PUCHAR BURMISTRZA SULĘCINA

Bogdan Kułaczkowski

Tradycyjnie  jak co roku 01 maja na jeziorze Ostrowskim odbyły się drużynowe spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sulęcina. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć drużyn w sześcioosobowych składach: DAV Beeskow, DAV Schadow, Koło PZW Nr 31 Nowy Tomyśl, PZW Koło Wędrzyn, PZW Koło Nr 1 Sulęcin, PZW Koło Nr 2 „LIN” Sulęcin. Organizatorem i gospodarzem tych zawodów był Urząd Miasta Sulęcin oraz PZW Koło Nr 1 Sulęcin.

Naszą drużynę reprezentowali:

Bogdan Kułaczkowski, Mateusz Domagała, Piotr Raniewicz, Andrzej Raniewicz, Michał Mikrut, Roman Biernacki

O godz. 7:00 Burmistrza Miasta Dariusz Ejchart serdecznie przywitał uczestników zawodów i zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych Miast Partnerskich:  Beeskow, Schadow i Nowego Tomyśla oraz oficjalnie otworzył zawody wędkarskie. Burmistrz życzył wszystkim zawodnikom miłej i sportowej rywalizacji oraz złowienia TAAAKIEJ RYBY. Z regulaminem zawodów zapoznał wszystkich uczestników  sędzia główny zawodów Piotr Cichała, po czym przystąpiono do losowania stanowisk. Sportowa rywalizacja trwała cztery godziny, a zważone rybki w dobrej kondycji powróciły do jeziora.

Na zakończenie imprezy z końcowymi wynikami zapoznał wszystkich uczestników sędzia główny zawodów, a puchar, nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani Burmistrz Sulęcina Iwona Walczak.

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce  - PZW Koło Nr 1 Sulęcin - 21 790 pkt.

II miejsce  - PZW Koło Nr 2 „Lin” Sulęcin  - 14 540 pkt.

III miejsce  - PZW Koło Nr 31 Nowy Tomyśl -  13 220 pkt.

IV miejsce  -  DAV Beeskow - 8 310 pkt.

V miejsce   -  PZW Koło Wędrzyn - 8 010 pkt.

VI miejsce  -  DAV Schadow - 3 040 pkt.

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce   – Wiesław Uller (PZW Koło Nr 1 Sulęcin)  - 4830 pkt.

II miejsce  – Wojciech Pulka (PZW Koło Nr 1 Sulęcin)  - 4310 pkt.

III miejsce – Stanisław Łęcki  (PZW Koło Nr 31 Nowy Tomyśl)  - 4090 pkt.

IV miejsce – Bogdan Kułaczkowski (PZW Koło Nr 2 „Lin” Sulęcin) - 3690 pkt.

X miejsce – Piotr Raniewicz (PZW Koło Nr 2 „Lin” Sulęcin) -  2890 pkt.

Michał Mikrut - 2670 pkt.

Andrzej Raniewicz - 1980 pkt.

Mateusz Domagała - 1760 pkt.

Roman Biernacki - 1550 pkt.