Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Pierwsze zawody szkół gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Działdowa.

Wyniki zawodów | 2010-05-10 | Publikujący: Koło Działdowo

Zmagania o Puchar Burmistrza Miasta Działdowa – dominacja Gródek.

W dniu dzisiejszym tj. 10.05.2010r. na rzece Wkrze w miejscowości Gnojenko, odbyły się zawody w dyscyplinie spławikowej szkół gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Działdowa. Na starcie stanęło 23 gimnazjalistów (wśród nich jedna dziewczyna – Julka Młodzianowska), reprezentujących Gimnazja w Burkacie, Gródkach i Gimnazjum nr 2 w Działdowie. Zawodnicy zostali dowiezieni na miejsce zawodów busem. Wszyscy zawodnicy byli bardzo zmotywowani, pełni wiary w sukces i gotowi do rywalizacji. Na początku nastąpiło przywitanie uczestników przez Prezesa Koła Działdowo Marka Dembskiego, oraz sędziego głównego zawodów Pawła Wółkowskiego. Po zapisach, losowaniu stanowisk, rozdaniu zanęty, białych robaków oraz pinki, o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy zawody. Zaplanowana była jedna dwugodzinna tura. Stanowiska były podobne, liczyć można było na ukleje, płotki i kiełbie. Zawodnicy dysponowali różnego rodzaju sprzętem, więc w trakcie organizatorzy pomagali zmieniać haczyki nierzadko bardzo duże na mniejsze, aby można było coś złowić (podziękowanie dla Mirka Bartykowskiego, Piotra Liszewskiego i Krzyśka Pienickiego za pomoc młodym wędkarzom). Brań było sporo, ale większości młodych wędkarzy brakowało szczęścia i troszkę cierpliwości. Okazało się jednak, że cierpliwość popłaca. Część zawodników ryby złowiło równo z końcem zawodów. O godzinie 12 zakończyliśmy łowienie. Ostatnią część zawodów bacznie obserwował Burmistrz Miasta Działdowa – Pan Bronisław Mazurkiewicz i jak sam przyznał przyniosło to dwóm zawodnikom szczęście, gdyż złowili wtedy ryby. Następnie dokonano ważenia złowionych ryb i podliczono wyniki zawodów. Okazało się, że całe podium w klasyfikacji indywidualnej zajęli gimnazjaliści z Gródek. Wygrał  Karol Nowak, przed Pawłem Czartowskim i Kamilem Różańskim. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło gimnazjum w Gródkach przed Gimnazjum nr 2 w Działdowie i Gimnazjum w Burkacie. Uroczystego wręczenia nagród, pucharów i dyplomów dokonał Burmistrz Miasta Działdowa – Pan Bronisław Mazurkiewicz. Burmistrz podziękował  organizatorom za wspaniałą inicjatywę, uczestnikom pogratulował wyników i zwrócił im uwagę na to, aby dbali o środowisko naturalne. Zachęcił ich do brania udziału w imprezach związanych z troską o otaczające nas środowisko.

Uczestnicy zostali zaproszeni na organizowane w najbliższą sobotę (15.05.2010r.) sprzątanie Działdówki. Mieli także okazję zdać egzamin na kartę wędkarską (skorzystali z tego wszyscy uczestnicy zawodów).

Później zrobiono pamiątkowe zdjęcia zawodników i poszczególnych ekip. Następnie wszyscy uczestnicy zjedli z apetytem dowieziony posiłek.

Impreza była bardzo udana. Dopisali uczestnicy, tutaj podziękowania dla opiekunów drużyn :  Anny Wółkowskiej, Tomasza Rusina i Grzegorza Wadeckiego. Słoneczna pogoda i dobre humory, były atutem dzisiejszej imprezy. Mamy nadzieję, że wielu uczestników wystartuje w kolejnych zawodach i zarazi się bakcylem wędkarskim.

 

 

 Uczestnicy :

 

Gimnazjum nr 2 w Działdowie :  Bartosz Libert, Sebastian Dzierżanowski, Marcin Łożyński, Piotr Piekarski, Damian Stępka, Damian Grześkiewicz, Patryk Maluchnik, Maciej Nowak, Julia Młodzianowska.

Opiekun : Anna Wółkowska.

 

Gimnazjum w Burkacie : Marcin Lempek, Sebastian Garlej, Bartosz Sobotka, Patryk Zieliński, Przemysław Zbirowski, Jakub Stańczak.

Opiekun : Grzegorz Wadecki.

 

Gimnazjum w Gródkach : Kamil Sobiech, Dawid Cichaczewski, Paweł Czartowski, Mateusz Wasilewski, Karol Waks, Kamil Różąński, Karol Nowak, Krystian Zdunek.

Opiekun : Tomasz Rusin 

 

 

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne imprezy wędkarskie.   

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Forum - ostatnio dodane wątki

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Czy uczestniczyłeś/aś w zawodach wędkarskich?
Możesz dodać komentarz.
towarzyskich
wyczynowych
nie uczestniczyłem/am
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin