Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Aktualności

Wiadomości Wędkarskie 6/2018

Wydrukuj

Aktualności | 2018-05-10 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Oceń:

Drodzy Czytelnicy!

 

Nasz piękny graniczny Bug, przyciągający nad brzegi tysiące wędkarzy, skupił na sobie uwagę państwowych władz, które planują wybudowanie nad rzeką 2-metrowego płotu, mającego chronić przed napływem dzików zakażonych wirusem afrykańskiego pomoru świń. Projekt wstrząsnął środowiskiem wędkarzy, którzy obawiają się ograniczeń w dostępie do rzeki. Gorąco zachęcam do lektury tekstu Pawła Oglęckiego pt. „Bug za płotem” str. 72.

 

W czerwcu rybą numer 1 jest niewątpliwie sandacz. Doskonałe łowiska znajdziemy na płytko położonych i pofałdowanych blatach. Nasz autor Kamil „Łysy Wąż” Walicki radzi, aby w takich miejscach przeciągać po dnie gumowe imitacje ryb długości od 13 do 15 cm, a jeśli zamierzamy zwabić okaz sandacza, nawet przynęty 25-centymetrowe – „Sandacze na blatach” str. 30.

 

W czerwcowych „WW” prezentujemy skuteczne zestawy z żywą rybką przynętową na haczyku. Tę metodę z powodzeniem możemy stosować w połowie sandaczy, szczupaków i sumów – zarówno dniem, jak i nocą. Uniwersalną przynętą jest żywa ukleja lub nieduża płoć. Szczegóły w artykule Pawła Ściborowskiego pt. „Rzeczna żywcówka na nowo” str. 18.

 

Latem wielu z nas planuje wyprawę kutrem na bałtyckie dorsze oraz połowy z plaży. Co prawda, nasze morze nie jest tak szczodre dla wędkarzy jak przed laty, ale nadal trafiają się parokilogramowe ryby. Są wśród nich trocie i łososie. Jak zmieniało się wędkarstwo morskie przez ostatnie kilkadziesiąt lat? Czy stada dorodnych dorszy powrócą? Jak dzisiaj łowić w Bałtyku? Na te i inne pytania szukał odpowiedzi mistrz wędkarstwa morskiego Mariusz Getka. Polecam jego artykuł pt. „Wędkarstwo morskie – ewolucja czy rewolucja” str. 36.

 

Zapraszam do udziału w naszych konkursach. W „Wielkim Konkursie Wakacyjnym” czekają na Was atrakcyjne nagrody! Wystarczy wysłać cztery z pięciu kuponów, które zamieszczamy w kolejnych numerach „WW”, oraz spełnić pozostałe warunki konkursu.

 

Życzę wszystkim Czytelnikom wymarzonej wędkarskiej pogody i wspaniałych połowów!

 

              Redaktor Naczelny
             ANDRZEJ ZIELIŃSKI