Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

Sprawozdanie z działalności Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Dzierżoniowskiego za 2014r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Ilość aktywnych członków Grup SSR-od 19 do 36 osób, w zależności od pory roku.            2. Przeprowadzono - 211 kontroli wód

3. W tym:

a. Z udziałem PSRyb-11

b. Z udziałem Policji-9

4. Ilość skontrolowanych wędkarzy-1062

5. Ilość przeprowadzonych kontroli nocą -26

6. Wyniki działalności SSR


Ilość zawiadomień skierowanych do:

-   Sądów Koleżeńskich PZW-31

-   Sądów Rejonowych

-   Policji-1., sprawa dotyczy gróźb karalnych wobec strażników SRR.

-   Państwowej Straży Rybackiej-56

                                                                                                  

Szczegółowe dane znajdują się w Raportach Dziennych z przeprowadzonych kontroli.

W uzupełnieniu sprawozdania:

Zauważono zanieczyszczenie w dniu 4.01.2014r., na potoku Brzęczek. Zawiadomiłem o zaistniałym fakcie Policje, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Prokuraturę. Sprawę ostatecznie umorzono?

Z satysfakcją informuje że, w roku 2014r., jak w poprzednim 2013r., żaden z wędkarzy wędkujący na wodach naszego powiatu nie popełnił wykroczenia (nie ujawniono) z Kodeksu wykroczeń z art. 144 lub 145., to znaczy że, nad naszymi wodami jest czyściej, oznacza to że, sami wędkarze dbają o tą czystość. Naszą moralną satysfakcją jako strażników SSR jest to że, krzewienie nawyku czystości na stanowiskach wędkarskich, rozpoczęte 2010r., przyniosło efekty.

                                                                                                                  

Powołano do Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Dzierżoniowskiego 5 strażników w tym jedną kobietę.

Odwołano 1 strażnika.

Utworzyłem w dniu 9.12.2014r., nową grupę SSR, grupa działa przy Stowarzyszeniu wędkarskim Piława Dolna.

Na chwilę obecną tj.2.01.2015r., w Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Dzierżoniowskiego działa 44 strażników, skupionych w 6 grupach: SSR Bielawa, SSR Cukrownik, SSR Diora, SSR Pieszyce, SSR Piława Dolna, SSR
Mobilna.                                                                                            
Są organizacje wędkarskie w naszym powiecie które nie posiadają grupy straży rybackiej, dlatego administrowane przez nie akweny wodne i dodatkowo wody skarbu państwa zgodnie z Regulaminem SSR chroni i kontroluje powołana specjalnie do tego grupa Mobilna.

Zadaniem grupy Mobilnej jest również uczestniczenie we wspólnych patrolach z Państwową Strażą Rybacką i Policją.  

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Dzierżoniowskiego poza swoimi statutowymi obowiązkami działa również na innych płaszczyznach. Za wiedzą i zgodą Zarządu Okręgu PZW w Wałbrzychu i Stowarzyszeń wędkarskich naszego powiatu, organizowała lub współorganizowała wiele imprez i zawodów wędkarskich.

Miedzy innymi dla dzieci: „Wakacje z wędką"., czy pokaz wędkarskich sportów rzutowych. Byłem pomysłodawcą i wraz ze strażnikami założycielem szkółki wędkarskiej dla dzieci i młodzieży powiatu dzierżoniowskiego, w której jestem wraz ze strażnikami SSR, licencjonowanym przez Zarząd Okręgu PZW w Wałbrzychu instruktorem tej szkółki.

Udało mi się pozyskać nieodpłatnie dla naszych milusińskich w Centrum Aktywizacji Społecznej salę dydaktyczną. Szkółkę prowadzi młody, w tym roku powołany strażnik Pan Tomasz Bartman. Jeżeli zachodzi taka potrzeba np. zajęcia nad wodą z dziećmi, oprócz instruktorów biorą udział strażnicy SSR.

W tym roku 2015., mam w planach założenie w Centrum Aktywizacji Społecznej,  szkółki wędkarskiej dla osób dorosłych, mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego,  chcących posiąść wiedzie potrzebną do zdania egzaminu na kartę wędkarską. Niestety żadna organizacja wędkarska w naszym powiecie nie przygotowuje merytorycznie chętnych kandydatów na wędkarzy.

Pragnę nadmienić że, wszystkie moje działania, jak i wszystkich strażników Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Dzierżoniowskiego, są działaniami społecznymi, nikt za swoją działalność nie pobiera zapłaty.

Z poważaniem.

Wiesław Rykalski

Komendant Społecznej Straży Rybackiej

Powiatu Dzierżoniowskiego

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.