Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wapnowanie.

Aktualności | 2012-03-31 | Publikujący: Koło nr 15 Maciejowice

W dniu 30.03.2012r członkowie koła nr 15 z Maciejowic w składzie: Tomasz Piotrowski, Wiesław Włodarczyk, Andrzej Dudek, Andrzej Maraszek i Tomasz Maraszek rozpoczeli wapnowanie akwenów wodnych.

Praca została podzielona na kilka etapów ze względu na dużą ilość wapna 3200 kg. Rozładunkiem wapna oraz wapnowaniem zbiornika Podzamcze zajeli się kol. Tomasz Piotrowski i Wiesław Włodarczyk.

Wapnowanie Jeziora Oblin wykonali kol. Andrzej Dudek, Tomasz i Andrzej Maraszek, dużym ułatwieniem w tej pracy było wypożyczenie silnika elektrycznego przez kol. Tomasza Maraszka.

Pogoda Nas nie rozpieszczała, ale pracę tą trzeba było wykonać teraz.

 

Wszystkim uczestnikom tej pracy serdecznie dziękuję za poświęcenie swojego prywatnego czasu i pomoc w wykonaniu tego zadania.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem,

Tomasz Piotrowski

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • Wardzyński Juliusz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  wsumierybak

  Dużo pracy, rzeczywiście. Jednak, czy aby macie pewność, że wapnowanie w ogóle, a już poprzez takie rozsypywanie w szczególe, służy rybom? Kilka lat temu przeszukałem net i znalazłem badania ryb po takich akcjach. I wtedy doszedłem do wniosków, że takie wapnowanie nie służy następnym pokoleniom ryb. Ale jest dobrą dezynfekcją zbiorników, gdzie ryba jest szybko i często odławiana (np. stawy hodowlane). Reasumując, właściciele stawów rybackich nie martwią się o ryby, które sprzedają, a jest to naukowo udowodnione, że potomstwo tych ryb ma osłabiony układ immunologiczny i odpornościowy. Więcej mogę przesłać na priv. Pozdrawiam!

 • kolonr1 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Co prawda jestem z Siedlec i na wodach Maciejowickich jeszcze nie łowiłem, ale też chylę czoła przez PREZESEM Piotrowskim za zaangażowanie i dbałość o wody.

 • Mikulski Mateusz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 4 + / -

  Podziękowanie dla pana Tomasza Piotrkowskiego on dba o wody

 • Piotrowski Tomasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 8 + / -

  tomaszp

  Jak w większości kół, pracuje kilku ale ich pracę ocenia wielu. Powiem tak: praca - tak, satysfakcja - tak, docenienie - ???, ocena - pewna, ból pleców - gwarantowany:)
  Pozdrawiam,
  Tomek

 • pbrzuch Data dodania: 7 lat temu Oceń: 8 + / -

  Wykonaliście koledzy dużo brudnej, ale potrzebnej roboty w tak małym gronie....
  Wyrażam wielkie uznanie dla ludzi na których, zawsze można liczyć.
  Ciągle Ci sami, a przecież koło nie liczy tylko pięciu członków?!
  POZDRAWIAM:)