Akcja Majówka

W dniach 01-06.05.2024r. Społeczna Straż Rybacka na wodach użytkowanych przez PZW przeprowadziła serię intensywnych działań mających na celu ochronę i przeciwdziałanie nielegalnemu połowowi ryb na terenie powiatu białostockiego. Działania zostały przeprowadzone przy wsparciu Komendy Miejskiej Policji, Posterunku Policji w Michałowie i we współpracy z Państwową Strażą Rybacką. W akcji uczestniczyło ponad dziesięciu Społecznych Strażników Rybackich. W rezultacie wspólnych działań skontrolowano ponad 200 wędkarzy. Osoby nieprzestrzegające zapisów Ustawy o Rybactwie Śródlądowym i warunków zezwolenia uprawnionego do rybactwa Okręgu PZW w Białymstoku zostały pouczone i ukarane mandatami karnymi.

Wykryte przewinienia:

- trolling na zb. Siemianówka w okresie zabronionym,

- brak zezwoleń na amatorski połów ryb,

- spining i połów metodą na żywca w okresie zabronionym na zb. Siemianówka,

- nieprzestrzeganie wymiarów ochronnych.

Prosimy o zgłaszanie wszelkich przejawów kłusownictwa i łamania zasad wędkowania na nr tel. 510 212 653 lub na adres e-mail: ochrona.wod@pzwbialystok.org

Gwarantujemy zgłaszającym pełną anonimowość.