Komunikat nr 4/2024

W dniu 23.04.2024 r. odbyło się posiedzenie Prezydium ZO Okręgu PZW w Białymstoku, w którym uczestniczyli członkowie Prezydium Zarządu Okręgu, Przewodniczący Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz dyrektor i pracownicy biura ZO.

Omówiono i poddano pod dyskusje sprawy bieżące i organizacyjne.

Trwa intensywny proces wiosennych zarybień wód naszego Okręgu. Zostały zrealizowane planowane zarybienia sieją i miętusem, pod koniec kwietnia zostały zakończone zarybienia wylęgiem żerującym i narybkiem szczupaka. Zakończył się również proces zarybień pstrągiem potokowym. W najbliższym czasie nastąpią zarybienia wylęgiem bolenia i jaziem. Informacje dotyczące planowanych zarybień z wyprzedzeniem otrzymują Zarządy Kół i Klubów. Informacje o terminach zarybień i fotorelacje z ich przeprowadzenia są dostępne na stronie bialystok.pzw.pl

Zachęcamy do czynnego uczestnictwa w zarybieniach przedstawicieli Kół naszego Okręgu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wędkarzom, którzy poświęcili swój prywatny czas na społeczny nadzór kontrolny i czynny udział w procesie zarybiania wód naszego Okręgu.

Dnia 11 kwietnia zostało otwarte Łowisko Specjalne Bachury. W okresie zimowym na łowisku wykonano niezbędne naprawy infrastruktury. Już pierwszy weekend otwarcia pokazał, że łowisko jest znane i popularne wśród wędkarzy. Podobnie jak w ubiegłych latach i w tym roku łowisko cieszy się dużą popularnością pod względem organizacji zawodów Kół i Klubów. Pierwsze zawody, które odbyły się na łowisku obfitowały w wyniki wagowe powyżej 10 kg. Informacje dotyczące pracy Łowiska Specjalnego Bachury są dostępne na stronie internetowej Okręgu.

W celu usprawnienia komunikacji z wędkarzami, został wdrożony kalendarz online rezerwacji łowiska, oparty na aplikacji google clendar z opcją importu do własnego kalendarza google.

W dniu 11.05.2024 r. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie RZGW w Białymstoku organizuje wielkie sprzątanie brzegów Zb. Siemianówka, z okazji dnia bez śmiecenia. W trosce o czystość tego pięknego akwenu, Polski Związek Wędkarski Okręg w Białymstoku włącza się czynnie do akcji. Czystość naszego otoczenia wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na zdrowie naszej planety. Wykażmy swoją troskę o środowisko. Każdy wkład ma znaczenie, nawet najmniejszy gest może przynieść wielką różnicę, zachęcamy wędkarzy, członków Kół / Klubów naszego Okręgu do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, szczegóły akcji są dostępne pod linkiem;

W kwietniu odbyły się dwa spotkania przedstawicieli Zarządu Okręgu z reprezentantami Kół w grupach regionalnych. Celem spotkań jest aktywizacja współpracy z Kołami. Pierwsze spotkanie odbyło się w Augustowie z grupą północną, kolejne spotkanie odbyło się w Siemiatyczach z grupą południową. W trakcie spotkania zostały przekazane zebranym informacje dotyczące bieżącej sytuacji Okręgu oraz planów na przyszłość. W dalszej części spotkania, reprezentanci Kół przedstawili swoje problemy i wyzwania w działalności Kół w obszarze swojego działania. W poszczególnych panelach szkoleniowych poruszono tematy dotyczące: pracy sekretarza Koła, rozliczeń Skarbników, zagospodarowania wód, sportu wędkarskiego, ochrony wód i pracy z młodzieżą. Spotkania były bardzo owocne, o czym świadczy ilość zgłoszonych i zapisanych do dalszego procedowania spraw i zagadnień.

Z wielkim smutkiem pożegnaliśmy kol. Wojciecha Bogusłowicza odznaczonego złotą odznaką PZW z wieńcami, byłego wieloletniego Prezesa Koła PZW w Wasilkowie, organizatora sportu dzieci i młodzieży, trenera i szkoleniowca wielu utytułowanych zawodników PZW Okręgu w Białymstoku, medalistów Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Świata w wędkarstwie rzutowym.