Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Puchar Szamotuł 2010 - Rzutowe Grand Prix Polski

Wyniki zawodów | 2010-08-10 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Puchar Szamotuł

Nareszcie !
ogromny sukces zawodników Okręgowego Klubu wędkarstwa Rzutowego
"CASTINGSPOT - POZNAŃ"


W dniu 31.08.2010r. na stadionie miejskim Szamotulskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Rzutowe Zawody zaliczane do Pucharu Polski „SZAMOTUŁY 2010"
Do Szamotuł zjechali najlepsi specjaliści dyscypliny rzutowej z kraju oraz gościnnie zawodnicy klubu CASTING CLUB FRYDEK - MISTEK z Czech.
W sumie do zawodów zostało zgłoszonych 61 zawodników oraz 7 trenerów.
Na tak dużą frekwencję miały wpływ, jak sądzę, dwie sprawy a mianowicie: pierwsza to dobre położenie geograficzne Szamotuł oraz doskonałe warunki do rozegrania tego typu zawodów.

 

Wzorcowo przygotowana trawiasta murawa na płycie Stadionu Miejskiego SZOSiR oraz boisko treningowe o powierzchni dwóch boisk piłkarskich to atut tego właśnie miejsca.
Dobre zaplecze techniczne i infrastruktura stadionu stawia ten obiekt na pierwszym miejscu w kraju wśród obiektów na których goszczą specjaliści dyscypliny rzutowej.
Nie przez przypadek ten obiekt został wskazany władzom ICSF-u jako miejsce przeprowadzenia przyszłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów które odbędą się w lipcu których organizatorem jest Polska a wykonawcą jest Okręg PZW w Poznaniu.
Biorąc pod uwagę przychylność Władz Szamotuł na tego typu inicjatywę oraz szerokie zainteresowanie mieszkańców tymi zawodami wierzymy, że warto tu właśnie je organizować.

Drugą i chyba najważniejszą przyczyną wysokiej frekwencji była do końca otwarta sprawa składu kadry narodowej na Mistrzostwa Świata które zostaną rozegrane w dniach 15-17.09. w Chorwacji.

Do chwili zawodów, na szczycie tabeli było bardzo gęsto, i na tych zawodach miały zapaść decyzje w sprawie składu kadry i jednocześnie dać odpowiedź trenerom którzy z członków szerokiej kardy narodowej są aktualnie najlepiej dysponowani zawodnikami i mogą tworzyć zgrany zespół z dużymi szansami na medale.
Właściwie do ostatniej chwili ważyły się losy kilku zawodników w kategorii seniorów i dopiero wyniki konkurencji odległościowych wskazały na ostateczny skład kadry.
Okręg PZW w Poznaniu wrócił na swoje miejsce na rzutowej mapie Polski a to za sprawą zawodników Klubu CASTINGSPORT POZNAŃ - Robinson Team.
Od ponad 4 lat mozolnie tworzyliśmy drużynę i cierpliwie czekaliśmy na wyniki i proszę ! są.
Drużyna seniorów w składzie: Damian Grzywocz, Włodzimierz Targosz i Libor Pierzyna wygrali rywalizację drużynową i jestem przekonany, że mamy w tej chwili najlepszą drużynę seniorów w Polsce. Nasi młodzi adepci w kategorii młodzieży w klasyfikacji drużynowe sprawili nam dużą niespodziankę zajmując : Drużyna Poznań 1: Sapogórski Karol, Dzik Przemysław i Nowakowski Andrzej 6 miejsce, natomiast drużyna Poznań 2 w składzie: Jakub Potocki, Filip Kaszkowiak i Tomasz Kościelniak zajęła 7 miejsce (startowało 14 drużyn).
W 5boju najlepszym zawodnikiem w klas. Seniorów został nasz zawodnik Lobor Pierzyna, Damian Grzywocz zajął 4 miejsce natomiast Włodzimierz Targosz 6 miejsce.
W 2boju Multi Włodek Targosz zajął 4 miejsce.
W czasie zawodów rozegrany był finał konkurencji Nr 1 - Mucha cel w którym Libor Pierzyna zajął 2 a Damian Grzywocz 4 miejsce.
Trochę słabiej wypadły nasze Panie ale wszyscy jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że przyjdzie moment i też sprawią nam piękną niespodziankę. Oby tak dalej!
Zawody miały piękną oprawę a w ceremonii otwarcia uczestniczyli: Starosta Szamotulski Pan Paweł Kowzan, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Pan Janusz Stańka, Panowie Dyrektorzy SZOSiR Marian Szmania i Marian Kałka, Polski Związek Wędkarski Zarząd Główny reprezentował Kol. Władysław Ogrodowczyk natomiast Okręg PZW w Poznaniu Dyrektor Biura Andrzej Kuligowski.
Główna Komisja Sędziowska pracowała w składzie:
Waldemar Kaman - Sędzia Główny ( Okręg PZW w Legnicy)
Artur Kalinowski - Zastępca ( Okręg PZW w Turuniu)
Krzysztof Chwastek - sekretarz ( Okręg PZW w Katowicach)
Pracami sędziów Okręgu PZW w Poznaniu na boisku kierował Kol. Ireneusz Fedorczuk
Całej komisji należą się wyrazy uznania i podziękowania za ich naprawdę ciężką pracę.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za naprawdę sportową atmosferę, choć niektórym nerwy niepotrzebnie puszczały ale rozumiem, stawka była bardzo wysoka.
Sponsorem nagród rzeczowych była firma „ROBINSON EUROPE" Sp. z o.o. reprezentowana przez Pana Sławomira Pszczołę.

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Forum - ostatnio dodane wątki

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Czy uczestniczyłeś/aś w zawodach wędkarskich?
Możesz dodać komentarz.
towarzyskich
wyczynowych
nie uczestniczyłem/am
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin