Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z zawodów spławikowych

Aktualności | 2017-04-10 | Publikujący: Koło Międzylesie

Zawody z okazji otwarcia sezonu przyciągnęły nad staw nr 5 w Szklarni dwie zawodniczki oraz osiemnastu zawodników. Wśród startujących znaleźli się między innymi członkowie kół Świdnica Miasto, Wałbrzych Miasto, Bielawa, Paczków, Stronie Śląskie, a także ekipa gospodarzy z Międzylesia. O godzinie 7:40 sędziowie przypomnieli regulamin zawodów, a następnie rozlosowano sektory oraz stanowiska. Staw nr 5 podzielony został na 3 sektory. Sektor A od drogi liczył 7 zawodników. W sektorze B na grobli rywalizowała taka sama liczba wędkarzy, natomiast w sektorze C od strony świerków wędkowało sześć osób.
Ryby tego dnia niestety kiepsko współpracowały i część wędkarzy musiała budować wyniki jazgarzami. Niektórym udało się skusić do brania grubsze ryby w postaci karpi, jednak większość okazała się sprytniejsza i nie udało się ich wyholować. Do podbieraków trafiły także dwa szczupaki, a Paweł Wacławski złowił naprawdę pięknego zębatego mierzącego na oko ponad 70cm. Jednak te ryby w związku z ich okresem ochronnym musiały jak najszybciej trafić z powrotem do wody.
Po 4 godzinach rywalizacji zwycięzcą zawodów okazał się Mateusz Dubik (Międzylesie), który wygrał sektor A z wynikiem 4540g, na drugim miejscu uplasował się zwycięzca sektora B Krzysztof Kaźmierczak (Stronie Śląskie) - 4450g., a na najniższym stopniu podium stanął Patryk Strzelec (Bielawa), a jego wynik to 1430g. Największą rybą zawodów - karpiem o masie 2080g. mógł pochwalić się Krzysztof Kaźmierczak.
Na koniec najlepsi zostali nagrodzeniu pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów: Jaxon, Profess, Harison i Balsax.

Zapraszamy wszystkich na kolejne zawody GP "O Puchar Czesława Lisa", które odbędą się 21.05.2017r. na stawie nr 5 w Szklarni. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy wędkarze liczą się w klasyfikacji GP, a najlepsza trójka na koniec cyklu zostanie dodatkowo nagrodzona. Podobnie jak przed rokiem do klasyfikacji GP zaliczamy 5 zawodów, a jeden najgorszy start odlicza się.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • Dubik Mateusz Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  adrianos

  Wyniki z zawodów dostępne są na stronie www.wyczyn-walbrzych.pl Wysłałem wyniki do administratora strony, jednak najwidoczniej format w którym sporządziłem wyniki nie jest obsługiwany przez stronę PZW. Co do cateringu, to temat jest do przedyskutowania na zebraniu zarządu.

 • bobdobson Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Grasujące drapieżniki nie pozwoliły na rozwinięcie skrzydeł zawodnikom,którzy nastawili się na małą i średnią rybę.Złowione szczupaki (70 i 45cm) oraz okoń 32cm świadczą dobitnie,że na drugi rok na stawie nie będzie drobnicy i znowu o zwycięstwie zadecydują bonusy.Myślę,że większość zawodników na zawodach miało kontakt z bonusami,tylko nie poradzili sobie z holem.Tym większe słowa uznania dla tych co sobie poradzili.Oczywiście ukłon dla Krzysia,który sobie poradził oraz dla Mateusza.Zawody udane,organizacja ok tylko brak minimum cateringu,który może się przełożyć się na frekwencję w zawodach zbliżających się.Dlatego też zgłaszam akces do przygotowania kawy(kawa z rana jak śmietana) oraz kiełbaski pieczonej.Jakby ktoś miał duży termos na kawę oraz duży termos na grochówę to podejmę się tego wyzwania.A może to już jest w kole a ja nic o tym nie wiem. Nie wiem czy wiecie,ale przyjeżdża do nas czołówka spławika z okręgu,więc warto zainwestować by łowić z najlepszymi.

 • bobdobson Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Wyniki,wiem,że mało czasu,ale to jest kwintesencja zawodów.

 • bobdobson Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Wyniki,wiem,że mało czasu,ale to jest kwintesencja zawodów.

 • bobdobson Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Wyniki,wiem,że mało czasu,ale to jest kwintesencja zawodów.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin