Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja - Spławikowe Grand Prix IV

Aktualności | 2020-09-17 | Publikujący: Koło Stronie Śląskie

W dniu 22.08.2020 na strońskim dużym stawie odbyło się IV Spławikowe Grand Prix.

Ten szczególny rok pokazał nam, że jesteśmy tylko wspólnie i jeżeli jesteśmy to tylko razem.

Tym razem siedmioro zawodników zgłosiło się do walki o wynik, który dopisany zostanie jako czwarta część  z sześciu tegorocznych starć.

O godzinie 07:00 prezes naszego koła Grzegorz Urbaniak rozpoczął zbiórkę oraz losowanie. 

Każdy z zawodników zaraz po losowaniu w pośpiechu wyruszył na swoje stanowisko.

To ostatnia okazja żeby rozbudować wynik o dużą wagę – następne zawody odbędą się już nad zalewem (a to znacznie trudniejsza technicznie woda).

O godzinie 08:20 rozpoczęło się nęcenie zanętą ciężką. O godzinie 08:30 padł sygnał łowimy.

Wielu zawodników biorących udział w zawodach organizowanych przez nasze koło utrwaliło w sobie przekonanie, że przy upalnej pogodzie ryba zwiedza tylko wybrane  numery stanowisk, a zawodnik, który miał pecha i wylosował inny numer jest skazany na przegraną.

Tym razem „pewniaki” musiały przypomnieć sobie pojęcie pokory.

Płytsza część podzielonego na dwa sektory dużego strońskiego stawu po prostu milczała rybnie od początku zawodów. Jedyne ryby, które tutaj złapano na początku zawodów nie przekraczały 10 cm długości.  Tym razem większa ryba trzymała się tylko środka lub głębszej wody na dużym stawie.

Bardzo dobrze swoje stanowisko wykorzystał kolega Kaźmierczak Krzysztof, który regularnie w sektorze B odławiał pojedyncze karpie. Na brzegu od modrzewi najlepiej połowił kolega  z międzyleskiego koła Wojciech Płaziak.  Na sąsiadującym stanowisku sektora B dzielnie z kolegom Wojciechem rywalizował Bogusław Dubik, lecz na najgłębszej wodzie ryba nie brała tak ochoczo jak po środku naszego zbiornika.

W trzeciej godzinie zawodów na stanowisku 2 A wreszcie pojawiła się bardzo duża ryba. Po zacięciu ryba poruszała się pod wodą bardzo powoli i wykonywała ruchy podobne do suma.

Hol tej ryby  zajął koledze Patrykowi Kołodziejskiemu aż 4 godziny i 15 minut. A to znacznie dłuższy czas niż całe zawody. Więc nawet gdyby ryba wylądowała finalnie w podbieraku to i tak nie liczyłaby się do wyniku końcowego.

Po prawie czterech godzinach tajemniczy okaz pokazał się czekającym nadal nad stawem prawie wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w tych zawodach.

Był to karp przedziału wagowego około 8kg, lecz podpięty hakiem za górną płetwę grzbietową.

Finalnie hol siłowy zaowocował wycięciem haka i spięciem ryby. Pomimo, że rybki nie udało się wyciągnąć z wody to ten czas spędziliśmy w bardzo miłym, wspólnym gronie.

Dwie jedynki sektorowe w tych zawodach zdobyli kolejno:

1. Krzysztof Kaźmierczak

2. Wojciech Płaziak

Na cięższe dwa punkty zasłużył wynikiem:

3.  Bogusław Dubik

 W załączniku wyniki zawodów oraz aktualna klasyfikacja GPX.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin