Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Aktualności

Spotkanie działaczy pracujących z młodzieżą wędkarską w Okręgach PZW strefy północno – wschodniej.

Wydrukuj

Aktualności | 2020-03-13 | Publikujący: Młodzież PZW

Oceń:

W dniach 29 lutego – 01 marca br. w Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowym "Kormoran" w Mierkach koło Olsztynka, odbyło się coroczne spotkanie działaczy pracujących z młodzieżą wędkarską w Okręgach PZW strefy północno – wschodniej. W spotkaniu udział wzięło 15 przedstawicieli Okręgów PZW: w Białymstoku, w Ciechanowie, w Olsztynie oraz w Skierniewicach. Na spotkaniu zabrakło przedstawicieli Okręgu Mazowieckiego PZW.Przybyłych gości przywitał Wiceprezes ds. młodzieży Okręgu PZW w Olsztynie kol. Tomasz Butkiewicz, który dokonał otwarcia konferencji. Obradom przewodniczył kol. Eugeniusz Bochenek opiekun strefy północno – wschodniej z ramienia Rady ds. Młodzieży ZG PZW przy wsparciu kol. Agaty Statuckiej - sekretarza Rady ds. Młodzieży ZG PZW oraz kol. Jolanty Wolickiej - koordynatora strefy północno – wschodniej.


Podczas spotkania członkowie Rady ds. Młodzieży ZG PZW dokonali podsumowania działalności Rady ds. Młodzieży ZG PZW w roku 2019. Omówiono kalendarz centralnych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży w roku 2020 w tym Centralny Młodzieżowy Obóz Wędkarski w Oćwiece. Przedstawiono informację o zrealizowanym spotkaniu przedstawicieli PZW z władzami Szkolnych Związków Sportowych oraz zachęcono do udziału w Finale Ogólnopolskim Mistrzostw Szkół, planowanych w dn. 17 maja br. na Kanale Ulgi w Opolu. Ponadto przypomniano o obowiązku złożenia Sprawozdania z pracy z młodzieżą za rok 2019.


W związku z tegorocznymi obchodami 70- lecia Polskiego Związku Wędkarskiego Rada ds. Młodzieży ZG PZW planuje ogłosić Konkurs fotograficzny oraz Konkurs plastyczny dla członków uczestników PZW o tematyce dotyczącej historii wędkarstwa oraz Polskiego Związku Wędkarskiego. Więcej informacji na ten temat ukaże się na stronie internetowej pzw.org.pl. oraz zostanie przesłanych do Okręgów PZW.
W dalszej części spotkania strefy, przedstawiciele obecnych Okręgów PZW omówili zrealizowane w roku ubiegłym przedsięwzięcia skierowane do najmłodszych wędkarzy, a także te które planowane są w roku bieżącym. Wybrano organizatora imprezy wędkarskiej w strefie w roku 2020 – Okręg PZW w Skierniewicach oraz wstępnie ustalono organizatora spotkania strefy w roku 2021 – Okręg PZW w Olsztynie. Podczas dyskusji, w sprawach różnych wymieniano doświadczenia w pracy na rzecz młodzieży wędkarskiej.
Po zakończeniu oficjalnej części, organizator spotkania Okręg PZW w Olsztynie przygotował szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Profesjonalny i bardzo ciekawy wykład w tym temacie wygłosił oraz praktyczne szkolenie przeprowadził ratownik medyczny kol. Paweł Figielski.

Zdjęcia