Czternaście osad w V Memoriale Wojtka Tęczy

Aktualności | 2019-07-17 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Czternaście osad wędkarskich wystartowało w dniu 14 lipca w V Memoriale Wojtka Tęczy. Zawody odbyły się na jeziorze Rogóźno. Tradycyjnie w przeddzień zawodów organizatorzy zwodowali wianek ze światełkiem do krainy wiecznych łowów, aby nawiązać duchowy kontakt i uczcić pamięć Wojtka i wszystkich kolegów wędkarzy, którzy odeszli od nas na zawsze. Dzień zawodów przywitał nas lekkim chłodem, lekko zachmurzonym niebem i prognozą dobrych brań. Wszystko zostawało więc w rękach samych wędkarzy. Po godzinnym przygotowaniu na ...... więcej

Nasi młodzi wędkarze rozpoczęli Wakacje z wędką

Aktualności | 2019-06-25 | Publikujący: Młodzi w OSW Rogóżno

W pierwszą niedzielę wakacji 2019 roku nasi młodzi wędkarze spędzili w Ośrodku Sportów Wędkarskich w Rogóźnie, gdzie odbyły się zawody wędkarskie Wakacje z wędką. Do zawodów przystąpiło 14 młodych wędkarzy w czterech kategoriach wiekowych: do lat 6, do lat 10, do lat 14 i do lat 16. W poszczególnych kategoriach odpowiednio zwyciężyli. Maja Puzio, Filip Szwaczkiewicz, Martyna Kawalerska i Patrycja Drozd. Ze względu na panujący upał, czas zawodów został odpowiednio skrócony, ale organizatorzy zadbali o wypełnienie tego czasu ...... więcej

Po Jeziorowych Mistrzostwach Koła

Aktualności | 2019-06-17 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W dniu 16.06.2019 roku na jeziorze Rogóźno odbyły się Jeziorowe Mistrzostwa Koła. W zawodach uczestniczyło 21 zawodników. Żar słoneczny jaki lał się z nieba utrudnił pracę nie tylko wędkarzom ale i zniechęcił do żerowania ryby. Tylko nielicznym udało się przywabić do siebie stadko płoci i skutecznie utrzymać to stadko w łowisku. Do tych najskuteczniejszych należał Artur Drozd, który w tych warunkach zrobił bardzo łady wynik 6300 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Bordzoł 4455 pkt. a na trzecim Paweł Kisiel 4440 pkt. Łącznie ...... więcej

Dziecięce Święto w OSW Rogóźno

Aktualności | 2019-06-03 | Publikujący: Młodzi w OSW Rogóżno

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka, Zarząd koła PZW OSW Rogóźno dla swoich najmłodszych członków zorganizował zawody wędkarskie. Były to Pomostowe Mistrzostwa Koła. Zawody zostały przeprowadzone w czterech kategoriach wiekowych: - do lat 6- od lat 7do lat 10- od lat 11 do 14- od lat 15 do 16Do zawodów przystąpiło dwudziestu pięciu młodych wędkarzy, z czego w pierwszej kategorii rywalizowało ośmioro zawodników, w kategorii drugiej sześcioro, w trzeciej dziewięcioro a w czwartej dwoje. Rywalizacja pomiędzy dzieciakami była zacięta i patrząc na ...... więcej

Złoto, srebro i brąz.

Aktualności | 2019-05-26 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Trzy medale zdobyli nasi zawodnicy uczestniczący w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu w kategorii weteranów U55,U65, młodzieży, kobiet, juniorów i kadetów. W zawodach tych wystartowało siedmioro naszych zawodników. Najlepiej zaprezentował się nasz najstarszy zawodnik Marian Grzywacz, który wygrywając obydwie tury i zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Bardzo dobrze radził sobie również nasz młodzieżowiec Szymon Hunek. W pierwszej turze trzeci w drugiej drugi i srebrny medal w tych zawodach. Wśród kobiet Ola Włodarczyk w dniu ...... więcej

Pomostowe Mistrzostwa Dzieci w OSW Rogóźno

Aktualności | 2019-05-22 | Publikujący: Młodzi w OSW Rogóżno

Z okazji Dnia Dziecka Zarząd Koła PZW OSW Rogóźno wraz ze sponsorami: Firmą Piscari - producentem zanęt wędkarskich i komponentów zanętowych marki Piscari, Związkiem Zawodowym Górników w Polsce Lubelski Węgiel Bogdanka SA, Sklepem wędkarskim Antek i Złotą Orfą Rogóźno, organizuje Pomostowe Mistrzostwa Dzieci. Zawody odbędą się w czterech kategoriach wiekowych.Do lat 6Do lat 10Do lat 14Do lat 16Wszyscy zawodnicy będą wędkować z pomostu w OSW Rogóźno. Organizator zapewnia dla wszystkich zawodników zanętę i przynętę. ...... więcej

XVI Mistrzostwa Polski Górników

Aktualności | 2019-05-21 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W dniu 18.05.2019 roku na zbiorniku Papierok koło Jastrzębia Zdroju odbyły się XVI Spławikowe Mistrzostwa Polski Górników. Na zlecenie Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników w Polsce zawody realizowane były przez organizację związkową Kopalni Pniówek. W imprezie tej nie zabrakło oczywiście górników z Bogdanki. Wysłaliśmy dwie drużyny reprezentujące Lubelski Węgiel / Kołodyński Kamil, Józefczuk Konrad, Wach Piotr/ i Korporację Gwarecką /Sadowski Jan, Grzywacz Marian, Bordzoł Krzysztof/. Nasi zawodnicy pokazali na ...... więcej

Jest kolejna dwudziestka

12 maja czterech kolegów z dalekiego Krakowa postanowiło już po raz drugi sprawdzić stan naszej ichtiofauny w łowisku. Nie mieli po raz kolejny szczęścia do pogody bo to i przez cały tydzień wyraźnie się wychłodziło oraz niemal bez przerwy padało a czasami ostro lało. Im jednak to nie przeszkadzało Już na drugi dzień w samo południe został złowiony pierwszy okaz. Paweł Kurowski wyłowił karpia o wadze 22,200. Od 13 maja do 18 łącznie krakowianie złowili 24 ryby. Oprócz tej dwudziestki złowili jeszcze 16,6 kg, 12,6 kg 10,5 kg i trzy dziesiątki. ...... więcej

Zasilamy łowisko szczupakiem

29 kwietnia ostatnie wiosenne zarybienie. Tym razem przywieziono nam do rozprowadzenia 10000 szt. narybku letniego szczupaka. Po raz kolejny zarybienie wykonał Janusz Puzio. Tym razem do pomocy miał Piotra Chołotę. Ryba trafiła do nas w workach foliowych wypełnionych wodą i tlenem. Po kilkunastu minutach kwarantanny brodzikowej ekipa zarybieniowa spakowała worki na łódź i rozprowadziła narybek wokół jeziora wypuszczając go na płyciźnie w przybrzeżną trzcinę.... więcej

Spławikowe rozstrzygnięcia w kole

Aktualności | 2019-05-05 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W dniu 5 maja na zbiorniku Dratów Zarząd Koła zorganizował Spławikowe Mistrzostwa Koła. W zawodach wystartowało 20 zawodników w pięciu kategoriach. W kategorii seniorów zwyciężył Konrad Józefczuk wyprzedzając Piotra Wacha, ubiegłorocznego Mistrza okręgu. W kategorii kobiet zwyciężyła Ola Włodarczyk. W kategorii młodzieży zwyciężył Maciej Maruszak, który razem z Szymonem Hunkiem będzie nas reprezentował w Mistrzostwach Okręgu. Kategoria weteranów U55została zdominowana przez Janusza Puzio, Jana Sadowskiego i Krzysztofa ...... więcej