Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Dot. interpretacji treści zapisu pkt.16 Rozdziału IV Regulaminu wędkowania na wydzielonych zbiornikach wodnych

Komunikaty | 2019-02-12 | Publikujący: Okręg PZW w Tarnobrzegu

SZANOWNI KOLEDZY WĘDKARZE !!!

W związku z licznymi pytaniami czy wręcz wątpliwościami dotyczącymi interpretacji treści zapisu pkt.16 Rozdziału IV Regulaminu wędkowania na wydzielonych zbiornikach wodnych Okręgu Tarnobrzeg Polskiego Związku Wędkarskiego przedstawiam stanowisko uprawnionego do rybactwa w przedmiotowej sprawie.

Otóż,na wszystkich wodach Okręgu Tarnobrzeg czy to ogólnodostępnych czy zbiorników wydzielonych dopuszcza się się wędkowanie na dwie wędki ! za wyjątkiem metody spinningowej i muchowej !  trolling jest zabroniony ! 

W przypadku połowu ryb na zbiornikach wydzielonych  na żywą lub martwą rybę lub jej części-ten sposób połowu jest dopuszczony tylko na jedną wędkę !!! z tym,że zbrojenie przynęty dozwolone jest tylko pojedynczym hakiem-obowiązuje zakaz używania kotwic!!!. Ten zapis nie zabrania łowienia na drugą wędkę!!! jednakże na inną przynętę !!! W celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień podczas kontroli z a l e c a się łowienie na drugą wędkę metodą spławikową np.celem pozyskania odpowiedniej przynęty zgodnie z zapisem Rozdziału IV pkt.3,ppkt.3.1 Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb,który mówi, że ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzane wyłącznie do wód z których zostały pozyskane !!!.

Mam nadzieję, że zostały rozwiane wszelkie wątpliwości co do treści pkt.16 Regulaminu zbiorników wydzielonych.

Jednocześnie przypominam,że na wszystkich wodach PZW zabronione jest łączenie  połowu ryb metodą spinningową czy muchową z połowem ryb inną metodą w tym samym czasie.

Z wędkarskim pozdrowieniem_ Ireneusz Strojewski V-ce Prezes Z.O. ds. Ochrony Wód

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (17)

 • baba_jaga Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  SZANOWNI PANOWIE DZIAŁACZE Z OKRĘGU TARNOBRZEG.
  Jak się ma ochrona tołpygi i amura do ustawy?Leszcza rozumiem,należy chronić ale chronić takie prosię jakim jest karp?Was w tym zarządzie okręgu to całkowicie pogięło.Panie Prezesie Ciepliński,proszę poczytać:
  http://www.iop.krakow.pl/ias/problem/jak-pomoc-jak-nie-szkodzic/wedkarze

 • chm33 Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  To jest granda, okręg pzw Tarnobrzeg powinien reprezentowac interesy wędkarzy, a standardowo ma ich w d..... pie. Oprocz zbiornika Karwow, stracil zbiornik Zochcinek. Co z rybami? Dlaczego nie zostana odlowione? Dlaczego na zbiornikacj wydzielonych utrudnia sie wedkarzom dostep do wody?? Zakaz podjazdu pod stanowisko, chociazby aby wypakowac sprzęt to skandal( Na Szymanowicach oczywiscie kilka osob moze sobie pozwolic na wjazd).

 • baba_jaga Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Burmistrz zabrał okręgowi Karwów.To samo powinien zrobić burmistrz Nowej Dęby oraz wójt Grębowa a także pozostali burmistrzowie i wójtowie gmin psiadających zbiorniki które dzierżawi organizacja o nazwie PZW.Dość sobiepaństwa "panów działaczy "związku,SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ!!!!!!!

 • e2rds Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 2 + / -

  Widać, że bardzo dużym wzięciem cieszy się "Łowisko specjalne - Jeziórko 35/5, czasem trafi się jeden wędkarz na parę dni. A miało mieć takie wzięcie, głupota kwitnie, nawet koszt tych tabliczek stanowiskowych się nie zwróci. Gratuluję Okręgowi wspaniałego pomysłu.

 • baba_jaga Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Kolejny debilizm.Tak sobie przeglądam komunikaty okręgu i gdzie to możliwe komunikaty kół .Wychodzi na to że PANOWIE DZIAŁCZE mają głęboko w d u p s k u swoich członków.Weźmy taką Nową Dębę,zakaz połowu do 19 .04.2019.(https://www.pzwnowadeba.pl/)Okręg swój komunikat że zakaz połowu w Nowej Dębie obowiązuje do. 18.04.2019.Cóż,można będzie się przyjebać do wędkarza który wybierze się do Nowej Dęby 19.04.2019.Dziękujemy Wam ekscelencje z ZO PZW TARNOBRZEG za rzetelne informowanie członkøw swojego okrëgu.

 • e2rds Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  baba jaga, debilizm ci u nas kwitnie i ma się dobrze.

 • baba_jaga Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  e2rds,V-ce prezes nic nie wymyśli a tym bardziej nic nie odpowie gdyż ma głęboko w odbycie szarego członka PZW.Panowie działacze widzą swoich członków kół tylko w gorącym okresie zebrań sprawozdawczo-wyborczych włażąć w tyłek członkom swoich macierzystych kół.Po to tylko aby zostali wybranymi na walne zebranie sprawozdawczo -wyborcze okręgu.Potem role się odmieniają i taki "pan działacz"oczekuje aby to jemu z mocy piastowanej funkcji włazić w tyłek.Jedyne wyjście,SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ!!!!

 • baba_jaga Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  e2rds,V-ce prezes nic nie wymyśli a tym bardziej nic nie odpowie gdyż mają głęboko w odbycie szarego członka PZW.Widzą ich tylko w gorącym okresie zebrań sprawozdawało-wyborczych włażąć w tyłek członkom swoich macierzystych kół.Po to tylko aby został wybranim na walne zekranie sprawozdawczo -wyborcze okręgu.Potem rolę się odmienia i taki "pan działacz"oczekuje aby jemu włazisz w tyłek.Jedyne wyjście,SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ!!!!!!

 • e2rds Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  baba jaga Okręg nie pierwszy raz tworzy bubla, na moje poniższe zapytania też od pół miesiąca nikt nie odpowiada i wcale się nie dziwie, bo co mądrego można powiedzieć na uchwalone głupoty, ale myślę, że V-ce Prezes Strojewski coś wymyśli i odpowie.

 • baba_jaga Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  Kolejna bzdura wymyślona przez jaśnie nam panujący ZO PZW Tarnobrzeg dotycząca regulaminu na zb.nr.5 Jeziórko:

  11. Wejście lub wjazd na łowisko dozwolone jest tylko w czasie wędkowania, obowiązuje zakaz wnoszenia i rozkładania sprzętu służącego do połowu na stanowisku oraz w strefie przyległej do łowiska .Obowiązuje zakaz biwakowania na łowisku lub w strefie przylegającej do łowiska.
  To za pomocą czego ma wędkarz łowić rybę.Za pomocą swojego członka(czytaj wulgarnie h..a)gdyż sprzętu mu nie wolno wnosić i rozkładać.
  Jeszcze jedno pytanie.Jedne składki na ochronę i zarybianie członkowie okręgu już wnieśli,ile jeszcze haraczu mają wam płacić.Mało wam?Diety małe?

 • e2rds Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  ciąg dalszy:
  Choć jak się tak wędkarz zastanawia nad tym regulaminem i chce wziąć do domu tylko karpie, to po co komu 2,5 metrowa siatka na jednego 2 kg karpia, bo dwa żywych nie wolno mieć w siatce, nie mówiąc o rybach limitowanych w pkt. III. 2, bo tych ryb nie wolno mieć w siatce i w wodzie i nadal wędkować, bo gdy złowisz szczupaka i chcesz go zabrać, to uśmiercasz, wkładasz zgodnie z regulaminem do siatki, kończysz wędkowanie zgodnie z pkt.III. 6 limitów dobowych i jedziesz do domu.
  I jeszcze jest taki przepis w RAPR dot. łowienia z pod lodu.
  5.4. Złowione ryby, przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po
  złowieniu. Zabite ryby należy przechowywać w pojemnikach.
  Zauważyliście, że w okresie innym niż na lodzie w siatkach należy przechowywać ryby w stanie żywym, natomiast na lodzie uśmiercone w pojemnikach.
  Zastanawiam się jak złowione ryby przeznaczone do zabrania należy przechowywać zgodnie z pkt. IV.1 na lodzie na zbiornikach wydzielonych w tej siatce, bo tylko taką formę dopuszcza regulamin zbiorników, a z drugiej strony jak taką siatkę umieścić w wodzie jak takiej dziury nie można wywiercić.

 • e2rds Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Nie wiem czy kiedykolwiek doczekam się odpowiedzi na poniższe pytania, ale głupoty ciąg dalszy, tylko musze podzielić bo nie zmieści się:
  Głupoty Regulaminy zbiorników wydzielonych ciąg dalszy:
  W " Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb" PZW tak pisze o przechowywaniu złowionych ryb:
  3.5. Złowione ryby (z wyjątkiem łososiowatych i lipienia) wolno przechowywać w
  stanie żywym wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
  sztywnych obręczach lub w specjalistycznych workach karpiowych. W siatkach nie
  wolno przechowywać większej ilości ryb niż wynika to z ustalonych limitów
  dobowych.
  Jest wyraźnie zaznaczone "w stanie żywym", czyli po skończonym wędkowaniu możesz uśmiercić ryby, przepakować do worka foliowego lub np. wiadra, wysuszyć siatkę i jechać do domu, logiczne i naturalne. Jeśli ryba jest uśmiercona lub śnięta, jest wpisana do rejestru, to wcale nie musisz jej trzymać w siatce, wynika to z logiki pkt.3.5.
  Nasi domorośli działacze co piszą w regulaminie zbiorników wydzielonych . "Pkt.IV.1. Ryby przeznaczone do zabrania muszą znajdować się w siatce", tylko tyle i aż tyle, jednoznacznie "muszą", niewinna zmiana, a jakże idiotyczna.
  Nie ważne, czy uśmiercone, czy żywe ale w siatce, więc jeśli zbierasz się do domu po zakończeniu łowienia i chcesz zabrać złowione ryby, to po ich uśmierceniu masz obowiązek umieścić ich w siatce Pkt.IV.13 tej 2,5 metra, bo inaczej łamiesz regulamin. Ktoś powie, że czepiam się, nie czepiam się, tylko wykazuję idiotyzmy uchwalonego regulaminu zbiorników. Po zakończonym wędkowaniu należałoby wypłukać siatkę i wysuszyć, ale głupota nie pozwala, choć omijając głupotę ryby można umieścić np. w reklamówce i włożyć do siatki i siatkę suszyć razem z rybami. ale to jest kolejna głupota.

 • e2rds Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Widzicie jak trudno jest zinterpretować głupoty regulaminowe w logiczny sposób, ale poczekam jeszcze ze dwa dni i dodam następny kwiatek do kożucha.

 • baba_jaga Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Dziwicie się z wyjątkowo pokrętnie napisane są regulaminy sportowego połowu ryb w okręgu tarnobrzeskim?Już wyjaśniam dlaczego.Po to tylko aby był pretekst do ukarania wędkarza nieświadomie postępującemu wbrew tzw.regulaminowi ustanowionemu przez jaśnie nam panujący ZO PZW Tarnobrzeg.Po to żeby nawiedzony społecznik ze SSR mógł popisywać się pieczątką i cieszyć się że ma broń na wędkarzy.Macie to co chcieliście wybierając delegatów a ci wybrali żądnego władzy obecnego prezesa ZO i jego świty.Niedługo to łowić będziecie tylko na Szymanowicach,resztę dopisanie sobie sami.

 • e2rds Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Jeszcze jeden pkt. do wyjaśnienia logicznego, dotyczy zalewu Zaklików, pkt. 4. Obowiązuje zakaz połowu ryb w czasie gdy zalew jest pokryty lodem-nie dotyczy sobót dni świątecznych i innych dni ustawowo wolnych od pracy. I ty pytanie: w jakiej części jest pokryty lodem, cały, 80%, połowa, czy w jakiejś zatoczce jest kawałek lodu, czy też jak pływa 2 m kwadratowe kry. Czy ktoś może wymyślać i pisać logiczne regulaminy, czy nie. Jak jeszcze coś głupiego znajdę to opiszę, na razie dość.

 • e2rds Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Jak tak fajnie został zinterpretowany pkt.16 regulaminu zbiorników wydzielonych to bym prosił o interpretacje jeszcze pkt.18 . Zabrania się stosowania echosond w okresie zimowym. Więc: jak należy rozumieć okres zimowy, czy to dotyczy tyko łowienia z po lodu (tak jak na Jeziorze Tarnobrzeskim, określone bardzo precyzyjnie), czy również na otwartej wodzie, czy tylko okresu kalendarzowej zimy, czy jak zbiornik zamarznie w inny czasie jak zima kalendarzowa. Czy w końcu ktoś pokusi się o precyzyjne pisanie regulaminu połowów w Okręgu PZW Tarnobrzeg, czy zawsze musi być to z niedomówieniami i jakoś to będzie.

 • baba_jaga Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  Was "panowie działacze"ZO PZW Tarnobrzeg to całkowicie porąbało.To może lepiej zakazać całkowitego zbliżania się do wód w celu sportowego połowu ryb.Płacą członkowie składki,ja już na szczęście nie, a w zamian otrzymują same zakazy.Nie dość że możliwość połowu na martwą rybkę została już okrojona to teraz poszliście jeszcze dalej.A olać taki związek który działa przeciwko swoim członkom.I jeszcze będzie pisał"z wędkarskim pozdrowieniem".Proszę sobie wsadzić to pozdrowienie,w wiadome miejsce.Szczyt hipokryzji.SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ!!!!!!!!!!!!

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin