Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Przedświąteczna kontrola.

Pouczanie łamiących regulamin zbiornika wydaje się czasami syzyfowa pracą. Podczas dzisiejszej kontroli na zbiorniku Owiesno pouczenia i upomnienia otrzymało dwóch kierowców.

Jeden z wędkujących „otrzymał wniosek" do PSR za złamanie zasad wędkowania.

Grupa Bielawa skontrolowała następujące zbiorniki: Cegielnia, Szewska, Owiesno. Następnie jako już Grupa Mobilna skontrolowała wody Stowarzyszenia Piława Dolna, oraz stawy Piławskie administrowane przez Koło PZW Diora. Na ostatnim wymienionym stawie strażnicy SSR, udzielili upomnienia i zarazem pouczenia. Łącznie skontrolowano 46 wędkarzy i tak:

Owiesno-37 łowiących,

Cegielnia-2,

Szewska-1,

Piława Dolna-Diora-4, 

Piława Dolna-Stowarzyszenie-2 łowiących.

Zdjęcia wykonał Wiesław Rykalski.


Wędkarskim pozdrowieniem.

Grupa SSR Bielawa.             

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (20)

 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  zubero62

  Ad vocem, stąpa pan po kruchym lodzie pisząc cyt.:" to dlaczego pan ich jeszcze nie złapał to świdaczy tylko i wyłacznie o tym że poprostu pan sobie nie radzi, skoro pan ich zna to nasówa mi sie kolejne pytanie że może oni to robią za pańskim przyzwolenie? "

  Sugeruje pan że przyzwalam na łamanie prawa, ja nie daję nikomu przyzwolenia, nawet znajomym lub rodzinie. Wielu moich byłych już znajomych się już przekonało boleśnie w tamtym roku.

  Takie oskarżenie może być podstawą o zniesławienie, proszę się nad tym zastanowić. W złości na mnie zaczyna pisać pan już głupoty, i lepiej zakończmy już tą dyskusję, abyśmy nie musieli jej dokończyć w sądzie.

  pozdrawiam.

 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  zubero62

  Panie Grzegorzu jest pan dziwnym człowiekiem, twierdzi pan że ma pan rodzinę w policji, to panu powinno być znane to że, policja od jesieni 2013 r. może nakładać grzywnę w postaci mandatu za wykroczna z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym. Taki taryfikator nie jest tajny, ale pan ma półtajny login bez adresu więc, jak to mam panu przesłać?

  Doświadczenia z nagrywaniem, jakie ma Kamienna Góra są bardzo cenne, już panu pisałem ale dopowiem SSR Kamienna Góra nagrywa legalnie, mają odpowiedz ministra na ich pytanie, ja ją też posiadam (skan), dotyczy to wszystkich straży SSR w Polsce.

  Napisał pan cyt.: " .I teraz najważniejsze skoro pisze pan że zna pan wielu wędkarzy którzy łapia na kilku akwenach to dlaczego pan ich jeszcze nie złapał to świdaczy tylko i wyłacznie o tym że poprostu pan sobie nie radzi, skoro pan ich zna to nasówa mi sie kolejne pytanie że może oni to robią za pańskim przyzwolenie? "

  Powtarzam trzeba złapać za przysłowiową rękę, a dokładnie brak wpisu do rejestru, i pan dobrze o tym wie!

  Co do pytania w sondzie to ok. zainstaluje pan myśl po zebraniu wszystkich pytań!

  Proszę uściślić wybór odpowiedzi! minimum 3.

  Zadam panu pytanie jak nie SSR to co? bezkrólewie, hulaj dyszo piekła niema. PSR-U jest mało, to pan proponuje?

 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  zubero62

  Panie Grzegorzu co do legalności nagrywania to rozporządzenie ministra jest jasne, i nie podlega interpretacji przez pana. Ja wiem co mi wolno a pan tylko zgaduje? Ja wiem kiedy mogę filmować kiedy nie!
  Jak na chwilę obecną, w straży trwa dyskusja czy wprowadzić czy nie wprowadzać nagrywanie?
  SSR Kamienna Góra i inne straże to robią, a my korzystamy na ich doświadczaniach.

  Co do skuteczności SSR to pańska opinia nie jest miarodajna, nie ma pan prawa wypowiadać się za wszystkich wędkarzy naszego powiatu, wędkarze widzą i doceniają to co robimy! Próbuje się pan w roli rzecznika wędkarzy, kto dał panu do tego prawo!

  To że pan pisze że źle coś robimy, oznacz to że ponad 40 strażników to przestępcy a pan jest jednym sprawiedliwym. Coś się panu panie Grzegorzu zaczyna mylić. Wiem dlaczego pan nienawidzi SSR, PSR, Policję, ale to jest pańska sprawa i pan dobrze o tym wie.

  Miarodajnym wskaźnikiem naszej pracy są sprawozdania kwartalne publikowane na stronie SSR, co pan myśli że ja do PSR wysyłam wyssane z palca dane. Raz do roku PSR sprawdza całość dokumentacji.

  W naszym powiecie kłusować z siecią jest trudno? Małe akweny, łowiący wędkarze w nocy, jak pan sobie to wyobraża?

  Próbuje pan zbagatelizować, pomniejszyć, wykroczne-brak wpisanej ryby do rejestru, znam wielu wędkarzy którzy łowią na różnych wciągu dnia (3-4) stawach w naszym powiecie , łącznie od 3-10 karpi i więcej, po prostu ich nie wpisują do rejestru.
  Problem polega na tym aby złapać ich przysłowiowo za rękę.

  Proszę policzyć skromnie 10 wędkarzy x tylko 5 karpi dziennie=50 szt.

  A ilu jest takich naprawdę nieetycznych wędkarzy w naszym powiecie?
  Problem jest w mentalności i kulturze wędkowania.
  Co do artykułów na stronie SSR, panu się to może nie podobać że opisujemy czasami to i owo, ale ilość wejść świadczy że strona jest bardzo poczytna., dowód-proszę wejść na stronę warszawską (główną) PZW , znaleźć zakładkę "Najczęściej odwiedzane inne - wczoraj", po prawej stronie Statystyki odwiedzin, to jest moja odpowiedz dla pana na temat strony.

 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  zubero62

  Panie Grzegorzu, wykroczne polegające na niewpisaniu ryby do rejestru może pan nazywać mało istotnym, ale jako inteligentny młody człowiek z wyobraźnią, dobrze pan wie że, kilkudziesięciu wędkarzy na cały powiat wyławia w ciągu dnia wiele ryb. Rejestr połowu ma być limitem dziennym, hamulcem przed mięsożerstwem.
  Mięsożercy czynią większe szkody niż sieci, proszę mi wieżyc.

  Co do tematu kamer zareagował pan tak jak przewidziałem, tylko zapomniałem panu dodać że posiadam skan dokumentów od ministra które przesłał mi kol. Mirek autor tamtego artykułu.

  Mogę nagrywać całą kontrole ale muszę pana uprzedzić przed czynnościami kontrolnymi że pana nagrywam.
  Pan pisał onego czasu że mnie pan nagrywał w trakcie kontroli, proszę się następnym razem zastanowić co pan pisze ,to działa w dwie strony.

  Co do cele-brytów to powiem, ja mam nie jedną, a sześć grup SSR. Jeżeli pokazujemy nasze działania, a pan nazywa to gwiazdorstwem to chyba trąci to trochę zawiścią.

  Jeszcze jedno, prawa się nie interpretuje, i tak np.: nie ma pan wpisu do rejestru, jak panu robię adnotacje w rejestrze "brak wpisu" +data, to jest dowodem pańskiego wykroczenia, tylko proszę mi nie mówić że nie mogę dokonać adnotacji w rejestrze. Interpretował mi kiedy wędkarz że to jest dokument państwowy? Bzdura jest to zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa-Okręg PZW. Taki wpis w rejestrze informuje Okręg , sąd, PSR, idt., że popełniono wykroczenie.

  Co do odznak, Strażnicy mają je na łańcuszku (proszę zobaczyć na zdjęciach) i otwarte są w trakcie kontroli. Jednym ruchem okazują również legitymacje. Przepis nie mówi że maja być przypięte do ubrania.
  Pisze wyraźnie, maja być w widocznym miejscu!

  Panie Grzegorzu próbuje się pan "odegrać', ale tak naprawdę porusza pan ciekawe tematy nigdy nie omawiane publicznie, za to serdecznie panu dziękuje.

  Pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji!!!

 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  zubero62

  Ps. Jeżeli ma pan jeszcze jakieś uwagi proszę pisać, czekam.

  Pozdrawiam pana serdecznie.

 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  zubero62

  Panie Grzegorzu, co do odznaki to proszę spojrzeć na foto 1 i 11, na piersiach strażników widnieją w czarnym etui odznaka i legitymacja (podglądnięte od policji), jest to zgodne z regulaminem-strażnicy, mają okazywać od razu legitymacje i odznakę. Przecież legitymacja jest dokumentem uprawnionym do kontroli ważniejszym od odznaki bo posiada zdjęcie i pieczęć !!!
  Mało tego numer odznaki ma się zgadzać z nr. legitymacji.

  Chyba że pan pokazuje dokumenty wędkarskie byle komu, kto tylko przyjdzie do pana nad wodę !!!

  Jak już pisałem a pan niestety nie czytał, zdjęcia są tylko uatrakcyjnieniem artykułu.
  Co do rybostanu to jest przecież problem PZW a nie SSR, no bez żartów panie Grzegorzu!!!
  To ja mam zarybiać nasze wody? Myślę że ten postulat trzeba przesłać do PZW! Dlaczego bo kontrolujemy również stowarzyszenia wędkarskie jest ich 4 w naszym powiecie i tam niema problemu braku ryb w akwenach? O czym to świadczy?

  W stowarzyszeniach praktykuje się- jest wykroczenie, jest wydalenie ze stowarzyszenia! Polecam artykuł ze zdjęciem "Karp w kieszeni?" link:

  http://www.pzw.org.pl/ssrdzierzoniow/wiadomosci/91827/60/karp_w_kieszeni

  W tym stowarzyszeniu też obowiązuje rejestr połowów ciekawe co?!
  Łapać łamiących wykroczna źle, łapać wielu też źle? W tym roku na tą chwile SSR ujawniła 6 wykroczeń!
  Dużo to czy mało? Tylko 2 osoby nie wpisały złowionych ryb do rejestru co jest już złamaniem zasad zezwolenia. Polecam panu link:

  http://www.pzw.org.pl/ssrdzierzoniow/wiadomosci/93898/60/sprawozdanie_z_dzialalnosci_spolecznej_strazy_rybackiej_powiatu_

  To są działania całej straży za pierwszy kwartał.

  Zastanawiam się o wprowadzeniu kamer-nagrywania kontroli , tylko niech pan nie mówi że nie nam nie wolno!

  link: http://www.wedkarstwotv.pl/wiadomosci/wydarzenia/1030-nagrywane-interwencje-ssr-zgodne-z-prawem

  Co pan sądzi o tym panie Grzegorzu?

  Myślę że, wtedy skończą się pomówienia co do kultury strażników, prawidłowości dokonywania kontroli!

  Zobaczymy dopiero się nad tym zastanawiam.

 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  zubero62

  Panie Grzegorzu przepraszam nie odpowiedziałem jeszcze na jedno pana pytanie?
  Foto na kontroli jest dowodem jej wykonania ale przed wszystkim urozmaiceniem artykułu.

  Kto jak kto, ale pan jest młodym człowiekiem i powinien pan wymagać aby na stronie internetowej, było więcej ciekawych relacji, sprawozdań, filmów,itp.
  Proszę zobaczyć na strony kół, ile z nich filmuję zebrania sprawozdawcze? A było by to dokumentem z zebrana.

 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  zubero62

  Jeszcze jedno jak pan oceni foto np.: na zawodach wędkarskich, czy ja muszę mieć zgodę innych przypadkowych uczestników?

  Raz poprosił mnie "ktoś" o usuniecie zdjęcia żeby ten "ktoś" nie miał kłopotów, wyjaśnił mi dlaczego?
  Uczyniłem to natychmiast!

  Przypomina mi pan pewną grupę posłów na sejm którzy kilka lat temu byli przeciwni instalowania kamer na naszych ulicach, tłumacząc się ochroną wizerunku???

  Z tą ochroną wizerunku nie przesadzajmy, jak pan panie Grzegorzu widzi, mój awatar ma foto.
  Tylko niech pan mi przypadkiem nie mówi że, się porostu reklamuję.
  Ja uważam że nie wstydzę się swego nazwiska i wizerunku!!!

 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  zubero62

  Witam panie Grzegorzu dawno pana nie było?

  Co do wizerunku, to jak się pan dobrze przyjrzy na na foto są tylko rozpoznawalne twarze strażników SSR, twarzy osób przypadkowych nie ma.

  Jest pan gościem "kumatym" i jak pan widzi w sieci, tv, itd, to jak np.: tv pokazuje ulice, to twarze są zamazane! Ale sylwetki są pokazywane i tu nie trzeba niczyjej zgody! Dlatego tutaj tego nie musiałem robić!


  Przeszedłem jako administrator szkolenie i wiem jak prowadzić stronę internetową.
  Strona internetowa jest niczym innym jak gazetą elektroniczną.

  Korzystając z okazji zapraszam do uczestnictwa w naszym forum, oraz przesłaniu pytania dla sondy.

  Pozdrawiam pana serdecznie.

 • J Grzegorz Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń