Eliminacje VI rejonu do Drużynowych Mistrzostw Okręgu w wędkarstwie spławikowym 12 08 2017 Kędzierzyn Koźle - Rogi

Aktualności | 2018-08-21 | Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W dniu 12 08 2018 na łowisku nr 033 Odra w m. Kędzierzyn Koźle odbyły się eliminacje VI Rejonu do Drużynowych spławikowych Mistrzostw Okręgu 2018. Na starcie stanęły trzy pięcioosobowe drużyny z Kół PZW nr 45 Racibórz- Miasto, 46 SGL Carbon Polska S.A. i 96 Czerwionka. Sędzią głównym zawodów był kol. Dariusz Gacek. Zawodnicy rywalizowali w pięciu sektorach w czterogodzinnej turze. Dopisało prawie wszystko: piękna słoneczna pogoda, świetna atmosfera a przede wszystkim ryby- te złowione ale i te których nie udało się wyholować. ...... więcej

Puchar Starosty Raciborskiego w wędkarstwie spławikowym 22 08 2018 Ostróg 2

Aktualności | 2018-07-22 | Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W niedzielę 22 lipca 2018 r. Koło PZW nr 45 Racibórz- Miasto po raz 13 zorganizowało zawody w dyscyplinie spławikowej o Puchar Starosty Raciborskiego. Do zawodów przystąpiło trzynastu zawodników reprezentujących koło organizatora. W tegorocznej edycji zawodów zabrakło zawodników z pozostałych kół Powiatu Raciborskiego. Czterogodzinna tura zakończona o godzinie 13.00 wyłoniła zwycięzcę, został nim Kol. Tadeusz Karaszkiewicz uzyskując 5155 punktów na drugim miejscu uplasował się Kol. Eugeniusz Kajstura – 4930 ...... więcej

Mistrzostwa koła w wędkarstwie spinningowym 09-10 06 2018

Aktualności | 2018-06-11 | Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W tym roku areną zmagań uczestników Mistrzostw Koła w wędkarstwie spinningowym były zbiorniki nr 655 Studzienna i 619 Sudół a także nr 033 kanał rzeki ODRY - Ulga. Zawodnicy w pierwszym dniu przez 6- godzinną turę zmagali się nie tylko z rybami ale także z upałem. Ryby nie za bardzo chciały współpracować, wolały "opalanie i wygrzewanie" się pod powierzchnią wody. Po pierwszej turze zawodów prowadzenie objął kol. Roman Paradowski łowiąć 6 okoni, 2 miejsce zajmował kol. Mirosław Gołka łowiąć 5 okoni a 3 lokatę zajmował kol. Eugeniusz ...... więcej

Festyn rodzinny z okazji dnia dziecka

Aktualności | 2018-06-04 | Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W dniu 27.05.2018r. przy pięknej słonecznej pogodzie na łowisku nr 635 Ostróg Zarząd Koła PZW nr 45 Racibórz- Miasto zorganizował coroczny festyn wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa i zasad wędkowania licznie zebrane dzieci wraz ze swoimi opiekunami przystąpiły do rywalizacji w zawodach wędkarskich . Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych do lat 10 i od 10 do 14 lat. po półtoragodzinnej rywalizacji pierwsze miejsce ex aequo w kategorii do lat 10 z wynikiem 1870 pkt. zajęli Jakub Paradowski i Oliwia ...... więcej

Mistrzostwa koła Racibórz Miasto w wędkarstwie spławikowym

Aktualności | 2018-05-06 | Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W dniach 5-6 maja na zbiornikach wodnych nr 604 Łęg i 033 Odra w Raciborzu zostały rozegrane Mistrzostwa koła nr 45 Racibórz Miasto w wędkarstwie spławikowym. I tura mistrzostw odbyła się na wodzie nr 604 Łęg (Pollenowska). wyniki zaskoczyły wszystkich , chociaż ryby bardzo dobrze wspołpracowały jedynie na jednym brzegu gdzie zawodnicy łowili duże leszcze i nie wyjęte z wody karpie. Zawodnicy na drugim brzegu żeby wypaść jak najlepiej ratowali się łowiąc 10- 13 cm sumiki karłowate i sporadycznie większe wzdręgi i płotki. Zwycięzcą I tury został kol. ...... więcej

Mistrzostwa koła w wędkarstwie feederowym. Ostróg V. 22 04 2018

Aktualności | 2018-04-23 | Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W dniu wczorajszym 22 04 2018 przy pięknej słonecznej pogodzie, na wodzie nr 657 Noo Kill Ostróg 5 zostały rozegrane II Mistrzostwa koła w wędkarstwie feederowym. W zawodach uczestniczyło 8 zawodników. Po 5 godzinnej rywalizacji i wysokim wynikiem 17 630 pkt zwycięzcą a zarazem Mistrzem koł Racibórz Miasto na 2018 rok został kol Adam Skrzypek. I v-ce Mistrzem został kol. Mariusz Ludwikowski łowiąć 12225 pkt a tytuł II v-ce Mistrza wywalczył kol. Ryszard Kowalski z wynikiem 8950 pkt. Pozostałe lokaty: 4) Karaszkiewicz Tadeusz 8640 pkt 5) Kaziur Piotr 3225 ...... więcej

Zawody spinningowe "Otwarcie sezonu 2018" Ulga

Aktualności | 2018-04-17 | Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W dniu 14 kwietnia 2018 roku Koła PZW nr 45 Racibórz- Miasto zorganizowało i przeprowadziło zawody w wędkarstwie spinningowym ,, Rozpoczęcie Sezonu Spinningowego". W zawodach wzięło udział 8 zawodników zrzeszonych w Kole. Po sześciu godzinach zmagań w pięknej wiosennej pogodzie i miłej sportowej atmosferze wyłoniono zwycięscy którym został Kol. Roman Paradowski. Zwycięzca łowiąc trzy ryb z największa kleń o długości 50,3 cm uzyskał 1570 punktów, na drugim miejscu uplasował się kol. Leszek Boczoń łowiąc również trzy klenie z ...... więcej

Zawody spławikowe "Otwarcie sezonu 2018"

Aktualności | 2018-04-08 | Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W dniu dzisiejszym wędkarze naszego koła rozpoczęli cykl zawodów spławikowych na zbiorniku Ostróg II. Na starcie stawiło się 22 zawodników którzy rywalizowali w 4 godzinnej turze zawodów spławikowych. Pogoda dopisała, przy bezchmurnym niebie i dosyć wysokiej temperaturze, ale porywistym wietrze, rybki nie chciały z wszystkimi współpracować. Zwycięzcą zawodów z wynikiem 5660 pkt został kol. Tadeusz Karaszkiewicz, 2 miejsce kol Roland Girtler z wynikiem 4795 pkt a trzecim zawodnikiem zawodów został kol Omachel Sebastian z ...... więcej

Rybomania 2018 - Sosnowiec

Aktualności | 2018-03-14 | Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W dniach 10-11.03 2018r. . Okręg PZW w Katowicach po raz trzeci prezentował swoją działalność na odbywających się w Sosnowcu Targach Wędkarskich Rybomania . Otwarcia i uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. Organizacyjnych kol. Janusz Olszewski w towarzystwie, Bartosza Zeidlera i Bartosza Dębińskiego reprezentujących organizatora Międzynarodowe Targi Poznańskie. W targach które odbywały się hali EXPO SILESIA w Sosnowcu swoje produkty prezentowali najwięksi producenci sprzętu wędkarskiego w Polsce. Zdecydowaną większość ...... więcej

Odbyło się szkolenie sędziów wędkarskich Okręgu PZW w Katowicach 04 02 2018

Aktualności | 2018-02-05 | Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W dniu 04 02 2018 w siedzibieokręgu odbyło się szkolenie sędziów wędkarskich. Szkolenie prowadził przewodniczący kolegium sędziów Okręgu PZW w Katowicach kol. Ryszard Seroka oraz przewodniczący Głównego Kolegium Sędziów, kol. Krzysztof Chwastek. Obecny był również v-ce prezes d/s sportu Zarządu Okręgu kol. Bogusław Kossowski. W szkoleniu uczestniczyło 195 sędziów, 14 osób zdało pozytywnie egzaminy kwalifikacyje na sędziów wędkarskich i otrzymało legitymacje sędziego podstawowego a 4 sędziów podniosło ...... więcej