Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Majówka na Dębowej - Relacja

Kolejna edycja zawodów Majówka na Dębowej za nami. Już po raz trzeci nad przepięknym Akwenem Dębowa spotkali się fanatycy i sympatycy łowienia karpi by zmierzyć się z drużynami, które przybyły z niemal całej Polski oraz mieszkańcami Dębowej.
W dniu rozpoczęcia imprezy wszystkich uczestników przywitała piękna pogoda, organizatorzy, przybyli goście m.in. Prezes koła Reńska Wieś KOFAMA  Mariusz Mielczarek i wójt Gminy Reńska Wieś - Marian Wojciechowski, Zarząd Okręgu reprezentował Jan Policha. Uczestnicy jak i wszyscy przybyli zainteresowani imprezą mieli okazję zapatrzyć się  w przynęty, zanęty jak i inny sprzęt karpiowy na stoisku zorganizowanym przez Carp Shop - Dawida Patlewicza który prezentował produkty Carp Devil Baits i nie tylko.

Po obiedzie przygotowanym przez obsługę i właściciela „Hula Guli" - dziękujemy Rysiu za posiłki, było naprawdę pyszne - oraz przemowach zaproszonych gości organizatorzy przystąpili do najciekawszej części zawodów czyli losowania. Każda z drużyn miała możliwość losowania stanowiska dwukrotnie - po odrzuceniu pierwszego, więc emocję sięgały zenitu, dodatkowo „joker" dodawał smaczku przy wyborze stanowisk.
Po losowaniu stanowisk wszyscy udali się by sondować łowisko, organizować namioty i cały karpiowy obóz na wylosowanych miejscówkach. Niektóre drużyny już po zmroku wywoziły ostatnie zestawy, a w tym czasie zwycięska drużyna z zeszłego roku (Sitkiewiczowie) miała już pierwszą „dziesiątkę" na macie i wydawało się iż sukces zostanie powtórzony ale...

W imprezie startowało 35 drużyn i już w pierwszym dniu zawodów zostało złowione ogółem 24 ryby na łączną wagę 204 kg 390gram!! Fenomenalny wynik jak na akwen który w 2010 r nawiedziła powódź. Wśród złowionych ryb znalazła się największa ryba zawodów - Karp o masie 20, 410 kg!!!! Złowiony przez drużynę w składzie Szymon Bobatów i Łukasz Czyż.
Piękna pogoda i odpowiednie warunki atmosferyczne przyczyniały się do aktywności ryb i na kolejnych stanowiskach łowiono okazy. Prowadząca drużyna zmieniała się praktycznie z godziny na godzinę, ze wszystkich niemalże rejonów zbiornika napływały informacje o kolejnych złowionych rybach i już drugiego dnia imprezy złowiono 23 ryby na łączną wagę 165kg 990 gramów - co w sumie z wynikiem z pierwszego dnia dawało bagatela - 370kg 380 gramów złowionych karpi i amurów.
Ciekawostką była duża aktywność amurów które w zeszłej edycji trafiały się sporadycznie, natomiast w tym roku nader często gościły na matach zawodników, dlatego większość ekip widząc co się dzieje do zanęty dodawała większość ilość kukurydzy, która skutecznie wabiła okazy „roślinożerców". Zmiana pogody i napływ chmur troszeczkę spowolniły tempo połowu i trzeciego dnia zawodów złowiono „tylko" 21 ryb na łączną wagę  189kg 500gram.

Ostatniego dnia zawodów zrobiło się już naprawdę mokro i chłodno, a w czasie zakończenia imprezy pogoda zafundowała wszystkim możliwość pakowania się w deszczu - uwielbiam to nie ma co - a w godzinach popołudniowych spadł nawet śnieg!!! (Przypominam że był 3 dzień maja!). Pogoda nas nie rozpieszczała ale i tak pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych ogółem w czasie całej imprezy złowiono 618 kg 770 gr karpi i amurów, a średnia waga łowionych ryb przekroczyła 8 kg!!
Jest to fenomenalny wynik jak na zawody z tak liczna obsadą drużyn na dzikiej wodzie, co potwierdza tylko fakt, iż  woda jest w prawidłowy sposób zarządzana przez lokalne koło Reńska Wieś Kofama którego prezesem jest Mariusz Mielczarek.
Ze środków uzyskanych z tytułu organizacji imprezy dokonano zarybień akwenu dużymi karpiami (do 16 kg), by każdy miał możliwość zmierzenia się z dużą sztuką... efekt zarybień przed zwodami jak i w ciągu roku był doskonale widoczny w podbierakach.

