Aktualności - archiwum zobacz aktualne

Informacja o posiedzeniu Głównego Kapitanatu Sportowego w dniu 24.11.2005r.

Aktualności | 2005-11-30 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Na posiedzeniu GKS z udziałem przedstawicieli Rad Klubów dyscyplin wędkarskich (członków GKS) omówiono propozycje zmian do Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego oraz zasady rywalizacji sportowej sportu kwalifikowanego we wszystkich dyscyplinachwędkarskich. Ze względu na dużą ilość zmian zaproponowanych na posiedzeniu przez przedstawicieli poszczególnych dyscyplin sportu wędkarskiego,postanowiono dokonać wnikliwej analizy zasad i regulaminów rozgrywania imprez Grand Prix i Mistrzostw Polski. Zatwierdzono również Terminarz Imprez Krajowych i Międzynarodowych na rok 2006 oraz ...... więcej

Udany występ polskiej drużyny na Mistrzostwach Europy w Lesznie

Aktualności | 2005-10-04 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Na rozegranych Mistrzostwach Europy Seniorów w wędkarstwie rzutowym w dniach7-10 września br. w Lesznie reprezentanci Polski w stawce 12-tu najlepszych drużyn Europy zdobyli 9 medali. Brązowy medal w klasyfikacji drużynowej zdobyły drużyny kobiet i mężczyznw następujących składach: mężczyźni: Jacek KUZA - Okręg PZW w Kielcach Janusz PAPRZYCKI - Okręg PZW w Legnicy Włodzimierz TARGOSZ- Okręg PZW w Katowicach Mateusz TARGOSZ - Okręg PZW w Katowicach kobiety: Iwona BIALIK - Okręg PZW w Katowicach Monika TALAR - Okręg ...... więcej

Złoto dla polskiej drużyny na Mistrzostwach Europy w Słowacji

*** Do 21 medali zdobytych na Mistrzostwach świata i Europy w bieżącym roku, kolejny, jeden z najcenniejszych, dorzuciła reprezentacja Polski seniorów w wędkarstwie spławikowym. Na rozegranych w dn. 3 i 4 września br. Mistrzostwach Europy w Hlohovcu i Madunicach (Słowacja) nasi wędkarze zdobyli złoty medal w klasyfikacji drużynowej. Drużyna wystąpiła w składzie: Robert BEDNARSKI Bogusław BRUD Piotr LORENC Zbigniew MILEWSKI Tadeusz ZALEWSKI Wiktor WALCZAK Trenerem reprezentacji jest Andrzej BORKOWSKI. *** ...... więcej

Brązowy medal Kamili Justa-Kowalskiej na XXII Mistrzostwach świata Kobiet w wędkarstwie spławikowym – Chorwacja 2005

Na rozegranych w dniach 20-21.08.2005 XII Mistrzostwach świata Kobiet w wędkarstwie spławikowym w miejscowości Zagrzeb w Chorwacji duży sukces, zdobywając brązowy medal, odniosła zawodniczka Kamila JUSTA-KOWALSKA z Klubu „Mikado Aramis” z Okręgu Mazowieckiego PZW. Indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Livia HAJDU z Wegier, drugie miejsce zajęła Franca TAGRISFERRI z Włoch. Drużynowymi Mistrzyniami świata zostały zawodniczki z Anglii , drugie miejsce zajęły zawodniczki z Włoch a trzecie z Węgier. W Mistrzostwach udział wzięło 16 drużyn narodowych.... więcej

Sukces na Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich w Duisburgu

Aktualności | 2005-07-25 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Na zakończonych w dniu 24 lipca br. Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich w Duisburgu (Niemcy) nasi reprezentanci wędkarstwa rzutowego zdobyli trzy medale: - w konkurencji „rzut odległościowy muchą„ Włodzimerz Targorz z Okręgu PZWw Katowicach zdobył złoty medal - w konkurencji „ skish muchowy” w kategorii seniorów Janusz Paprzycki z Okręgu PZWw Legnicy zdobył brązowy medal - w konkurencji „skish muchowy” w kategorii kobiet Monika Talar z Okręgu PZWw Katowicach zdobyła również brązowy medal... więcej

Udany występ juniorów na Mistrzostwach Świata w wędkarstwie spławikowym

*** Na zakończonych w dniu 24 lipca br. Mistrzostwach świata juniorów w wędkarstwie spławikowym w Serbi/Czarnogórze reprezentacja Polski zajęła 4 miejsce. Indywidualnie brązowy medal zdobył Sebastian Mączka z Okręgu PZW w Tarnobrzegu. ***... więcej

Kolejne medale polskich spinningistów na Mistrzostwach Świata w Portugalii

Aktualności | 2005-06-30 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Na rozegranych w dniach 28-29.05.2005 w miejscowości Arcos Valdevez w Portugalii Mistrzostwach świata w wędkarstwie spinningowym polska reprezentacja w składzie: - Jacek STĘPIEŃ - Okręg PZW Wrocław - Daniel KOWALSKI - Okręg PZW Zielona Góra - Tomasz KRZYSZCZYK - Okręg PZW Katowice - Andrzej LIPIŃSKI - Okręg PZW Wrocław zdobyła wicemistrzostwo świata. Mistrzostwo świata zdobyła drużyna Rosji, a trzecie miejsce drużyna Włoch.Brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej zdobył Daniel KOWALSKI. Mistrzem świata został Aleksiej SCHANIN z Rosji a ...... więcej

Ogromny sukces polskich wędkarzy muchowych na Mistrzostwach Europy - Lesko 2005

Aktualności | 2005-06-19 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Sukces polskich wędkarzy muchowych na Mistrzostwach Europu Seniorów w wędkarstwie muchowym – LESKO 2005 Na zakończonych w dniu 19 czerwca 2005 roku Mistrzostwach Europy Seniorów w wędkarstwie muchowym rozegranych w Lesku, na rzekach San i Solinka oraz zbiorniku zaporowym Myczkowce olbrzymi sukces odnieśli polscy reprezentanci. Mistrzostwo Europy w klasyfikacji drużynowej zdobyła druga reprezentacja Polski w składzie: Grzegorz GOŁOFIT - Okręg PZW Lublin Józef LACH - Okręg PZW Nowy Sącz ...... więcej

Sukcesy polskiej reprezentacji w wędkarstwie rzutowym w Berlinie

Aktualności | 2005-03-27 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W dniu 26 marca br. odbył się 44 Halowy Turniej w wędkarstwie rzutowym rozegrany w Berlinie to największy i najstarszy turniej, który uznaje się jako Halowe Mistrzostwa świata. Udział w tych zawodach na zaproszenie organizatorów biorą najlepsi zawodnicy. Tak było i tym razem. Organizatorzy zaprosili zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych (weteranów, seniorów, kobiety, juniorki , juniorów i kadetów ). ICSF jako jedyna federacja wędkarska jest organizatorem Mistrzostw świata weteranów (tj. zawodników powyżej 50 roku życia), których w tym roku gościć będzie ...... więcej