Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty bieżące

                        Uwaga Wędkarze !!!

Komunikat w sprawie wędkarskich zawodów sportowych w dyscyplinie spławikowej organizowanych w dniu 23 wrzesnia  2018 r.

Zarząd Koła PZW NR 45 Racibórz-Miasto organizuje w dniu 23.09.2018r. wędkarskie zawody sportowe w dyscyplinie spławikowej zaliczane do Grand Prix Koła o „Puchar Prezydenta  Raciborza".   Biuro zawodów mieścić się będzie łowisko nr 635 Ostróg wodn nr II.  

Prawo startu w zawodach mają członkowie Koła PZW NR 45 Racibórz-Miasto, którzy opłacili składki na rok 2018 i zgłosili swój udział w zawodach do dnia 19.09.2018 r.  telefonicznie u Kapitana Sportowego Koła oraz w sklepach wędkarskich: Rekinek, Rybomania i Nemo.  

Teren zawodów: Wszystkie kategorie wiekowe: Łowisko 635 Ostróg woda nr II.  

Teren zawodów zostaje zamknięty dla wszystkich wędkarzy w dniu 23.09.2018r. w godz. 4.00÷14.00.  

SPRAWY ORGANIZACYJNE:  

1.  Zbiórka zawodników przed zawodami w dniu 23.09.2018 r. o godzinie 7.00, na łowisku Nr 635  Ostróg woda nr II .  

2.   Program zawodów:

1)   godz.   7.00 -   7.15 -  otwarcie zawodów; odprawa z zawodnikami, w tym omówienie warunków               bezpieczeństwa; losowanie stanowisk,

2)   godz.   7.15 -   7.30 -  udanie się zawodników na stanowiska

3)   godz.   7.30 -   9.00 -  przygotowanie się zawodników do zawodów,

4)   godz.   9.00 - 13.00 -  czas trwania zawodów,

5)   godz. 14.00 - 14.45 -  ogłoszenie wyników zawodów, uroczyste zakończenie zawodów.  

3.  Zawody rozgrywane w kategorii: open, w klasyfikacji indywidualnej.    

4.   Obowiązują następujące sygnały:    

1) pierwszy sygnał - na 10 minut przed rozpoczęciem zawodów, po którym zawodnik może rozpocząć nęcenie zanętą ciężką,

2) drugi sygnał - oznacza rozpoczęcie zawodów. Po tym sygnale zawodnik rozpoczyna łowienie i może używać zanęty lekkiej, 3)  trzeci sygnał - oznacza 5 minut do końca zawodów,

 

4)  czwarty sygnał - oznacza zakończenie zawodów. Po tym sygnale nie zalicza się żadnej wyjętej ryby z wody.  

5. Zawody zostaną rozegrane na żywej rybie zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego .  

6. Używane w zawodach wędki i przynęty sztuczne muszą spełniać warunki określone w Zasadach Organizacji Sportu Wędkarskiego. 7. Do punktacji zaliczane będą ryby złowione zgodnie z obowiązującymi wymiarami i okresami ochronnymi określonymi w R.A.P.R.

 8. Obowiązuje następująca punktacja:

1)  zawodnik otrzymuje  jeden punkt za każdy  gram złowionych ryb,

2) za przedłożenie komisji sędziowskiej ryby niewymiarowej, tytułem kary odlicza się zawodnikowi dwukrotnie większą liczbą punktów jak waga ryb niewymiarowych,

3) za przedłożenie komisji sędziowskiej ryby zabrudzonych ziemia lub zanętą tytułem kary odlicza się zawodnikowi 5% punktów z liczby punktów uzyskanych

4) przyjmuje się zasadę że do klasyfikacji zawodów zalicza się ryby zacięte i wyholowane pomiędzy sygnałami rozpoczęcia i zakończenia zawodów.  

9. Zawodnik zostaje zdyskwalifikowany za:

1) wcześniejsze rozpoczęcie zawodów lub kontynuowanie łowienia po ich zakończeniu,

2)  udzielanie i przyjmowanie pomocy w podbieraniu złowionej ryby,

3)  nieprzestrzeganie regulaminu zawodów i ustaleń podjętych podczas odprawy technicznej,

4)  łowienie w innym niż wylosowanym miejscu,

5)  stawienie się na zawody w niepełnej dyspozycji psychofizycznej lub używanie środków zmniejszających tę dyspozycję w czasie trwania zawodów,

6) za nie sportowe i nie etyczne zachowanie się zawodnika w stosunku do organizatora, sędziego czy innych zawodników (po jednorazowym zwróceniu uwagi przez sędziego),

7) przedłożenie komisji sędziowskiej ryby pod ochroną lub ryby złowionej w innym miejscu niż wylosowane miejsce zawodów.  

10. Zasady postępowania w przypadku wystąpienia burzy w czasie zawodów:

1) Jeżeli burza wystąpi przed lub podczas przygotowania do zawodów: żaden zawodnik nie może wejść na swoje stanowisko (opóźniony sygnał wejścia na stanowiska) lub przygotowywać sprzęt (podwójny sygnał - koniec fazy przygotowania). Jeżeli warunki pogodowe i limit czasu w programie zawodów na to pozwolą, zawody mogą się odbyć normalnie lub zostać skrócone, a jeśli warunki pogodowe się nie poprawią lub uniemożliwia to program zawodów, zawody zostają anulowana.

2) Jeżeli burza wystąpi w czasie trwania zawodów - zawody zostają natychmiast przerwane; Sygnały informujące o przerwaniu i wznowieniu zawodów: „pierwszy sygnał - podwójny", po którym zawodnik ma obowiązek natychmiastowego opuszczenia stanowiska. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, zawody będą kontynuowane, „drugi sygnał" informuje zawodnika o możliwości powrotu na stanowisko, „trzeci sygnał" (5 minut po drugim) oznacza kontynuowanie zawodów. Czas trwania zawodów może zostać skrócony jeśli program zawodów nie pozwala na kontynuację do końca planowanych godzin wędkowania (na podstawie decyzji podjętej przez Komisję Sędziowską).    

Komunikat Skarbnika koła

Skarbnik koła informuje iż opłaty za wędkowanie w kasie koła przyjmowane będą do dnia 30 09 2018 roku. Po tym terminie kasa koła pozostanie zamknięta.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy jesteś za wprowadzeniem na wszystkich naszych łowiskach Koła górnego wymiaru ochronnego dla następujących gatunków ryb: amura, szczupaka i sandacza powyżej 80 cm oraz karpia powyżej 65 cm?
Tak
Nie
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin

Zdjęcia z galerii