Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze galerie

Liczba zdjęć: 60
8-go września już po raz czwarty w Polańczyku odbyły się Otwarte Spławikowo - Gruntowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Solina. W rywalizacji wzięło udział dwudziestu zawodników z kilku okolicznych kół wędkarskich. W zdecydowanej większości na przygotowane przynęty łakomiły się ukleje. Złowiono również kilka płoci, krasnopiórek, okoni i 31-jedno centymetrowego leszcza. Za wspomnianego leszcza który okazał się najdłuższą rybą zawodów Andrzej Choma otrzymał dodatkowo bon o wartości 150zł ufundowany przez sklep wędkarski z Myczkowa „Gruba Ryba”. Po trzy godzinnych zmaganiach przy ładnej pogodzie na uczestników czekały kiełbaski z grilla przygotowane przez organizatorów. Po podsumowaniu wyników okazało się że najwięcej nałowił Jacek Wojtasik z Koła PZW „Strwiąż” Ustrzyki Dolne. Drugie miejsce po raz trzeci z rzędu zajął Maciej Matuszewski a trzecie Andrzej Choma. Puchary, dyplomy oraz bony pieniężne pierwszym trzem zawodnikom wręczyli Wójt Gminy Solina Adam Piątkowski oraz dyrektor GOKSiT Solina Krzysztof Pecka który jednocześnie koordynował całą imprezę . Ponadto każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy upominek. Organizatorami zawodów byli Gmina Solina, GOKSIT Solina oraz PZW Solina Fotorelacja: Teofil Uszak
Liczba zdjęć: 27
25-go sierpnia miejscowości Chrewt Zarząd Koła PZW "Strwiąż" przeprowadził "Towarzyskie Zawody Wędkarskie z Łodzi". Pogoda dopisała - ryby niekoniecznie, jedynie Gienka przynęty im smakowały. Wędkarska przygoda tego dnia skończyła się wręczeniem pucharów i voucherów do realizacji w sklepie wędkarskim u kolegi Jerzego. Rywalizację z łódek wygrał Eugieniusz Sobczak. Drugi był Ireneusz Koselski a trzeci najstarszy uczestnik zawodów w Kole Józef Wołos - GRATULACJE.
Liczba zdjęć: 65
10-go sierpnia Wiceprezes ds. Młodzieży Zarządu Głównego PZW Wiesław Miś i Kierownik Zespołu Szkolenia Wędkarskiego na obozie Andrzej Ulanowski wraz z instruktorami dokonali uroczystego podsumowania ósmej edycji dwutygodniowego zgrupowania w Myczkowcach na Centralnym Młodzieżowym Obozie Wędkarskim „Berdo 2019”. Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy obozu wrócili do domów obdarowani sprzętem wędkarskim. Puchary, dyplomy, medale jak również sprzęt wędkarski otrzymali zwycięscy w poszczególnych konkurencjach które przeprowadzane były jako podsumowanie kolejnych etapów szkolenia. Na pytanie jak młodzi wędkarze radzili sobie na dwutygodniowym na obozie Jacek Wojtasik instruktor wędkarski powiedział że już teraz nie jeden z nich zadeklarował że chętnie zjawi się też tu w przyszłym roku. Sponsorami pucharów, sprzętu wędkarskiego, przynęt i zanęt wręczanych podczas trwania i na podsumowanie obozu „Berdo 2019” byli: MIKADO, MatchPro, NIWA-COLMIC, GOMAR, SIEK, PISKARI, imprezywędkarskie.pl, LECHOL, Marcin Kazimierczak, Andrzej Kleban Foto: Patrycja Korczewska i Katarzyna Ożóg
Liczba zdjęć: 74
11-go sierpnia na j. Myczkowieckim odbyły się Towarzyskie Zawody Wędkarstwie Górskim. To już piąte przedsięwzięcie wędkarskie które w tym roku zorganizował Zarząd Koła PZW „Strwiąż”. Tym razem rywalizowano z łódek. Silne opady deszczu w nocy z soboty na niedzielę spowodowały że kilku wędkarzy zrezygnowało z uczestnictwa we wspomnianej imprezie. Rybek tym razem za dużo nie złowiono – prawdopodobnie musiały szerokim łukiem omijać łódki naszych wędkarzy. Najlepszym wędkarzem naszego koła w rywalizacji na wodach górskich został Jacek Wojtasik. Na drugie miejsce nałowił Zenek Roman a na trzecie Krzysztof Tkacz. Wspólne zdjęcie był ostatnim fragmentem niedzielnej rywalizacji.
