Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze galerie

Liczba zdjęć: 10
Pod koniec maja 2020r. Zarząd Okręgu PZW Krosno zarybił wody j. Solińskiego narybkiem węgorza, gdzie wpuszczono 40kg narybku tej ryby (tj. ponad 4 000 szt.). Koło PZW „Strwiąż” corocznie wspiera tę inicjatywę. W tym roku ze środków Koła zakupionych zostało 10kg narybku węgorza (tj. ponad 1 000szt.). Akcję zarybieniową przeprowadzili przedstawiciele Okręgu PZW Krosno oraz Zarządu Koła PZW „Strwiąż” w Ustrzykach Dolnych wpuszczając narybek w kilku miejscach j.Solińskiego. Miejmy nadzieję że wpuszczony narybek węgorza o długości około 20 cm za kilka lat dorośnie do pokaźnych okazów, aby cieszyć wędkarzy z całej Polski, którzy zauroczeni magią Bieszczad przyjadą nad j. Solińskie. Warto wiedzieć: węgorz to drapieżnik który poluje na małe ryby, raki, faunę denną, w tym pijawki, ślimaki, zjada także ikrę ryb. Nie gardzi padliną. Młode zjadają drobny plankton zwierzęcy oraz larwy owadów. Na wodach PZW wymiar ochronny węgorza wynosi 60 cm, okres ochronny trwa od 1grudnia do 31 marca, dobowy limit połowu to 2 szt. rekord Polski wynosi 6,43 kg/144cm.
Liczba zdjęć: 21
Pod koniec kwietnia do Ustrzyk Dolnych został dostarczony materiał zarybieniowy pstrąga potokowego. Narybek pochodził z Ośrodka Zarybieniowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Wołkowyi, który jest jednym z czterech ośrodków zarybieniowych Okręgu PZW Krosno. Akcję zarybieniową przeprowadzili przedstawiciele Okręgu PZW Krosno, członkowie Zarządu Koła PZW „Strwiąż” w Ustrzykach Dolnych oraz Straży Rybackiej - Powiat Bieszczadzki. Po ustaleniu miejsc zarybieniowych udano się w teren, a do potoków zasilających rzeki Strwiąż, Wiar i San wpuszczono ponad 30 tysięcy narybku pstrąga. Wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z operatem zarybieniowym na ten teren.
Liczba zdjęć: 25
W tej galerii będą publikowane największe ryby złowionych przez członków Koła PZW "Strwiąż". Złowienie rekordowej ryby to często jedyna w swoim rodzaju przygoda wędkarska którą bardzo długo się pamięta. Niejednokrotnie jest okazją do opowiadań podczas wędkarskich spotkań nad wodą i przy innych sytuacjach. Właśnie w tej galerii jest sposobność do pochwalenia się swoimi sukcesami wędkarskimi. Chętnych do zaprezentowania atrakcyjnych okazów proszę o kontakt pod nr. tel. 512 350 149.
Liczba zdjęć: 80
9-go lutego 2020r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Ustrzykach Dolnych odbyło się zebranie Sprawozdawcze Koła PZW „Strwiąż”. Zebranie na które przyszło ponad 30-stu wędkarzy poprowadził Prezes Koła Ireneusz Koselski. Odnośnie planu zagospodarowania i ochrony wód w naszym regionie wypowiedział się przedstawiciel Okręgu PZW Krosno kolega Józef Litwin. Zebranie przebiegło zgodnie z regulaminem tego typu wydarzeń. Podczas dyskusji gdzie nie szczędzono dociekliwych pytań zgłoszono kilka wniosków. Jednym z punktów zebrania było wręczenie nagród i wyróżnień. W „Grand Prix 2019r.” wśród seniorów za zajęcie pierwszego miejsca uhonorowano Eugeniusza Sobczaka, za drugie miejsce Teofila Uszaka i Jerzego Jankowskiego za trzecie miejsce a wśród juniorów Bartka Blecharczyka za pierwsze miejsce, drugie miejsce zajął Miłosz Zarzyczny (nieobecny na zebraniu) i za trzecie Filipa Bereżańskiego. Wręczono również "Złotą Odznakę Za Zasługi Dla Wędkarstwa Polskiego" Wiesławowi Stelmachowi i medal "Za Zasługi W Rozwoju Wędkarstwa" Teofilowi Uszakowi.
Liczba zdjęć: 50
W tym albumie będą zamieszczane wspomnienia wędkarzy utrwalone na zdjęciach. Jeśli ktoś z wędkarzy naszego Koła PZW "Strwiąż" będzie chciał się podzielić swoimi wspomnieniami proszę o kontakt pod nr. tel. 512 350 149 Twórzmy razem historię naszego Koła PZW "Strwiąż".
Liczba zdjęć: 51
Po podsumowaniu wyników członkowie Zarządu trzem najskuteczniejszym moczykijom w poszczególnych kategoriach wręczyli puchary, dyplomy i nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. W tym dniu wędkarskie szczęście w kategorii Senior najbardziej dopisało Tadeuszowi Glińskiemu, drugie miejsce zajął Maciej Dybała któremu dodatkowo wręczono nagrodę za największą rybę zawodów którą ufundował sklep wędkarski Jadwigi Jankowskiej w Ustrzykach Dolnych a z trzeciego cieszył się Dariusz Perkowski . W kategorii Junior pierwsze miejsce zajął Filip Bereżański, drugie Miłosz Zarzyczny a trzecie Bartosz Blecharczyk. Miłym gestem poza konkursem było wręczenie przez właściciela łowiska Józefa Jarocha wyróżnionym wędkarzom dodatkowych nagród w postaci pelletu zanętowego. Wspólnym zdjęciem z nad łowiska „Stary San Hurko” zakończono zawody na zamykające sezon wędkarski w Kole PZW „Strwiąż”. Fotorelacja: Teofil Uszak
Liczba zdjęć: 19
W tym roku 22.09.2019 Zarząd Koła PZW "Strwiąż" zorganizował zawody wędkarskie "Zakończenie Sezonu Wędkarskiego" w miejscowości Hurko koło Przemyśla na łowisku komercyjnym "Stary San Hurko". Na zawody zapisało się 30-stu wędkarzy w tym 8-śmiu juniorów. Większość uczestników dotarła nad łowisko autokarem wynajętym przez Zarząd Koła. Zamieszczona fotorelacja pokazuje początek zawodów - "Losowanie". Z tej imprezy będą jeszcze dwie fotorelacje "Zawody" i "Podsumowanie" które zostaną zaprezentowane w najbliższych dniach. Fotorelacja: Teofil Uszak
Liczba zdjęć: 1
Liczba zdjęć: 2
Liczba zdjęć: 62
Po losowaniu i przejściu na stanowiska wędkarze przystąpili do czterogodzinnego wędkowania.. Podczas rywalizacji udało się złowić kilka karpi, karasi, linów oraz niewielkie ilości płoci i krasnopiórek. Pomimo że nie wszystkim w tym dniu dopisywało szczęście wielu wędkarzy po zdobyciu wiedzy jak i na co łowić oznajmiło że w przyszłości odwiedzą jeszcze to łowisko. Fotorelacja: Teofil Uszak

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty