Najazd Tatarów na Bory Tucholskie

To była jubileuszowa, bo XXV-ta wyprawa naszego Klubu nad rzeki Borów Tucholskich. Dla tych młodszych, czy obdarzonych słabszą pamięcią przypomnę, iż w 1991 roku pierwszy raz topiliśmy nasze nimfy i spławialiśmy suche muchy nurtami przepięknej Brdy, by po kilku latach odkryć uroki płynącej nieopodal siostrzanej Wdy, zwanej też czasami Czarną Wodą. Pomimo rodzących się od czasu do czasu pomysłów aby naszą imprezę przenieść nad np. Łupawę, czy (o zgrozo!) nad San, także w tym roku bardzo licznie stawiliśmy się w goszczącym nas od 3 lat ośrodku ...... więcej

Wyniki zawodów "Lipień Litwy" - II edycji Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku w wędkarstwie muchowym 2017 r.

W dniach 10-11.09.2016 r. rozegrano zawody "Lipień Litwy" z cyklu muchowego Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku. Klasyfikacja zawodników przedstawiała się następująco: I miejsce - Cezary Chrulski - zdobywając tym samym 10 pkt. do Grand Prix II miejsce - Zdzisław Tałałaj - zdobywając 8 pkt. do Grand Prix III miejsce - Mariusz Szczepura - zdobywając 6 pkt. do Grand Prix Jędrzej Grygoruk... więcej

Wyniki I edycji Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku w wędkarstwie muchowym 2017 r.

W dniach 11-12.06.2016 r. rozegrano I edycję Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku w wędkarstwie muchowym - "Puchar Prezesa Salmo Clubu". Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:I miejsce zajął kol. Sławomir Tałałaj zdobywając 10 pkt. do Grand PrixII miejsce zajął kol. Cezary Chrulski zdobywając 8 pkt. do Grand PrixIII miejsce zajął kol. Tomasz Skurski zdobywając 6 pkt. do Grand PrixJędrzej Grygoruk... więcej

Zapraszamy na zawody "Lipień Litwy" 10-11.09.2016 r.

W dniach 10-11 września 2016 r. odbędą się zawody „Lipień Litwy". Bazą zawodów oraz miejscem zbiórki będzie pole namiotowe w miejscowości Puvociai nad rzeką Merkis na Litwie. Terenem rywalizacji będą rzeki Merkis i Ulla. Program zawodów: Sobota – 10 września 2016 r. 8.00 - 8.30 – zgłoszenia zawodników; 9.00 - 13.00 – I tura zawodów; 15.00 - 19.00 – II tura zawodów; 19.00 – 20.00 – powrót do bazy zawodów i zgłaszanie ryb. 20.00 - … - część ...... więcej

Relacja z zawodów "Jętka 2016"

W dniach 14-15 maja na rzece Sokołda odbyły się rzeczone zawody. Stanęło w szranki około 20 zawodników, z czego kilku to nasi juniorzy. Pogoda była super, motylek wesoło pląsał nad wodą i roił się z bagiennych czeluści dna rzeki Sokołda. Pstrągi doszły do wniosku, że skoro tyle motyla na wodzie , to można sobie poucztować. Jeszcze na tym etapie tzw. „jętki” nie zajarzyły, że część owadów na wodzie posiada ostre i wielkie haki gwarantujące „windę” na brzeg. Kto się zagapił to nie zaciął, kto przesadził z przyponem to ...... więcej

Relacja z Mistrzostw Okręgu Juniorów w Wędkarstwie Muchowym 22.05.2016 r.

Mistrzostwa okręgu juniorów w wędkarstwie muchowym odbyły się w poprzednią niedzielę tj. 22 maja. Głównym celem zawodów było wyłonienie najlepszego juniora, który to będzie reprezentował nasz Okręg na Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Muchowym Juniorów. Impreza ogólnopolska odbędzie się w dniach 23-25 czerwca na rzece Bóbr. Zbiórka zawodników przed Mistrzostwami Okręgu odbyła się w miejscowości Dworzysk w samym centrum Puszczy Knyszyńskiej. Juniorzy stawili się w liczbie 6, oczywiście każdy z ...... więcej

Wyniki Mistrzostw Okręgu Juniorów Wędkarstwie Muchowym 22.05.2016 r.

Wyniki Mistrzostw Okręgu Juniorów w Wędkarstwie Muchowym Tytuł Mistrza Okręgu zdobył - Karol Lisowski Vice mistrzem Okręgu został - Jan Skurski II Vice Mistrzem Okręgu został - Piotr Gołembiowski Relacja z zawodów ukarze się już wkrótce. Jędrzej Grygoruk... więcej

Wyniki końcowe Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku w wędkarstwie muchowym na rok 2016

Tegoroczne Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku zakończyły bardzo udane pod względem wędkarskim zawody pt. "Jętka" 2016. I miejsce zajął - Cezary Chrulski (koło PZW Suwałki nr 1) zdobywając 20 pkt. II miejsce ex aequo zajęli - Tomasz Skurski (koło Sazan) i Sławomir Tałałaj (koło Miejskie) zdobywając po 16 pkt. IV miejsce zajął - Michał Sikorski (koło Suwałki nr 1) zdobywając 14 pkt.... więcej

Zapraszamy na Mistrzostwa Okręgu Juniorów w Wędkarstwie Muchowym 22.05.2016 r.

„Salmo Club” w Białymstoku wraz z Zarządem Okręgu PZW w Białymstoku zapraszają na Mistrzostw Okręgu w Wędkarstwie Muchowym Juniorów. Zawody odbędą się dnia 22 maja br. na rzece Sokołda od źródeł do młyna w miejscowości Międzyrzecze. Program zawodów: 12.00 – zbiórka zawodników i osób towarzyszących przy moście na Sokołdzie w miejscowości Dworzysk; 12.00 - 12.30 – rejestracja zawodników, wydanie kart startowych i odprawa; 12.30 – 13.30 - dojazd na łowisko; 13.30 – 16.30 - I tura ...... więcej

Serdecznie zapraszamy na zawody z cyklu muchowego Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku - Jętka 2016

Serdecznie zapraszamy na zawody z cyklu Muchowego Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku – Jętka 2016, które odbędą się w dniach 14-15.05.2016 na rzekach Sokołda, Supraśl. Czarna, Słoja i Płoska. Spotykamy się w sobotę o godzinie 10.00 w Pięciu Dębach w celu rejestracji zawodników, spożycia śniadanka i ustalenia szczegółów zawodów. Osoby nie zarejestrowane nie wezmą udziału w zawodach !!! Po rejestracji wyruszamy na wodę by o godzinie 12.00 rozpocząć pierwszą turę . Potrwa ona do godziny 16.30. Potem mamy czas wolny do ...... więcej