Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Sprzątamy Liwiec - zmiana terminu

Komunikaty | 2018-04-06 | Publikujący: Koło nr 48 "REFLEKS" Siedlce

W związku z wysokim stanem wody uniemożliwiającym sprawne przeprowadzenie akcji, jesteśmy zmuszeni przenieść sprzątanie Liwca na inny termin. 

Szczegóły zostaną podane w komentarzach poniżej oraz w osobnym komunikacie.

Zarząd Koła Nr 48 „Refleks” zaprasza po raz kolejny na kilka godzin pracy na świeżym powietrzu.

Rzeka Liwiec, oddana pod opiekę członkom naszego Koła, znowu wymaga naszej interwencji.

Spotykamy się o godzinie 800,  w niedzielę, 8 kwietnia, przy moście drogowym w m. Purzec.

Plan zakłada uprzątnięcie odpadów z brzegów i koryta rzeki na odcinku od Purzeca do Chodowa. Prosimy o odpowiednie zabezpieczenie się przed warunkami atmosferycznymi i założenie wodoodpornego obuwia. Posiadacze woderów i spodniobutów będą mieli szczególne zadania do wykonania.

indeks.jpg

Jako organizator zapewniamy worki, rękawiczki oraz wywóz zebranych odpadów.

Po zakończeniu sprzątania zapraszamy na mały poczęstunek przy ognisku, w podziękowaniu za Wasz wysiłek włożony w ten dzień. To będzie nasze, małe spotkanie Wielkanocne, na którym ogłosimy plany na kolejne tygodnie. Jajeczkiem podzielimy się na posesji Kolegi Maćka Ciekota w Chodowie, nad brzegiem naszej rzeki, podobnie jak w minionych latach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los najbliższej nam rzeki, bez względu na przynależność kołową. Każdy jest mile widziany.

Jak co roku Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Siedlcach wesprze nas poprzez nieodpłatne udostępnienie worków na odpady oraz wywozu i utylizacji zebranych nad rzeką „skarbów”.

 

                                                                                                               Zarząd Koła Nr 48 „Refleks”

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • bartsiedlce Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  Zarząd Koła Nr 48 "Refleks" z przykrością odwołuje akcję sprzątania brzegów rzeki Liwiec. Natura spłatała nam figla i przyniosła mnóstwo wody w Liwcu. Na łąkach woda stoi w wielu miejscach, większość przybrzeżnych zarośli jest zalana i niedostępna. W miejscu tradycyjnego spotkania po zakończeniu sprzątania jest w tej chwili 30 cm wody i nie ma szans, by do niedzieli sytuacja znacząco się zmieniła.
  Piękna pogoda w ostatnich dniach i w prognozach na najbliższe dni sprzyja gwałtownej wegetacji roślin, a to bardzo utrudnia oczyszczanie brzegów z odpadów. Wobec powyższego planujemy przenieść tegoroczne sprzątanie na czas późnej jesieni, prawdopodobnie na koniec października.
  Informacje o nowym terminie sprzątania ukażą się tutaj, na stronie okręgowej, oraz na stronie internetowej koła, gdzie serdecznie zapraszamy.

 • bartsiedlce Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  Miło mi poinformować, że Zakład Utylizacji Odpadów włączy się w naszą akcję. Dyrekcja ZUO oficjalnie potwierdziła, że nieodpłatnie dostarczy kontener, worki na odpady i zajmie się utylizacją zebranych odpadów.

  DZIĘKUJEMY