Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

11th FIPS-MUCHE WORLD YOUTH FLY FISHING CHAMPIONSHIP France 2012

Komunikaty | 2012-07-24 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Tegoroczne Muchowe Mistrzostwa Świata Juniorów zorganizowane zostały w malowniczym rejonie Lozere, znajdującym się na południu Francji. Baza zawodów mieściła się w miejscowości Mende, a same zawody rozegrane zostawały w następująco:

 

Sektor A, górny odcinek rzeki Lot - zaliczane gatunki: pstrąg oraz lipień. Dozwolona metoda: wyłącznie jedna sucha mucha.

 

Sektor B, dolny odcinek rzeki Lot - zaliczane gatunki: pstrąg oraz lipień.

 

Sektor C, Colagne - zaliczane gatunki: pstrąg oraz lipień.

 

Sektor D, Allier - zaliczane gatunki: pstrąg oraz lipień.

 

Sektor E, jezioro Charpal - zaliczane gatunki, wyłącznie: Szczupak, Okoń oraz Płoć.

 

Organizacja zawodów pod względem sportowym wzorowa, przeprowadzona wyłącznie na dzikiej rybie co zapewne zweryfikowało podejście do wędkarstwa muchowego wielu zawodników. Tradycyjnie swoją klasę potwierdziła Czeska reprezentacja zdobywając trzy medale Mistrzostw Świata. Pierwsze miejsce i złoty medal w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie złoty medal wywalczył Martin Musil oraz srebro zeszłoroczny mistrz świata Lukas Starychfojtu. Drugie miejsce drużynowego podium przypadło zeszłorocznemu mistrzowi świata Reprezentacji USA, która do kolekcji dołożyła również brązowy medal klasyfikacji indywidualnej zdobyty przez Austena Randeckera. Klasę zawodnika potwierdza fakt, iż w ostatniej turze na jeziorze Charpal złowił 2 ryby co okazało się najgorszym wynikiem w sektorze /11 punktów/ a mimo to był w stanie utrzymać pozycję medalową.

 

Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja gospodarzy. Reprezentacja Francji rzutem na taśmę wywalczyła drużynowy brązowy medal mistrzostwa świata. Cóż można by powiedzieć, atmosfera była napięta.

 

Kolejne miejsca poza podium zajęły reprezentacje:

 

4. Hiszpania – jeden z faworytów mistrzostw, w tym roku pierwszy raz poza podium.

5. Irlandia – największa niespodzianka mistrzostw i można by powiedzieć największy przegrany zawodów.

6. Polska – Walczyliśmy do samego końca, niestety jak co roku brakuje magicznej jednej ryby, w tym roku może na Colagne. Niemniej jednak cieszy wysoka pozycja Michała Greszty – 7 miejsce indywidualnie oraz Filipa Kurasa – 9 miejsce indywidualnie.  Analizując wyniki cieszą dobre rezultaty osiągane na sektorze A, gdzie jedną dozwoloną metodą była sucha mucha oraz wyniki reprezentacji na jeziorze, sektor E.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem,

 

Andrzej Wnękowicz

Trener Kadry Narodowej Juniorów

 

Autor zdjęć: Adam Wnękowicz

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Czy uczestniczyłeś/aś w zawodach wędkarskich?
Możesz dodać komentarz.
towarzyskich
wyczynowych
nie uczestniczyłem/am
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin