Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Sum ma 35 lat

 

 

anigif.gif


anigif11_2.gif
HISTORIA KOŁA „SUM"

„Sum ma 35 lat"


Koło Polskiego Związku Wędkarskiego "Sum" ma 35 lat. Założone zostało przy Kopalni Węgla Kamiennego "Nowa Ruda" pole Słupiec. W dniu 16 lutego1983 roku z inicjatywy Jana Korzeniowskiego, Adama Tymuły, Jana Sikorskiego, Andrzeja Piwowarczyka, Józefa Zająca, Józefa Łopaciucha, Wiesława Majdy i Jerzego Macedońskiego odbyło się posiedzenie założycielskie sekcji. Na skutek bardzo dużego zainteresowania wędkarstwem po roku działalności sekcja zmieniła się w samodzielne Koło wędkarskie. Pierwsze, założycielskie Walne Zgromadzenie nowego Koła odbyło się 9 lutego 1984 roku. Pierwszym prezesem Koła został Walenty Bastek, następnym zaś był Józef Łopaciuch, który w 36-letniej historii Koła był nim najdłużej. Kolejnymi prezesami byli: Jerzy Wojtaś, Mirosław Wiśniewski , Jan Flig, Jerzy Kwaśniewski obecnie pełni tą funkcję  Wacław Kuczyński. 

Koło przez około 15 lat było gospodarzem zalewu w Dzikowcu, do momentu kiedy w 1996 roku Urząd Gminy Nowa Ruda wymówił dzierżawę i rozpoczął remont zapory. Po wielu latach zabiegów zalew w Dzikowcu wrócił do wędkarzy a jego oficjalne otwarcie miało miejsce 5 kwietnia 2008 roku. W dniu tym odbyły się zawody o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda. Zalew w Dzikowcu jest wodą otwartą, zarybianą przez Okręg PZW w Wałbrzychu, na której gospodarzem jest Koło "Sum". Ponadto nasze koło jest gospodarzem dwóch stawów w Ścinawce Dolnej utrzymując je w doskonałym stanie, tak by wędkarze mogli oddawać się swojej pasji.

Działalność Koła jest różnorodna. Na początku istnienia organizowane były wczasy wędkarskie w Partęczynach. Obecnie rokrocznie organizowane są kilka razy w sezonie zawody dla członków Koła. Tradycją są, organizowane z okazji Dnia dziecka, zawody dla dzieci. Członkowie Koła dbają również o ochronę naszych wód i ich zarybienie. Za swoją pracę liczne grono wędkarzy zostało odznaczone przez Zarząd Główny PZW. W historii Koła przyznano jedną złotą odznake z wieńcami osiem złotych odznak PZW oraz trzydzieści siedem srebrnych odznaczeń. 
złota z wieńcami(Ryszard Małodobry)
Koło pierwotnie nosiło nazwę Koło PZW przy KWK "Nowa Ruda", natomiast od 1986 roku zmieniło nazwę na Koło PZW "Sum" przy KWK "Nowa Ruda". W czasie istnienia kopalni w "Sumie" zrzeszonych było około tysiąca członków. W ostatnim czasie liczba ta zmniejszyła się i wynosi około 400 wędkarzy. Koło ma swoją siedzibę w Nowej Rudzie przy ul. Radkowskiej 22.

Podsumowując 35-letnie dokonania Koła "Sum" można stwierdzić, że w każdym roku swojej działalności dbaliśmy o stan wód, stan ich zarybienia, wypoczynek wędkarzy oraz prowadziliśmy działalność sportową dla naszych członków. Pamiętaliśmy zawsze o jednej, najważniejszej zasadzie, że abyśmy mogli łowić ryby trzeba o nie dbać - to obowiązek każdego, kto bierze wędkę do ręki.

Opracował Wacław Zyzda 

wiceprezes Koła "Sum"

 

Wspomnień czar kliknij

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Sylwia Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 5 + / -

  Zarząd Koła PZW Lokomotywa składa
  Zarządowi oraz Członkom Koła PZW Nowa Ruda Sum wyrazy uznania oraz serdeczne gratulacje z Okazji Jubileuszu 35-lecia istnienia. Niech ta rocznica stanie się inspiracją do realizacji wszystkich kolejnych planów i zamierzeń. Niech poczucie dobrze spełnionego obowiązku wobec przyrody i wędkarstwa będzie Waszym drogowskazem na następne lata Waszej działalności.
  Zarząd Koła PZW Lokomotywa

 • Wiktorski Jurek Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 7 + / -

  viktor0

  Brawo Panie i Panowie z SUMA,fajny jubileusz,STO LAT.Moc pozdrowień dla Wszystkich.Ryszard za opracowanie plus jak pas startowy.Do zobaczyska nad wodą.Pozdro.

 • Działa Radosław Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 7 + / -

  radoslaw84

  Zarząd Koła PZW w Bielawie
  Przesyła Życzenia z Okazji Jubileuszu 35 Lecia Koła PZW Nowa Ruda ,,SUM''
  Wyrazy najgłębszego uznania i szacunku za wkład w organizację i popularyzację wędkarstwa, działania na rzecz ochrony przyrody i kształtowania etyki wędkarskiej.
  Życzymy dalszych sukcesów w rozwoju działalności oraz satysfakcji jaką dają efekty Waszej pracy.
  Z wędkarskim pozdrowieniem.
  Zarząd Koła PZW Bielawa.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

jaką metodę łowienie preferujesz
spławik
grunt
spinning
mucha
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin