedlce w zależności gdzie będzie im się bardziej "opłacało" łowić. Powinniśmy powołać OZW zamiast PZW w wolnym tłumaczeniu Okręgowy Związek Wędkarski bo z polskim nie ma wiele wspólnego. A i jeszcze jedno, Mazowsze powinno zamiast 2-ch rybaków na Wiśle od Pilicy do Góry Kalwarii "zatrudnić" 10-ciu niech wytępią wszystkie ryby, wtedy nie będzie dylematu na jaki Okręg kupić pozwolenie, przynajmniej w Sobieniach.

 • Krystosiak Dariusz Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  Ciekawe co zrobią wędkarze z kół np. Sobienie, Pilawa, Wilga i innych którzy mają do mazowieckiej Wisły rzut kamieniem? Przeniosłem się kilka lat temu do koła w Sobieniach dlatego że OM i działacze w nim wq....li nie do białości. Wygląda na to że mogę teraz wędkować w dużej ilości wód ale nad Wisłę w W-wie gdzie mam 400-500m nie mogę iść. Bardziej jednak zależy mi na Bugu a nad Wisłę to się zobaczy ;-)) A zresztą czy mogę być członkiem PZW w 2 okręgach?

 • staszek80 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 3 + / -

  staszek80

  Przydałoby się porozumienie z Okręgiem Mazowieckim.

 • Paczuski Piotr Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  Pewnie, że przyzwoita lista gratulacje dla okręgu za dogadanie się. Zostaje tylko dopłata do mazowieckiego i mamy połowę Polski. Poczytałem trochę i stwierdzam, że mimo tej dopłaty do mazowieckiego jesteśmy w dobrej sytuacji, bo okręg siedlecki podpisał porozumienia, a mazowiecki nie.
  Dokopałem się do takiego stwierdzenia
  "nie podpisujemy żadnych porozumień, nasi wędkarze mają mnóstwo wody i nie życzymy sobie obcych na naszej wodzie"

 • Somla Marcin Data dodania: 4 lata temu Oceń: 8 + / -

  klemens_siedlce

  Całkiem przyzwoita lista :)

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Forum - ostatnio dodane wątki

Ostatnio komentowane wiadomości

Na skróty

Ilość odwiedzin