Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

MISTRZOSTWA OKRĘGU MUCHA RELACJA.

           W piątek 15-go czerwca trafiamy do kwatery na ulicy Granicznej w Lądku Zdroju, tam będziemy nocować żeby móc o godzinie 5 rano pojawić się na miejscu zbiórki, przed wędkarskimi Mistrzostwami Okręgu w dyscyplinie muchowej. Przyjazd w piątek spowodowany był również tym że Mistrzostwa Okręgu miały się odbyć w tle Festiwalu Pstrąga, imprezy organizowanej również 16 czerwca przez włodarzy miasta i Pana Załuskiego, co dla mnie było nowością i poznanie zasad współpracy i terenu na którym wszystko miało się odbyć było wręcz konieczne. Patrząc od strony organizatorów tej imprezy poznaliśmy inne piękniejsze miasto, miasto z zadbanymi parkami (co widać na zdjęciu) odremontowanymi starymi kamieniczkami i wizytówką miasta sanatorium „Wojciech”. Można by było jeszcze napisać wiele ciepłych słów o Lądku Zdroju ale przybyliśmy tu współzawodniczyć w zawodach więc zajmijmy się nimi. Zbiórka do godziny 6.00, niestety po nocnej ulewie kilka drużyn ma problem dotrzeć na czas, w ciągu następnych 15 minut docierają wszyscy i można rozpocząć zawody. Odprawa i określenie terenu, rozdanie kart startowych z już wcześniej wylosowanymi sektorami i stanowiskami przebiega bardzo sprawnie, jeszcze tylko połączenie sędziego z zawodnikiem i wymarsz na pierwszą turę zawodów. Pierwsze sygnały są niepokojące bo woda jest mętna i wbrew powiedzeniu że w mętnej wodzie dobrze się ryby łowi, nie było to takie proste. Z upływem czasu było coraz lepiej a najlepszy z zawodników w jednej turze złowił nawet 18 pstrągów. W czasie gdy trwała 2-ga tura zmagań na wodzie  zmieniliśmy miejsce sekretariatu zawodów i zgodnie z planem trafiliśmy w samo centrum festiwalu, tutaj odbywały się między różnymi atrakcjami pokazy rzutów wędką  muchową ze sznurem, tam też wydano w namiocie „Patelni plenerowej” poczęstunek uczestnikom MO. O godzinie 16.30 zakończyliśmy zmagania na rzece i przystąpiliśmy do obliczania wyników, o 17.30 byliśmy gotowi i przystąpiliśmy do dekoracji mistrzów połowu pstrąga. Tym razem dekoracja odbyła się na scenie przed zgromadzonymi na widowni kibicami. Wypadło to dość okazale tym bardziej że dekorowani byli przez przedstawicieli Miasta i Okręgu Juniorzy którzy również rozgrywali swoje mistrzostwa na malowniczej rzeczce Morawce pod opieką kol. Stanisława Pomykały, i Seniorzy. Zainteresowani znajdą najciekawsze momenty w galerii a wyniki jak zwykle w załącznikach, Ja dodam że wśród startujących juniorów zwyciężył Kłębokowski Aleksander z Koła Strzegom a wśród seniorów swój kunszt pokazał aktualny Mistrz Polski Janek Adamów z Koła Bystrzyca Kłodzka. Drużynowo najbardziej skuteczni okazali się Koledzy z Koła Kłodzko.

Kończąc relację chcę podziękować Kolegom z Kłodzka i Stronia Śl. za przygotowanie terenu zawodów, wyznaczenie sektorów i stanowisk.

Zawody prowadził i relacjonował Jerzy Szołtaniak , pomagali mi Radosław Działa v-ce prezes Okręgu do spraw sportu i Andrzej Czop sędzia klasy okręgowej.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Działa Radosław Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: 4 + / -

  radoslaw84

  Super zawody i bardzo miła atmosfera.
  Pierwszy raz miałem przyjemność być na takich zawodach proponuję każdemu pojechać i zobaczyć jak to wygląda.
  Podziękowania należą się kolegom z koła PZW Kłodzko za przygotowanie sektorów oraz odcinków rzeki.
  Podziękowania za super przygotowane zawody należą się Jerzemu oraz Andrzejowi sędziom zawodów.
  Wielki dzięki chłopaki 👍👏👏👏😀
  Oraz gratulacje jeszcze raz dla zwycięzców zawodów brawo Wy 👏 👏 👏 👏 👏 👏

 • Telus Ryszard Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: 3 + / -

  misiek7

  Brawo Jerzy,doskonalą relacja z odbytych zawodów muchowych.Muszę się kiedyś wybrać z kamerką na tego typu zawody.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin