MISTRZOSTWA OKRĘGU PZW w Koninie 2024

Dariusz Pytliński

Konin, dnia 26. 04. 2024 roku.

K O M U N I K A T

====================================================================================

I.  ZAWODY  WĘDKARSKIE

Okręgowy Kapitanat Sportowy informuje, że

XLVII INDYWIDUALNE SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU KONIŃSKIEGO odbędą  się w dniach:

25 MAJA 2024 r.         -    na Kanale ZIMNYM - SSĄCYM

26 MAJA 2024r.          -    na Kanale ZIMNYM - SSĄCYM

Zgodnie z zasadami organizacji sportu kwalifikowanego MISTRZOSTWA OKRĘGU są zawodami dwu turowymi. W skład zawodników wchodzą zgodnie z regulaminem mistrzostwie:

- MISTRZOWIE KOŁA: w poszczególnych kategoriach wiekowych tj.:

SENIORÓW , KOBIET , JUNIORÓW  (w kategorii  wiekowej U-15, U-20, U-25)  - po 1 osobie;

- KLUBY : 1 SENIOR, 1 KOBIETA , 1 JUNIOR w kategorii  wiekowej U-15, U-20, U-25

- MISTRZOWIE OKRĘGU 2023r.

Ustala się następujące kategorie wiekowe dla zawodników PZW :

- JUNIORZY  U-15 (do lat 15),  U-20,  (do 20 lat),  U-25 (do 25 lat)

- SENIORZY  (powyżej 25 lat).

Zawodnik jest zakwalifikowany do danej kategorii wiekowej do końca roku kalendarzowego o ile do dnia 1 stycznia danego roku nie przekroczył podanej granicy wieku.

Uczestników do18 lat obowiązuje obecność opiekuna w czasie zawodów. Przy danej granicy wieku decyduje rok urodzenia.

Warunkiem koniecznym dopuszczenia reprezentacji KOŁA, KLUBU do

MISTRZOSTW OKRĘGU  jest przesłanie do biura O.PZW Konin

w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 MAJA 2024 r. :

1. protokołu z MISTRZOSTW KOŁA , KLUBU –  zgodnie z zasadami wędkarskiego

sportu kwalifikowanego są zawodami dwu turowymi .

1. zgłoszenia zawodników (na załączonym druku).
  2. w przypadkach losowych - pisemne zrzeczenie się ze startu Mistrza Koła,

Klubu na rzecz następnego zawodnika (jedno zrzeczenie jest wiążące do całych

Mistrzostw Okręgu w 2024).

Do zawodów zostaną dopuszczeni tylko zawodnicy z tych Kół i Klubów, które przesłały zgłoszenia drużyn i protokoły z MISTRZOSTW KOŁA lub KLUBU .

Warunkiem koniecznym uczestnictwa zawodnika w zawodach jest posiadanie zezwolenia całorocznego bądź okresowego na wody GR GOSŁAWICE.

Uprzejmie prosi się Koła o obowiązkowe  oddelegowanie na Mistrzostwa

2 SĘDZIÓW WĘDKARSKICH .

Uchwałą Zarządu Okręgu wprowadzona została partycypacja w kosztach uczestnictwa w MISTRZOSTWACH  OKRĘGU w wysokości  150,-zł. od osoby (zawodnicy + osoby towarzyszące) i zostanie potrącona z dotacji Koła.  Klub dokonuje wpłaty w kasie ZO. Powyższe nie dotyczy Sędziów zgłoszonych do udziału w zawodach.

ZBIÓRKA  ZAWODNIKÓW :

25 MAJA 2024 r.         -  na Kanale ZIMNYM – SSĄCYM - przy szlabanie

26 MAJA 2024 r.         -  na Kanale ZIMNYM – SSĄCYM - przy szlabanie

REJESTRACJA ZAWODNIKÓW GODZ. 6:00 do 6:30

II.   UWAGI !

• Metoda połowu spławikowa na jedną wędką zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego

• Obowiązują wymiary i okresy ochronne ryb ustalone na szczeblu Zarządu Okręgu PZW Konin obowiązujące w RAPR PZW Konin.

•  Zmianie ulega punkt dotyczący stosowania zanęty spożywczej i otrzymuje brzmienie: Zanęta przy pomiarze objętości musi być nawilżona i przesiana, gotowa do użycia, podana w osobnym pojemniku z miarką. Objętość zanęty na jedną turę zawodów ( jednego dnia ) nie może przekroczyć 2,5 litra wraz     z przynętami pochodzenia roślinnego ( takie jak konopie, kukurydza, ziarna zbóż ) co stanowi 1 kilogram suchej mieszanki zanętowej.

Zanęta spożywcza do kontroli musi być przedstawiona w osobnym pojemniku z miarką.

• Organizator zastrzega sobie prawo zmian w załączonym programie godzinowym,

•  Możliwość stosowania wag o dokładności mniejszej niż 5 gramów.

• Każdy zawodnik obowiązkowo musi posiadać wymiarową siatkę do przetrzymywania ryb w stanie żywym. W przypadku braku siatki zawodnik nie zostanie dopuszczony do Mistrzostw.

• Ze względu na ZAKAZ JAZDY SAMOCHODAMI przy kanale zawodnicy proszeni są o wyposażenie się w układy transportowe.

Pozostałe zasady zgodnie z ZASADAMI ORGANIZACJI SPORTU WĘDKARSKIEGO .

III.  TYTUŁY i NAGRODY

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymują tytuł:

I miejsce - ,,SPŁAWIKOWEGO MISTRZA OKRĘGU 2024” i pamiątkowy puchar,

II miejsce  otrzymuje tytuł ,,I SPŁAWIKOWEGO WICEMISTRZA OKRĘGU 2024” + puchar

III miejsce  –  otrzymuje tytuł ,,II SPŁAWIKOWEGO WICEMISTRZA OKRĘGU 2024” + puchar.

IV.  WYMOGI  SANITARNE

* Teren zawodów jest miejscem ZAMKNIĘTYM dla osób nie biorących udziału

w imprezie.

* Wszystkie informacje przekazywane będą na bieżąco w komunikatach.

Pliki do pobrania

• mistrzostwa-okregu-2024-komunikat.pdf

• 0.37 MB

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.