Ostateczne wyniki zawodów przedstawiają się następująco:


I miejsce  stanowisko nr 20   - Pająk Stefan/ Matys Jakub - 53,370kg

II miejsce stanowisko nr 11 - Strzelczyk Paweł/ Bartosz Trocer - 45,220kg

III miejsce stanowisko nr 27 - Niedźwiecki Mariusz/ Bardas Mirosław - 44,710kg - Bait Zone Team Poland

IV miejsce stanowisko nr 8 -  Adrian Ciążyński/ Mariusz Bujakowski- 42.160kg -  Bait Zone Team Poland

V miejsce stanowisko nr 32- Mariusz Kościółek/ Grzegorz Kisman - 40.440kg

VI miejsce stanowisko nr 1 - Truty Przemysław/ Szaruga Rafał - 33.380kg  

VII miejsce  stanowisko nr 19 - Czyż Łukasz / Bobatów Szymon - 32.930kg

VIII miejsce stanowisko nr 25 - Podwika Marcin / Truty Roman - 32.610kg  

IX  miejsce stanowisko nr 29 - Rozmus Łukasz / Niemiec Marcin - 31.840kg

X miejsce stanowisko nr 9 - Wacławek Łukasz / Kocoń Aleksander -24.450kg  Niemal wszyscy uczestnicy imprezy zgłosili akces do kolejnej edycji Majówki na Dębowej, co wróży powtórkę magicznej atmosfery zawodów, które mają w sobie ducha rywalizacji i atmosfery integracji. Nikt nie zgłaszał protestów, nikt nie wykłócał się o łowisko o rozstawione markery, każda drużyna łowiła w niemal komfortowych warunkach dzięki zbudowanym pomostom w miejscach gdzie kiedyś był urwisty brzeg, a o rozbiciu namiotu nie było nawet mowy! Zorganizowanie stanowisk było możliwe dzięki pracy członków koła jak i klubowiczów - Carp Team Dębowa, którzy włożyli wiele wysiłku i pracy w przygotowanie pomostów pod specyfikę łowienia i metod stosowanych przez karpiarzy.
Wszystkim sponsorom, znakomitym gościom, kolegom, innym członkom koła którzy znoszą dzielnie „majową blokadę" łowiska Dębowa chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować za pomoc w organizacji zawodów, wyrozumiałość i zrozumienie dla Nas Karpiarzy....

W szczególności gorące podziękowania dla sponsorów i fundatorów nagród:
-Carpland - Szymon Bobatów
-Carpmaniac S.C. -  Tomasz Lipke, Tomasz Bilski
-Carp Shop - Dawid Patlewicz
-Adder Carp - Marek Hallas
-Sklep Karpiowy.pl - Przemek Bździuch
-Crazy Carp - Krzystof Skiba
-Carp Team Dębowa


A także:

Dla Koła Reńska Wieś Kofama i jego członkom za możliwość i pomoc w organizacji imprezy, ichtiologowi Okręgu PZW Opole i Prezesowi Marianowi Magdziarzowi, Darkowi Kruszewskiemu oraz wszystkim zaangażowanym o których zapomniałem wspomnieć i o Was drodzy uczestnicy imprezy, Team runerzy za wspaniała atmosferę na zawodach, miłe wieczory, gościnę i poczęstunek... raz jeszcze DZIĘKUJEMY!!

Do zobaczenia za rok ;-)Mariusz Niedźwiecki

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Trzmielewski Janusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  szunaj42

  http://www.rybobranie.pl/wedkarskie_sukcesy/849/karp
  ten typ nie przynosi chluby dla waszego koła , widać że głęboko w poważaniu ma przepisy obowiązujące w naszym okręgu.Powinien odkupić taką samą rybę i wpuścić na Dębową lub stracić bezpowrotnie kartę wędkarska.

 • darek63 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  darek63

  Dzięki Janusz za dobre słowa,to buduje.Ale niestety nie wszyscy tak myślą jak ty.Jest wielu którym te zawody się nie podobają.A chyba tylko dla tego że są udane.Myślę jednak że to się zmieni jak zrozumieją że jednak ryby trzeba chronić,a nie tylko zabijać.Pozdrawiam i zapraszam na Dębową,nie taka ona straszna.

 • Trzmielewski Janusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  szunaj42

  Gratuluje organizatorom ,świetne zawody jak i wyniki ,chyba w niedługim czasie odwiedzę to łowisko ,słusznie nazywane najlepszym łowiskiem pzw w kraju