Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z I Tury Mistrzostw Polski w wędkarstwie podlodowym "Puchar Graffa 2019” r.

Aktualności | 2019-02-18 | Publikujący: "Podkarpacki" WKS Rzeszów

ZWYCIĘSTWO!!!

I Tura Mistrzostw Polski w wędkarstwie podlodowym "Puchar Graffa 2019” r została rozegrana na zbiorniku zaporowym Czorsztyn w dniach 7-10,02,2019,

Nasz pobyt rozpoczął się już w środę treningiem na tej bardzo trudnej, nieprzewidywalnej, kapryśnej wodzie. Olbrzymie sektory, różnice w głębokości od 1 do 15 metrów przygotowane na 120 zawodników stanowiły dla nas  nie lada dużym wyzwaniem dla zrealizowania celu treningu. Bogdan Balawender jako trener pokonał parę kilometrów, wywiercił setki otworów aby dokonać pomiarów głębokości wzdłuż linii sektorów, na tej podstawie wykonał mapki .Reszta drużyny rozpoczęła próby łowienia , przesuwając się wzdłuż sektorów. Okazało się że średnio co 5 otwór darzył okoniem lub płocią. Mieszanki zanętowe były wykonane z produktów firmy Boland, firma ta wspomaga naszą sekcje od wielu lat. Trening zakończyliśmy przy zapadającym zmroku z dużymi obawami o nasze wyniki. Wieczorem korekty sprzętu, dyskusje co robić, wybór zanęty i  mormyszek. Czwartkowy ,  oficjalny trening potwierdził trafny wybór mieszanki zanętowej płociowej,w miejscach które wg. nas powinny być ryby łowiliśmy po paręnaście pięknych płoci czasem okonie.

Pierwszy dzień zawodów, piękna pogoda,ok. 120 zawodnikow, w każdym sektorze utytułowani zawodnicy, odprawa, sprawdzanie ekwipunku, limitów zanęt, spacer na stanowiska, próby zajęcia teoretycznie dobrych miejsc w sektorze. Łowimy .Osobiście  łowię pięć okoni w pierwszej godzinie, jest dobrze, pierwszego okonia witam z radością i ulgą .Przychodzi Bogdan informuje że każdy z drużyny ma ryby,a Mariusz Pająk łowi rewelacyjnie w pierwszym sektorze. Niesiony dobrymi wiadomościami doławiam w ostatniej półgodzinie kilka płoci. Ważenie, na gorąco jest dobrze. Wyniki pierwszego dnia sensacja, Mariusz Pająk ,Wiesław Widak jedynki sektorowe reszta drużyny świetnie. Prowadzimy Indywidualnie-Mariusz i drużynowo.

Drugi dzień zawodów, hasło na dziś bronimy się , Mizerna, mgła nie widać końca sektora. Łowimy ,łowię płotkę w pierwszej godzinie potem długo nic ,pozostali konkurenci w sektorze podobnie. Boguś przynosi świetne wieści, Wiesław Skarbek i Mariusz Pająk idą po jedynki sektorowe, Sebastian Łoś i Janek Wszołek walczą szukają ryb i w końcu je dostają. W ostatnich pięciu minutach odławiam okonia i równo z sygnałem wyciągam płoć. Uf. Wyniki drugiego dnia sensacja, Mariusz Pająk i Wiesiek Skarbek jedynki sektorowe, pozostali b. dobrze. Znowu wygrywamy turę drużynowo ,Mariusz prowadzi indywidualnie.

Trzeci dzień zawodów, wracamy na Węgliszczak miejsce z pierwszego dnia rywalizacji. Mariusz Pająk po losowaniu zajmuje dobrą  miejscówkę ,po pechowym początku łowi wspaniale. Przyszedł czas i na Sebastiana Łosia łowi skutecznie. Janek Wszołek ewenement, najmłodszy uczestnik zawodów , sprytny ,przebiegły nie pozwalający zdominować starym wyjadaczom. Jak pokazuje końcowa klasyfikacja do podium zabrakło mu paręnaście deko w trzeciej turze. Ja i Wiesiek Skarbek tej tury nie możemy zaliczyć do udanych. Wyniki trzeciego dnia Sebastian Łoś jedynka sektorowa ,Mariusz Pająk półtora punktu, drużynowo czwarte.

Wyniki końcowe  bardzo radosne;

Podkarpacki WKS Reszów-1 miejsce drużynowo

Mariusz Pająk                     1 miejsce indywidualnie

Jan Wszołek                    8  miejsce indywidualnie

Wiesław Widak            16 miejsce indywidualnie

Sebastian Łoś                21 miejsce indywidualnie

Wiesław Skarbek        51  miejsce indywidualnie

Bogdan Balawender  trener

Szczegółowe wyniki w linku poniżej.

Osobiści dziękuję drużynie zgranej ,pracowitej, odpowiedzialnej że mogłem być jej częścią  co jeszcze parę lat temu było niemożliwe.

Podkarpacki WKS Rzeszów

Sekcja wędkarstwa podlodowego

Wiesław Widak

 

http://www.pzw.org.pl/gpximp/cms/21985/i_tura_mp_2019_puchar_graffa

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • sadur Data dodania: 6 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

    sadur

    Brawo chłopaki, dream team! Trzymam kciuki za drugą turę! Pajączek klasa sama w sobie ;) od 2012 jak są statystyki nikt nie wygrał trzy razy sektora w jednych zawodach, brawo!