Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spławikowe Mistrzostwa koła 11 05 - 12 05 2019

W dniach 11-12 05  2019 na zbiorniku nr 657 Noo Kill i nr 033 rzeka Odra w Raciborzu odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła 2019. Tegoroczne mistrzostwa jak się okazało były jednymi z truniejszych, rozegranych zawodów. Zbiornik 657 okazał się wielkim wyzwaniem gdyż nigdy nie organizowano tam zawodów spławikowych z uwagi na daleko sięgającą roślinność podwodną i dużą przejrzystość wody. Jak się okazało sprawiło to dużo trudności zawodnikóm, mimo to wyniki  I tury okazały się wysokie.Zawodnikom sprzyjała również pogoda, świeciło słońce i było dość ciepło. Zwycięzca  tury Sebastian Omachel swój wynik 6385 pkt wypracował łowiąc konsekwentnie tyczką  małe płotki, dużego leszcza i okonia. Drugi tego dnia Roman Paradowski łowił natomiast batem i osiągnął wynik 5840 pkt., natomiast Tadeusz Karaszkiewicz wynik 5635 pkt wywalczył łowiąc odległościówką na 35 m. Jak widać zawodnicy łowili wszystkimi metodami.

Drugą turę rozegrano na rzece Odrze na odcinku miejskim między mostami ul. Piaskowa a mostem Kolejowym. Nagłe załamanie pogody niska temperatura 8 st., deszcz i przejmujący wiatr dały się bardzo we znaki zawodnikom. Kilku zrezygnowało z różnych przyczyn i nie pojawili się na starcie 2 tury. Ryby tym razem nie chciały współpracować z zawodnikami co przełożyło się na wyniki. Trzem zawodnikom nie udało się złowić ani jednej rybki. Ponownie najlepszym okazał się Sebastian Omachel wygrywająć 2 turę zawodów z wynikiem 1860 pkt, 2 miejsce zajął Roland Girtler łowiąc 1540 pkt a trzecie miejsce zajął Dariusz Gacek uzyskująć 1020 pkt.

Mistrzem Koła na 2019 rok został kol. Sebastian Omachel, 1 v-ce Mistrzem został kol. Roland Girtler a 2 v-ce Mistrzem kol. Bernard Lepiorz.

Zarząd koła pragnie podziękowac Kol. Mariuszowi Wrzeszkiewicz za wspomorzeniu w ostatniej chwili, sędziująć nam zawody. Serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia ukażą się w późniejszym terminie jak tylko do mnie spłyną.

Notkę sporządził: Tadeusz Karaszkiewicz , admin strony koła

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
Gruntową/Feeder
Morską
Muchową
Podlodową
Spławikową
Spinningową
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin