Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Czas zarybień na Dębowej.

Jesień na naszych wodach to tradycyjnie okres, w którym następuje ich największe zarybianie. Podstawowym dokumentem określającym sposób zarybiania i konieczną przy tym dokumentację jest Uchwała nr 06/Prezydium/2013 z dnia 11.01.2013 r. w sprawie zatwierdzenia zmian dotyczących procedur zarybieniowych. Uchwałę tę znaleźć można w zakładce "Uchwały ZO" na naszej stronie.
W ślad za tym dokumentem przypominamy, że po zarybieniu danej wody karpiem z przydziału Okręgu, stosuje się zgodnie z przyjętymi przez ZO procedurami, dwutygodniowy okres zamknięcia zarybionej wody, służący zaadaptowaniu się ryby w nowym środowisku.
W akcji zarybiania, oprócz osób wyznaczonych przez Zarządy Kół, będących opiekunami danej wody powinni uczestniczyć również szeregowi wędkarze, którzy o tym fakcie powinni być wcześniej poinformowani. Ważne ogniwo w procesie zarybień stanowią też czlonkowie Społecznej Straży Rybackiej, którzy w okresie zamknięcia wody do wędkowania powinni wzmóc swoje kontrole, by zapiec wszelkiego rodzaju kłusownictwu.
Poza tym pamiętajmy, wody, które użytkujemy jako wędkarze powinny być utrzymane w czystości. Zabierajmy więc wszystkie "wyprodukowane" przez nas w czasie wędkowania śmieci. Zwracajmy uwagę innym, jeśli smieci pozostawiają i bierzmy udzial w organizowanych przez Zarządy Kół, akacjach sprzątania naszych wód.

Z tego też powodu Dębowa będzie całkowicie zamknięta  od 29. 10. 2013r. do 11.11.2013r. włącznie.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.