Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Aktualności

Nowy numer WW 9/2020

Wydrukuj

Aktualności | 2020-08-17 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Oceń:


Drodzy Czytelnicy! Ostatnie doniesienia o nowych zakażeniach koronawirusem nie napawają optymizmem. Można mieć tylko nadzieję, że epidemia wyhamuje, a odwołane restrykcje nie powrócą. Przecież nie chcemy znów kogokolwiek przekonywać, że wędkowanie to realizowanie istotnych spraw życia codziennego...

Przed nami jeszcze kilka tygodni lata. Może warto odwiedzić regularnie nęcone przez urlopowiczów łowiska. Nad jeziorami, przy pomostach nadal można spodziewać się dobrych brań leszczy, płoci, węgorzy i wzdręg. Zachęcamy też do wyprawy na liny. Z końcem lata niepotrzebne są specjalne przygotowania i wielogodzinne zasiadki. Przynętę kładziemy na skraju grążelowych liści i otwartej wody. Nęcimy oszczędnie, a na haczyk zakładamy białe lub czerwone robaki. Jak wykorzystać krótki wypad nad wodę i skutecznie łowić te przebiegłe ryby, opowiada Paweł Daniec w materiale pt. „Liny z kanałów” na str. 22.

Na wrześniowe wypady z wędką polecamy również rzekę. To doskonały czas na zarzucenie w jej nurt gruntówek, zestawu ze spławikiem i na spinningowanie. Miłośników spławika zapraszamy na połowy rzecznych karpi. Są waleczniejsze niż ich kuzyni z wód stojących i w wartkiej wodzie świetnie sobie radzą. Podobno występują w rzekach w dużej obfitości, a wśród nich dominują uciekinierzy ze stawów hodowlanych. Branie rzecznego cyprinusa na długo pozostaje w pamięci. Ta ryba to lokomotywa, niczym Mike Tyson… Więcej szczegółów w tekście pt. „Ze spławikówką na rzeczne karpie” na str. 14.

We wrześniowych „WW” znajdziecie wiele ciekawych artykułów. Piszemy, jak przechytrzyć jesienne bolenie i rzeczne szczupaki, jak sprawnie zarzucać przynętę za pomocą multiplikatora i czy przy metodzie włosowej sprawdzają się ciasta i białe robaki. Podpowiadamy, jak unikać błędów przy wyborze haczyków na ryby karpiowate i zdradzamy tajniki wędkowania w Bałtyku przy drewnianych falochronach, nazywanych łamaczami fal. Piszemy też o jesiotrach. Czy powrócą do naszych rzek?

Wszystkim Czytelnikom życzę udanych połowów i wymarzonych okazów!

Redaktor Naczelny ANDRZEJ ZIELIŃSKI