Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Muchowe Mistrzostwa Koła Świdnica

Aktualności | 2009-04-08 | Publikujący: Okręg PZW w Wałbrzychu

Poranek nieopodal Bystrzycy Górnej

Jadąc w niedzielę nad Bystrzycę w charakterze obserwatora, w miejsce gdzie miały się odbyć Zawody Muchowe o Mistrzostwo Koła Świdnica zastanawiałem się, komu tak pięknie świeci bladoczerwoną poświatą poranny księżyc. W Bystrzycy Górnej gdzie było Biuro zawodów i zbiórka stawiłem się o 730. Po przywitaniu i losowaniu, które prowadził Sędzia Główny imprezy kol. Szołtaniak zawodnicy i pozostali sędziowie udali się na wylosowane stanowiska, aby o 830 rozpocząć rywalizację. Ponieważ brakowało jednego sędziego zostałem poproszony o objęcie funkcji sędziego stanowiskowego. Przypadło mi stanowisko 1 w sektorze A. W pierwszej turze miałem przyjemność mierzyć rybki doskonałemu muszkarzowi Sławkowi Kułakowi, który w trakcie dwugodzinnej tury złowił 11 pstrągów co dało mu najlepszy wynik w sektorze. Po godzinnej przerwie rozpoczęliśmy drugą turę.
Tym razem gościłem na stanowisku mistrza spławika Władysława Senetrę, który to próbował swych sił w muszce. Poradził sobie znakomicie bo w przełowionej wodzie zaliczył 3 pstrągi.

Finałem zakończonych zmagań było podliczenie wyników i ich ogłoszenie oraz dekoracja zwycięzców medalami i pucharami. Wygrał Sławek Kułak przed Jackiem Barańskim. Tych znakomitych muszkarzy dzieliły dosłownie centymetry przy tej samej ilości zdobytych punktów. Zakończeniem była cześć nieoficjalna gdzie przy kiełbasce z ogniska wymieniane były doświadczenia. Jako bezstronny obserwator mogę stwierdzić ze zawody przeprowadzone były w sposób perfekcyjny co jest zasługą Sędziego Głównego kol. Szołtaniaka oraz organizatorów.

 

 
Z wędkarskim pozdrowieniem - Wodom Cześć,

 

Stanisław Pomykała

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin