Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ODŁÓW KONTROLNY NA JEZ. LUBIĄŻ

Zgodnie z wymogami RZGW zapisanymi w protokole pokontrolnym i naszym operacie rybackim wg., którego prowadzimy gospodarkę rybacką na j. Lubiąż, w dniach 19-21.12.2011r. przeprowadzono odłów kontrolny na j. Lubiąż. Celem odłowu było sprawdzenie pogłowia poszczególnych gatunków ryb oraz odłów tołpygi, która jako gatunek obcy, nie jest preferowana w tego typu wodzie.

 

Odłów dokonany został na żywej rybie, czyli wszystkie ryby z wyjątkiem tołpygi wracały do wody. Wszystko po to, aby naszemu jezioru nie zabierać tego, co w nim najcenniejsze, czyli pięknych sandaczy, szczupaków, sumów, leszczy, okoni. Rybacy z PZW stwierdzili jednogłośnie, że w naszym jeziorze jest przepiękna ryba, a jej ilości stawiają je w gronie najbardziej rybnych wód woj. lubuskiego.

 

W tym miejscu należy podziękować wszystkim tym, którzy dbają o tę wodę i często poświęcają sówj prywatny czas na walkę z kłusonictwem. Dziękujemy również Policji Powiatowej z Sulęcina, Żandarmerii Wojskowej z Wędrzyna, Państwowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej, Straży Leśnej Nadleśnictwa Lubniewice za olbrzymi wkład w ochronę naszej wody! Serdeczne podziękowanie kierujemy również pod adresem gospodarza jeziora, Pana Roberta Buczkowskiego, miejskiego radnego Pana Przemysława Matczaka oraz członka Społecznej Straży Rybackiej Pana Grzegorza Ociepki za pomoc przy odłowie.

 

Wszystkim odwiedzającym naszą gminę i wędkującym na j. Lubiąż  życzymy spotkania z pięknymi sandaczami, szczupakami, sumami, okoniami i białorybem! Do zobaczenia nad wodą!

 

Połomania kija!

 


Informacje oraz zdjęcia zostały zaczerpnięte ze strony internetowej Miasta i Gmin Lubniewice.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.