Liczba zdjęć: 95
7-my sierpień to kolejny dzień szkolenia młodych wędkarzy na dwutygodniowym Centralnym Młodzieżowym Obozie Wędkarskim w ośrodku wypoczynkowym ZHP „Berdo” w Myczkowcach. Do południa robienia zanęt uczestników obozu uczył „Dziadek” Dariusz Ciechański. Jego pokaz wzbudził zainteresowanie nie tylko wśród najmłodszych wędkarzy. Po obiedzie pod jego nadzorem rywalizowano w łowieniu na spławik a najlepszych „Dziadek” uhonorował nagrodami w postaci sprzętu wędkarskiego. W tym samym czasie inna kilkunastoosobowa grupa pod nadzorem instruktorów doskonaliła swoje umiejętności w łowieniu na muchę na Odcinku Specjalnym na rzece San. To tak dla przykładu jeden z kilkunastu dni na obozie wędkarskim. Kilkunastoletni wędkarze często już o piątej rano są nad wodą i nie trzeba ich do niczego zachęcać, robić pobudek, są pełni entuzjazmu, zadają setki pytań – taką odpowiedź dał instruktor wędkarstwa Jacek Wojtasik na pytanie czy jest zadowolony z pracy z młodymi wędkarzami. Igor i Szymek z naszego koła na obozie wędkarskim.
Liczba zdjęć: 61
W tym roku w Myczkowcach odbywa się po raz siódmy dwutygodniowy obóz wędkarski „Berdo 2019” którego patronatem jest Rada Główna ds. Młodzieży ZG PZW. Kierownikiem obozu jest długoletni działach PZW Andrzej Ulanowski gdzie przebywa około siedemdziesięciu dziewcząt i chłopców z całej Polski w wieku od 10-ciu do 16-tu lat. Celem obozu jest nauczenie różnych dyscyplin wędkarstwa od spławika tradycyjnego poprzez spinning, wędkowanie muchowe czy też mniej znane wędkarstwo rzutowe. Same wędkowanie to nie wszystko. Instruktorzy uczą jak przygotować zestawy wędkarskie do różnych metod wędkowania, czy jak przygotować zanęty wędkarskie. Mówią dużo o ekologii - jak dbać o przyrodę, o środowisko, jak zachowywać się nad wodą to aspekty na które są wyczulani kilkunastoletni wędkarze. Wędkowanie to nie wszystko. Młodzi uczestnicy zgrupowania nie mają czasu na nudy. Oprócz zajęć związanych z wędkowaniem organizowane są wycieczki np. do Soliny, na basen do Arłamowa i do innych uroczych i ciekawych miejsc w Bieszczadach. Instruktorzy prowadzący zajęcia to pasjonaci wędkarstwa, którzy z młodzieżą przepracowali często po kilkadziesiąt lat. Wychowali wielu mistrzów Polski, Europy, świata w różnych dyscyplinach wędkarskich i tak na przykład w tym roku na mistrzostwach świata w Szwajcarii Patryk Sapigórski i drużyna Polski w konkurencjach rzutowych zdobyli złoty medal. Jednym z Inspektorów Szkolenia Młodzieży na obozie wędkarskim „Berdo 2018” jest Wiceprezes Koła PZW „Strwiąż” w Ustrzykach Dolnych Jacek Wojtasik a ponadto sztuki wędkowania uczy się dwóch juniorów z naszego koła Igor Sternik i Szymon Harszy
Liczba zdjęć: 102
W lipcowy weekend z soboty 20-go od godz. 19-tej do 8-mej rano w niedzielę nad jeziorem Solińskim w miejscowości Chrewt spotkało się ponad trzydziestu miłośników wędkarstwa z Koła PZW „Strwiąż” w Ustrzykach Dolnych wśród których kilku uczestników przywiozło swoje rodziny. Nad całością czuwał Prezes Koła Ireneusz Koselski, który na początku zapoznał wszystkich z regulaminem zawodów a później również w nocy kilkakrotnie odwiedzał wędkujących co często przeradzało się długie przyjacielskie rozmowy podobnie jak na rodzinnych piknikach. Podczas nocnych zmagań wędkarskie przysmaki najbardziej smakowały leszczom. Złowiono też trochę płoci oraz dwa sandacze, w sumie ponad 70 kg ryb. Na pierwsze miejsce nałowił Eugieniusz Sobczak, który uzyskał 15070 punktów ( każdy gram to punkt – 15 kg + 70 szt. ryb). Drugi był Teofil Uszak z wynikiem 14019 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Jerzy Jankowski - 6362 punktów. Czwarte miejsce zajął Franciszek Łoch – 6325 punktów, piąte Dorota Ożóg – 5026 punktów a na szóste nałowił skarbnik Koła Wiesław Stelmach – 3962 punkty. Najlepszym wędkarzom wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody . Korzystając z ładnej pogody część uczestników wędkarskiej przygody pozostała nawet do poniedziałku. Ta forma wspólnego przyjacielskiego spędzania czasu nad wodą wszystkim przypadła do gustu i w przyszłości z pewnością będzie powtórzona.
Liczba zdjęć: 117
7-go lipca Zarząd Koła PZW „Strwiąż” zorganizował drugie w tym roku zawody wędkarskie (metoda połowu spławik – grunt) które otworzył Prezes Koła Ireneusz Koselski. Na prośbę sporej grupy członków tym razem rywalizowano w Teleśnicy. Rywalizowano w dwóch kategoriach Senior i Junior. W tym dniu ryby były dość grymaśne, nie wszyscy cieszyli ze złowionej ryby ale na pogodę na pewno nie narzekano. Na przygotowane przynęty skusiło się sporo niewielkich leszczy, kilka płoci oraz dwa karpie. Wszystkie ryby wróciły z powrotem do zalewu. Po czterogodzinnej rywalizacji sześciu najlepiej łowiących wędkarzy w poszczególnych kategoriach otrzymało dyplomy, pamiątkowe puchary oraz sprzęt wędkarski. Po pamiątkowym zdjęciu część wędkarzy korzystając z ładnej pogody wraz z rodzinami pozostało nad jeziorem. W zawodach wzięło udział 30-stu wędkarzy w tym 8-miu juniorów. W kategorii Senior pierwsze miejsce zajął Eugeniusz Sobczak, drugie Jerzy Jankowski, trzecie Janusz Miłkowski a kolejne miejsca zajęli Bartłomiej Dziura, Ireneusz Koselski i Dariusz Perkowski. W kategorii Junior pierwsze miejsce zajął Franciszek Sokół a dalsze Eryk Płoszaj, Bartosz Blecharczyk, Anna Płoszaj, Miłosz Zarzyczny oraz Wiktoria Kuzara.
Liczba zdjęć: 48
W tym albumie będą zamieszczane wspomnienia wędkarzy utrwalone na zdjęciach. Jeśli ktoś z wędkarzy naszego Koła PZW "Strwiąż" będzie chciał się podzielić swoimi wspomnieniami proszę o kontakt pod nr. tel. 512 350 149 Twórzmy razem historię naszego Koła PZW "Strwiąż".
Liczba zdjęć: 25
W tej galerii będą publikowane największe ryby złowionych przez członków Koła PZW "Strwiąż". Złowienie rekordowej ryby to często jedyna w swoim rodzaju przygoda wędkarska którą bardzo długo się pamięta. Niejednokrotnie jest okazją do opowiadań podczas wędkarskich spotkań nad wodą i przy innych sytuacjach. Właśnie w tej galerii jest sposobność do pochwalenia się swoimi sukcesami wędkarskimi. Chętnych do zaprezentowania atrakcyjnych okazów proszę o kontakt pod nr. tel. 512 350 149.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty