Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spławikowe Zawody o Puchar Wiosny w Kole "Sum" 2018

Puchar Wiosny

Ulubiony akwen wodny przez wędkarzy naszego Okręgu miał zaszczyt gościć w dniu 10 czerwca 2018 r zawodników biorących udział w Spławikowych Zawodach o Puchar Wiosny .Zawody organizuje Koło PZW „Sum" z Nowej Rudy.
Pogoda zapowiada się nawet dość ładna, przynajmniej tak to wygląda z samego rana. Prognozy zapowiadają burze i ulewy w późniejszych godzinach, nic z tych rzeczy , w miarę upływu czasu zza chmurek wygląda słońce i robi się coraz cieplej, a raczej parnie. Na listy startowe zapisuje się w sumie 11 zawodników z ościennych kół wędkarskich. Po odprawie i losowaniu stanowisk kapitan sportowy Grzegorz Kozak wyznacza czas startu na godz. 9,3o. Dominującą ryba w dzisiejszych zmaganiach jest dorodna płoć. Trafiają się też i większe sztuki ryb, których wędkarze nie są w stanie podebrać, w czasie walki ryby te zrywają zestawy. To tylko świadczy o tym że w Zbiorniku zaporowym na Dzikowcu jest ładna ryba która tak łatwo nie da się złowić na bata lub tyczkę. Zawody kończą się o godz. 12,3o i do prac przystępują sędziowie ważąc i mierząc złowione ryby. W czasie podliczania wyników uczestnicy dzisiejszego spotkania spotykają się przy rożnie i gasząc pragnienie zimnymi napojami. Dzisiejsze zawody wygrywa kolega Marcin Tworożyński z koła Łagiewniki osiągając znakomity wynik(4980 pkt.). Drugą lokatę zajmuje kolega Andrzej Szostaczko z koła w Kłodzku osiągając wynik 4720 pkt. Trzecie miejsce przypada koledze Januszowi Kurjacie z koła w Stzelinie z wynikiem 3610 pkt. Kolega ten złowił największa rybę dzisiejszych zawodów(leszcz 37 cm). Pozostałe wyniki w załączniku. Album zdjęć z dzisiejszych zmagań znajduje się pod linkiem https://photos.app.goo.gl/jY3H7bxL8JKhgxFPA
Zapraszam również do krótkiej relacji filmowej poniżej.     Opracował R.Telus

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Telus Ryszard Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 3 + / -

  misiek7

  Jerzy,następnym razem zrobimy dogrywkę. Pogoda nam dopisała, towarzystwo też doborowe i całe zawody należy zaliczyć do udanych.

 • Wiktorski Jurek Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  viktor0

  Kolego Madic Oni na nic nie muszą patrzeć,frekwencja nie była duża,ale zawody w Dzikowcu się obronią:fajne towarzystwo,piękne rybki i położenie tego akwenu .Według mnie same plusy.Dodam że zostałem jeszcze trochę powędkować i efekty powalające:płotki +30 i leszczyki +40 ,czas około 2 godz ,szacunkowo ponad 6 kg.Pozdrawiam.

 • madic Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

jaką metodę łowienie preferujesz
spławik
grunt
spinning
mucha
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin