Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Sprawozdanie z działalności Państwowej Straży Rybackiej.

Witam serdecznie.

Posterunek PSR w Jeleniej Górze zakończył już prace w 2013 roku.

Składam spóźnione życzenia Noworoczne wszystkim społecznym strażnikom działającym na terenie naszego posterunku za zaangażowanie i poświęcony swój czas prywatny w ochronę wód aby nasze wody były wolne od kłusowników i nieetycznych wędkarzy łamiących przepisy ustawy o rybactwie śródlądowym. Większości z Was jest  zapalonymi wędkarzami wiec życzę udanych połowów na naszych wodach  a przy okazji rekordowej   duuuuuuużejjjj ryby .   

W roku 2014 za pośrednictwem Kolegów ze Społecznej Straży Rybackiej skorzystaliśmy pierwszy raz z umieszczenia informacji dotyczących działań Posterunku PSR w Jeleniej Górze. Informacje podaliśmy dla wszystkich zainteresowanych oraz chcieliśmy aby praca PSR była widoczna dla szerszej grupy wędkarzy, którzy czasami twierdzą że strażników PSR nie ma nad wodą i nie eliminują kłusownictwa. 

Państwowa Straż Rybacka Posterunek w Jeleniej Górze działa na terenie Okręgu PZW Jelenia Góra i Okręgu PZW Wałbrzych. Pod opieką posiadamy w przybliżeniu  około  3 435 ha lustra wody, udostępnionych dla wędkarzy do amatorskiego połowu ryb.

W miarę możliwości i posiadanych środków przeznaczonych na zwalczanie kłusownictwa wędkarskiego oraz przy bardzo dużej współpracy ze społecznymi strażami,  Posterunek PSR w Jeleniej Górze w roku 2013 przeprowadził 426 akcji kontrolnych w terenie, z czego 203 akcje kontrolne odbyły się przy dużym wsparciu społecznych strażników SSR działających na 12 powiatach.  Skontrolowano 3 649 osób, które dokonywały połowu ryb.

Ujawniono 1128 przypadków naruszających przepisy  ustawy o rybactwie śródlądowym, przepisów wydanych na jej podstawie oraz regulaminu amatorskiego połowu ryb przez osoby wędkujące, w tym ujawniono 18 przestępstw i 1110 wykroczeń. Zabezpieczono 22 sztuki narzędzi kłusowniczych   (sieci, żaków, urządzeń prądotwórczych, wnyków i pontonów). Odebrano 50 kilogramów ryb złowionych z naruszeniem przepisów.  Strażnicy PSR  z ujawnionych wykroczeń nałożyli 902 mandaty karne na kwotę 91 870 zł.; oraz skierowali 165 wniosków o ukaranie do sądów rejonowych, gdzie w 90%  jest to zasługa strażników SSR sporządzających zawiadomienia o wykroczenia do PSR na osoby łamiące przepisy ustawy.  Udzielono również 43 pouczeń.

W swoich obowiązkach ustawowych PSR ma również prawo do kontroli uprawnionych do rybactwa a szczególności do kontroli przeprowadzonych zarybień i odłowów na swoich wodach oraz kontroli osób wprowadzających żywe ryby do obrotu handlowego gdzie wykonano 100 takich kontroli.

Mam nadzieję że współpraca pomiędzy PSR i SSR na naszym terenie będzie wyglądała podobnie i wspólnymi siłami postaramy się o jeszcze lepszą ochronę wód i pożytków znajdujących się wodzie to stan naszych wód wzrośnie w liczebność ryby.

Życzę jeszcze raz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2014

Mariusz Jasiński   

Komendant Posterunku

PSR w Jeleniej Górze

 

  

 

 

 

                             

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  zubero62

  Jeden z kolegów wędkarzy zapytał mnie dlaczego nie opublikowałem jeszcze naszego sprawozdania?
  Informuje że, sprawozdanie z działalności Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Dzierżoniowskiego w roku 2013. będzie opublikowane po przyjęciu przez Radę Powiatu tj.28.01.2014r

  pozdrawiam.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak dobrze znasz Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.
Słabo
Pobieżnie
Dobrze
Bardzo dobrze
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin