Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zarybienie zbiornika Zalew-Muchawka

W dniu 04.05.2020r odbyło się zarybienie zbiornika Zalew-Muchawka narybkiem letnim szczupaka w ilości dwadzieścia tyśięcy sztuk.W zarybieniu była obecna Społeczna Straż Rybacka działająca przy Kole nr 1 Siedlce Miasto

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • trapers Data dodania: 2 dni temu Oceń: 1 + / -

  bartsiedlce: Nic dodać nic ująć. Wytłumaczyłeś przepięknie :-)

 • bartsiedlce Data dodania: 6 dni temu Oceń: 2 + / -

  Widzę, że nikt nie przeczytał Twojego pytania, postaram się wyjaśnić.
  Regulaminy poszczególnych łowisk uszczegóławiają ogólne zasady wędkowania. Mogą zostać wprowadzone dodatkowe regulacje, obostrzenia i zakazy obowiązujące wyłącznie na tym jednym łowisku. Tak jest w opisanym przez Ciebie przypadku. Wolno zabrać 5 szt, leszcza, ale na Zalewie Muchawka obowiązuje dodatkowe obostrzenie do 5 kg ryb ogółem.
  Przykład 1:
  łowisz 5 szt. leszcza o masie łącznej 3.8 kg. Nie wolno Ci zabrać ani jednego leszcza więcej, ale możesz dołowić i zabrać dowolną liczbę karasi i płoci o łącznej masie do 1,2 kg (suma nie przekracza 5 kg).
  Przykład 2:
  złowiłeś z przeznaczeniem do zabrania i masz w siatce 25 szt. karasi i płoci o masie 4 kg, doławiasz leszcza 1,5 kg - musisz go wypuścić, albo masz 3 leszcze po 1,5 kg i doławiasz kolejnego o masie 1 kg - musisz go wypuścić (przekraczasz 5 kg w sumie).
  Dokładnie identycznie działa zapis o wpisywaniu ryb do zezwolenia i ma służyć kontroli ilości odławianych ryb. Jeśli łowisz ryby do siatki = z przeznaczeniem do zabrania i są to ryby gatunków objętych limitem lub wymiarem ochronnym, to masz obowiązek wpisać natychmiast po złowieniu i wrzuceniu do siatki. Jeśli złowisz rybę, która nie ma limitu, ani wymiaru na danym łowisku, to możesz wpisać ją po zakończeniu łowienia.
  W przypadku zalewu powinieneś wpisywać niemal każdą rybę bezpośrednio po włożeniu do siatki. Chyba, że nałowisz uklei na frytki, to możesz to zrobić po zakończeniu wędkowania.
  Nie traktuj mojej odpowiedzi jako wyroczni, ale jako podpowiedź w lepszym zrozumieniu regulaminów. Jeśli masz wątpliwości, zadzwoń do biura okręgu, albo do PSR i zapytaj. Jestem pewien, że Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

  Pozdrawiam

 • hmmmmm Arek Data dodania: 16 dni temu Oceń: 1 + / -

  Witam
  Mam pytanie jak to jest z regulaminem na Zalew Muchawka. Z jednej strony w ogolnych zasadach ochrony wod jest ze nasz region to 5 szt leszcza. W szczegolowym regulaminie lowiska Zalew Muchawka jest napisane ze "karaś, leszcz, ploć - do 5kg" . To jak , ilosc 5szt czy waga do 5kg z pominieciem ilosci? Pytam, generalnie wypuszczam wiekszość ale to sa niescislosci w tym regulaminie. Chociazby jeszcze taka ze od SSR przy kontroli uslyszalem ze trzeba rejstrowac kazda rybe w siatce. A w zapisie jak wól jest napisane "Bezposredniemu wpisowi do rejestru polowow podlegaja w szczególnosci ryby objete wymiarami ochronnymi albo ilosciowymi. Pozostale ryby nalezy wpisac PO ZAKONCZENIU WEDKOWANIA NA LOWISKU punkt 3 instrukcji. Natomiast punkt drugi faktycznie mowi o natychmiastowym wpisaniu. Przeciez pk.3 zaprzecza pk.2. Nie mozna bylo tego inaczej sformulowac. To rodzi napiecia pomiedzy kontrolujacymi a wedkarzem. Moze czegos nie zrozumialem.