Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Społeczna Straż Rybacka jest Persona non gratae

Zaczął się sezon walnych zebrań sprawozdawczych w PZW. Jest to czas rozliczeń zarządów kół z całorocznych poczynań. Jak powinny przebiegać omawiane zebrania, zajrzyjmy do regulaminu:

 

Regulamin Organizacyjny Koła Polskiego Związku Wędkarskiego

3. 1. Walne zgromadzenie koła

2. Walne zgromadzenia zwołuje zarząd koła. Prawo udziału w nim mają  wszyscy członkowie i członkowie uczestnicy koła, albo - w kołach podzielonych na sekcje - delegaci wybrani, zgodnie z ordynacją wyborczą uchwaloną przez zarząd okręgu, na zebraniach sekcji, w których mają prawo uczestniczyć wszyscy członkowie i członkowie uczestnicy należący do sekcji.

Sprawa jest jasna, przepisy mówią wyraźnie kto może uczestniczyć w walnym zebraniu koła PZW.
Jestem członkiem PZW już trzecia dekadę, uczestniczyłem wielu, wielu, zebraniach, na których wdziałem agresywne zachowania uczestników a czasami bywało tak spokojne że,           aż nudno.

 

Przy wejściu na salę obrad sprawdza się listę obecności wędkarzy, oraz zapisuje się gości chcących uczestniczyć na zasadzie obserwatora. Gość na zasadzie obserwatora, nie ma prawa zakłócać obrad, zbierać głosu bez pozwolenia-tylko gdy się go o to poprosi, a o głosowaniu już nie wspomnę.


Społeczna Straż Rybacka która od lat uczestniczy w walnych zebraniach kół PZW,
jest częścią naszego wędkarskiego środowiska. Kierując ponad cztery lata SSR naszego powiatu, starałem się uczestniczyć w walnych zebraniach różnych kół PZW i być do dyspozycji wędkarzy. Walne zebranie jest najlepszym miejscem do wysłuchania żalu, zarzutów, skarg wędkarzy wobec SSR. Jako osoba reprezentująca SSR muszę w obecności wędkarzy i zarządu danego koła w którym odbywa się zebranie, odpowiadać na trudne pytana wędkarzy.

Dziś, tj.20.12.2014r., miało miejsce Walne Zebranie Sprawozdawcze Koła Miejskiego PZW w Dzierżoniowie, gdzie zostaliśmy potraktowani jak Persona non grata (łac. - intruz, osoba niepożądana, l.mn. personae non gratae)

Jest to ewenement w naszym powiecie, a nawet w Okręgu PZW Wałbrzych, ja po prostu nie słyszałem o takim traktowaniu SSR. Oczywiście mogę mieć jedynie żal że, nie poinformowano mnie telefonicznie o tej decyzji zarządu koła miejskiego, po prostu pozostał bym w domu, ale to chyba bardziej świadczy o mentalności zarządu.

Pokuszę się o pewną refleksję, zamykanie się danej organizacji w swoim gronie, świadczy o próbie zachowania swojego Status quo (łac.) - termin prawniczy oznaczający obecny, niezmieniony stan rzeczy. 

Nadchodzą zmiany których się nie da powstrzymać, i wszelkie takie działania, takiego typu jak dziś, nic nie pomogą. Szanowni Koledzy, działacze z Koła Miejskiego proponuje Wam abyście zaczęli się wsłuchiwać co mają do powiedzenia wędkarze nad wodami naszego powiatu.            Z siedziby waszego koła tego nie usłyszycie, na walnym zebraniu chyba też nie, bo 95% lub więcej wędkarzy nie uczestniczy w Statutowym życiu koła. Tylko proszę nie mówcie że, to jest wina moja lub strażników SSR, bo już taką wersje słyszałem, co więcej na mój temat czytałem.

Nadejdą zmiany, za rok, może za pięć lat, ale nadejdą, np. w ogólno rozumianej cyfryzacji kół PZW. Przykład, w opłatach za członkostwo i wędkowanie, po prostu pieniądze przeleje się przy pomocy komputera z mego konta na bezpośrednie konto okręgu PZW, a okręg potwierdzi moją przynależność i wniesione opłaty wprowadzając automatycznie do swojej bazy danych? Kontrolujący mnie strażnik kliknie w czytnik kodu moją stałą plastikową legitymacje, i będzie wiedział jakie mam opłaty. To nie jest science fiction, ta technologia jest osiągalna już dziś, a dokładnie od kilku lat. Wprowadzona w życie przyniosłaby ogromne oszczędności dla PZW np. oszczędności w opłacaniu skarbników. Wiele by można mówić o potrzebnych zmianach w PZW, ale w kołach są trudności z pozyskaniem moderatorów stron internetowych, po prostu brak chętnych do ich prowadzenia, dlaczego?

Dzisiejsze zachowanie działaczy koła miejskiego uważam za przejaw arogancji wobec mnie i strażników SSR, ale i wędkarzy. Chluby z takiego postępowania dla koła nie będzie, dziś SSR,     a jutro niewygodni wędkarze zostaną z zebrania wyproszeni.  

No cóż takie jest życie.

Z wędkarskim pozdrowieniem Wiesław Rykalski.


 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (9)

 • Telus Ryszard Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  misiek7

  Z arogancja i butą nie zamierzam polemizować,nie zniże sie do tego poziomu.Jak do tej pory nikt nie aprobuje Waszego dzialania.

 • henek1963 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Telus Ryszard Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  misiek7

  Dla mnie laika sytuacja jest jasna i klarowna,dzialacze koła w Dzierżzoniowe nie grzesza kulturą.A juz wypowiedz kolegi henek 1963 wybitnie o tym świadczy.Przykre to że tacy ludzie sasiadaja we wladzach koła.tylko tyle i aż tyle mozna napisać o tej całej sytuacji.Moja rada omijać wielkim łukiem koło w Dzierżoniowie,albo zmienic dzialaczy tego koła.

 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  zubero62

  Kolego henek1963, idę na zebranie walne PZW dla wędkarzy a nie działaczy PZW. Wędkarze mają okazje do przedstawienia swoich skarg, pytań, wniosków, wobec SSR. Co do cenzurowania wypowiedzi, to przypominam Tobie że, cenzura skończyła się 1989 roku, i jeśli napisałem nieprawdę to od tego są sądy powszechne.

  Przykład, osiem osób, działaczy PZW i Stowarzyszeń pozwałem do sądu za pomówienie i poświadczenia nie prawdy.

  Dlaczego ?

  Bo mam swoją godność i jestem uczciwym człowiekiem. Co do dalszych zebrań, dostałem nauczkę, dlatego, Oświadczam jeżeli nie ma mnie na zebraniu, to znaczy że nie otrzymałem zaproszenia.

  Kolego henek1963, jeszcze jedno, znam Regulamin kół, niepotrzebnie zemną polemizujesz, jest jeszcze coś takiego jak Polska gościnność.

  Pozdrawiam

 • danieloz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  straż rybacka będąca na takim zebraniu , zapoznała by się z bolączkami jakie trapią wędkarzy ,co trzeba było by zmienić ,co ulepszyć . Niegodne zachowanie koła .Sam człowiek który siedział i sprawdzał obecność był bardzo negatywnie nastawiony i z podniesionym tonem do nas się odnosił .Koło które napewno nie będę polecał ,a wręcz przeciwnie odradzał

 • henek1963 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • henek1963 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  A może tak czytać ze zrozumieniem. To tylko członkowie danego Koła , anie członkowie PZW. A czy komendant SSR jest osobą non....? To nigdzie nie jest ujęte. Nie idzie się tam gdzie się go nie chce. Zasada dobrego wychowania i kultura osobista, której zabrakło w rozmowach . Na liście zaproszonych gości też Go nie było. Według mnie sprawy nie ma i nie ma się czemu tłumaczyć. Dziwię się tylko administratorowi serweru, że pozwala na taką pisaninę i pisanie nieprawdy . To nie feacebook gdzie można pisać co się chce i o kim się chce.

 • mormyszek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 6 + / -

  należę do SSR i takie potraktowanie ,potępiam wstyd koło dzierżoniowo

 • Telus Ryszard Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  misiek7

  Bardzo dziwna sprawa,a może pan prezes koła PZW w Dzierżoniowa wypowie sie w tej sprawie.