Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Aktualności

Konkurs plastyczny „70 lat wędkarstwa w Polsce” rozstrzygnięty.

Wydrukuj

Aktualności | 2020-10-26 | Publikujący: Młodzież PZW

Oceń:

 

W związku z przypadającym w roku 2020 Jubileuszem 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego, Rada ds. Młodzieży ZG PZW ogłosiła konkurs plastyczny, skierowany do najmłodszych członków PZW. Głównym celem naszego konkursu było uczczenie Jubileuszu 70-lecia  PZW,  a  także  rozwój  zainteresowań plastycznych  dzieci  i  młodzieży,  skorelowanych z wiedzą historyczną dotyczącą wędkarstwa.

 

Do dnia 31 lipca br. wpłynęło 65 prac plastycznych wykonanych dowolną techniką,  nawiązujących do wędkarstwa i jego przemian na przestrzeni ostatnich 70 lat.

 

Niezależne jury konkursowe, w wyniku tajnego głosowania, wyłoniło zwycięzców spośród autorów 43 prac w kat. wiekowej do lat 12, 18 autorów prac w kat. wiekowej do lat 14 oraz autorów 4 prac w kat. wiekowej do lat 16.

 

 

Kategoria wiekowa do 12 lat:

 

I miejsce - Alex Kantak (Koło PZW Nr 2 Nowa Sól - Okręg PZW Zielona Góra)

II miejsce - Natan Nowak (Koło PZW Nr 17 Kostrzyn - Okręg PZW Poznań)

III miejsce - Tomasz Markiewicz (Koło PZW „Brzana” Bytom Odrzański - Okręg PZW Zielona Góra)

IV miejsce ex  aequo  -  Oliwer  Kuzajewski  (Koło  PZW „Lin” Sulęcin  - Okręg PZW Gorzów Wielkopolski)

IV  miejsce ex aequo - Patryk Schab (Koło PZW Nr 39 „Sum” Nielisz - Okręg PZW Zamość)

VI miejsce ex aequo - Kacper Węcławik (Koło PZW Nr 39 „Sum” Nielisz - Okręg PZW Zamość)

VI miejsce ex aequo - Michał Kozek (Koło PZW Nr 88 Wyszków - Okręg Mazowiecki PZW)

 

Kategoria wiekowa do 14 lat:

 

I miejsce - Alandra Rosiak (Koło PZW „Brzana” Bytom Odrzański - Okręg PZW Zielona Góra)

II miejsce - Gabriel Wichowski (Koło PZW „Roztocze” Zamość - Okręg PZW Zamość)

III miejsce ex aequo - Karol Kwiek (Koło PZW „Relax” Tarnów - Okręg PZW Tarnów)

III miejsce ex aequo - Aleksandra Rakowska (Koło PZW „Brzana” Bytom Odrzański - Okręg PZW Zielona Góra)

V  miejsce - Zuzanna Gajewska (Koło PZW Niemodlin - Okręg PZW Opole)

VI  miejsce - Patrycja Wieczorek (Koło PZW „Złota Kaczka” Piła - Okręg Nadnotecki PZW w Pile)

 

 

Kategoria wiekowa do 16 lat:

 

I miejsce - Filip Chyliński (Koło PZW Miejskie Grudziądz - Okręg PZW Toruń)

 

 

Rada ds. Młodzieży ZG PZW dziękuje wszystkim młodym artystom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Laureaci konkursu w najbliższym czasie uhonorowani zostaną bonami SODEXO, natomiast wszyscy  pozostali  uczestnicy  konkursu  otrzymają  wypukłe malowanki z wizerunkami ryb firmy MIRAGE HOBBY.

Zdjęcia