Fotorelacja ze sprzątania brzegu Wisły.

Cezary Kustra

13 Kwietnia odbyło się sprzątanie brzegu Wisły, zorganizowane przez Zarząd Polskiego Związku Wędkarskiego Koła Puławy Miasto, a także Społeczną Straż Rybacką przynależącą do Koła. Akcja ta była zorganizowana z myślą o nadchodzącym Dniem Ziemi. Z pomocą przybyły także dzieci ze szkółki wędkarskiej Koła PZW Puławy Miasto wraz z rodzicami. Do akcji włączyło się, zaproszonych przez Społeczną Straż Rybacką wiele innych gości, mi. Pani Dyrektor ZS nr.3 w Puławach, a także Pani Beata Kozik.
Ze względu na brak wędkarzy (nie licząc Zarządu Koła), którzy to oni najwięcej czasu spędzają na brzegach Wisły, rozczarowania oczywiście nie brakowało.
Cieszy jednak fakt, że w porównaniu do wcześniejszych takich akcji, uczestniczyło w tym dniu jednak więcej osób, natomiast nie byli to wędkarze, tylko ludzie, którym zależy na czystości naszej ojczystej rzeki.  To wy powinniście brać "wędkarze" właśnie od nich przykład, to Oni zbierali wasze śmieci pozostawione na brzegu.
Kontynuując, śmieci nie brakowało. Butelki szklane, czy plastikowe, puszki, a nawet telewizor i kamizelka ratunkowa się znalazły... Można tak wymieniać i wymieniać w nieskończoność. Czy tak cieżko zabrać ze sobą śmieci, które już ze sobą się przyniosło? Czy to puszki, butelki po napojach, opakowania po robakach, czy zanętach itd. Pomyślcie ludzie jak cierpi na tym flora, czy fauna.
Po sprzątaniu zamierzonego odcinka, który zaczynał się w górę rzeki na wysokości stacji AVIA na Włostowicach, a kończył przy starym moście gdzie uzbierało się ok. 670 kg śmieci, tak jak było zamieszone w komunikacie wszyscy chętni udali się na poczęstunek do siedziby Koła.
Serdecznie wszystkim uczestnikom tej akcji dziękujemy za pomoc. Widać, że zależy wam na czystości naszej ojczystej rzeki jaką jest Wisła, a wy wędkarze (oczywiście nie wszyscy) powinniście brać przykład od tych ludzi.

Z wędkarskim pozdrowieniem!!!
 Zarząd Koła PZW Puławy Miasto wraz ze Społeczną Strażą Rybacką Koła.