Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Aktualności

Nowy numer Wiadomości Wędkarskie 10/2020

Wydrukuj

Aktualności | 2020-09-14 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Oceń:

Drodzy Czytelnicy! Przed nami babie lato i polska złota jesień. Nasz Baca prognozuje ciepłe i pogodne dni przynajmniej do połowy miesiąca. To doskonały czas na całodzienne wędkowanie. Coraz lepiej żerują okonie, sandacze i szczupaki. Dużą aktywność przejawia jeszcze sum, węgorz i większość gatunków karpiowatych. Nic, tylko szykować wędki!

Miłośników spinningowania zapraszamy na jesienne okazy sandaczy. W jeziorach i zbiornikach zaporowych nadal warto je tropić w płytkiej wodzie, stosować duże gumy, od 15 do 18 cm, a do nich lekkie główki. W rzekach prędzej sprawdzą się smukłe woblery. Najlepiej o migotliwej, drobnej akcji i długości od 8 do 12 cm. Jak dobierać i prowadzić te przynęty w sandaczowym łowisku, piszą nasi najlepsi autorzy, Kamil Walicki i Paweł Ściborowski.

 

Jesienią dużym zainteresowaniem wędkarzy cieszą się podwodne górki. Zwolennicy ryb drapieżnych potrafią okupować je przez wiele godzin. Nie wszyscy wiedzą jednak, że są one wybornym łowiskiem białorybu. Chętnie odwiedzają je karpie, liny, karasie, leszcze i grube płocie. Na początku października mają wilczy apetyt i łatwo je przechytrzyć na spławik z zakotwiczonej łodzi. Polecam tekst Piotra Bergera pt. „Jesień na podwodnej górce” na str. 22 i gorąco zachęcam do lektury pozostałych artykułów.

Kochani, pandemia odcisnęła swoje piętno również na rynku prasy drukowanej. Z kiosków zniknęło wiele tytułów, w tym kilka o tematyce wędkarskiej. Zdecydowali o tym głównie Czytelnicy. Tymczasem wciąż pojawiają się opinie, że „WW” finansowane są ze składek członkowskich PZW. Fakty są jednak zupełnie inne. Redakcja „WW” jest samodzielnym podmiotem gospodarczym w strukturze PZW i nie otrzymuje żadnych pieniędzy ze składek czy innych związkowych funduszy. Obowiązują nas twarde prawa rynku. Dlatego dziękujemy Wam, drodzy Czytelnicy, że jesteście z nami.

Życzę Wam dużo zdrowia i wielu wędkarskich sukcesów!

Redaktor Naczelny ANDRZEJ ZIELIŃSKI