Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Rezygnacja prezesa i posiedzenie Zarządu.

Aktualności | 2016-03-02 | Publikujący: Koło Wałbrzych

Zarząd Koła Miejskiego na posiedzeniu dnia 16-go lutego po przyjęciu rezygnacji dotychczasowego prezesa Waldemara Szywały podjął stosowną uchwałę, aby w okresie do zwołania walnego zgromadzenia członków Koła funkcję pełniącego obowiązki piastował Kolega Jerzy Szołtaniak. Na posiedzeniu tym omawiano również sprawy organizacyjne m.in. utrzymanie czystości na stawie w Poniatowie, Zagórzu Śl. i wokół siedziby Koła. Zatwierdziliśmy również plan imprez organizowanych przez Zarząd Koła.


Wygląda on następująco:

1.   Sprzątanie brzegów zbiornika w Poniatowie – 9.04.2016r.

n

 

       Otwarcie sezonu wędkarskiego – zawody spławikowe Poniatów – 17.04.2016r.

 

 

                                                                                                Mistrzostwa spławikowe Koła 1.05.2016r.

 

3.     Zabawa dla dzieci połączona z zawodami spławikowymi  Poniatów – 28.05.2016r.

4.     Otwarte zawody spławikowe o Puchar Prezesa Koła Zagórze Śl. – 25.06.2016r.

5.     Otwarte zawody spławikowe o Puchar Koła Miejskiego Zagórze Śl. – 14.08.2016r.

6.     Otwarte zawody spławikowe „parami” na zakończenie sezonu Poniatów – 2.10.2016r.


Na posiedzeniu ustalono też, że w razie konieczności sprzątania brzegów zbiorników w Poniatowie i Zagórzu będzie o tym fakcie powiadamiany  Zarząd Koła, Sąd Koleżeński i Komisja Rewizyjna. Ponad to przed każdą organizowaną imprezą odpowiednio wcześniej będzie umieszczany na stronie internetowej komunikat o planie organizowania imprezy. Mam nadzieję że apel o pomoc w doprowadzaniu do normalnego stanu wymienionych zbiorników będzie potraktowany poważnie i zgromadzi nad wodą niezbędną ilość osób do zaprowadzenia porządku.  

 

 

 

****    ****    ****

 

 

Witam Panowie.

 

Zacznę od tego, że wiadomość została niepoprawnie zredagowana przez moderatora prezentacji Koła Wałbrzych Miasto. Po rozpoznaniu tematu dokonano stosownej korekty zgodnej ze stanem faktycznym.

Druga sprawa. Komentarze do wcześniejszej treści były jak najbardziej na miejscu do pewnego momentu tj. do chwili kiedy zaczęto zjadliwie atakować przedstawicieli Koła Wałbrzych Miasto. Koledzy, tak naprawdę nie wiemy do jakiej sytuacji musiało dojść, że zakończyło się rezygnacją Kol. Szywały (prywatnie mam o Waldku jak najlepsze zdanie - jest moim kolegą). Jednak teksty na forum typu: "co się musiało stać.... Ciekawe, dlaczego odszedł...." sugerowanie, że "Działacze Koła nie znają Statutu PZW...." etc. to już moim zdaniem czysta złośliwość. Jak ktoś chce to proszę bardzo, niech do Waldka zadzwoni i się dowie co i jak. A może Waldek po prostu nie chce o tym rozmawiać. Czy kogoś z Was to interesuje??  Najlepiej kosztem całej tej sytuacji komuś dokopać - obniżyć na forum notowania.

 

Trzecia sprawa. Pan Kupis też zapomniał, że jest moderatorem strony jak również o tym, jakie idee przyświecają tworzeniu artykułów. Powiem tak. To, że mamy wolność wypowiedzi i umożliwiono nam kiedyś wyrażanie ich pod konkretnymi publikacjami w "internecie" tak naprawdę nie służy niczemu dobremu. Zobaczcie, że zazwyczaj nasze SUBIEKTYWNE odczucia wyrażane w formie tych wypowiedzi zazwyczaj ranią innych (często bezpodstawnie). I nie mówię tylko o prezentacjach w portalu pzw.org.pl  . Wszędzie w Internecie aż kipi od jadu jakim uwielbiamy opluwać innych (znane przez większość internautów portale). Zauważyłem, że przy byle okazji Kolega Artur Kupis zawsze korzysta, żeby zaatakować. 

 

Arturze - co do zarobków to na d..ie nie siedzimy wiesz dobrze o tym, zatem nie na miejscu jest poruszanie kwestii wynagrodzeń. Każdy gdzieś pracuje i zarabia - we własnym przekonaniu zawsze za mało, ale co do innych, to pewnie kradną....  bo inaczej być nie może.

Polecam zapis wynikający z § 5 Statutu PZW.

 

Krytykujmy mądrze, a nie siejmy ferment. Prezentacje moim skromnym zdaniem mają pokazywać faktyczną pracę PZW i nas jednoczyć, a nie dzielić. Jak napiszemy o pracach społecznych Kół czy akcji organizowanej przez Okręg, to i tak znajdzie się jakiś urodzony malkontent, który musi skrytykować, choćby tak - dla zasady. Często robimy to na podstawie (zwykle tak to bywa) oszczerstw, informacji z tzw. "pierwszej ręki" zasłyszanych nad wodą.

Uważam, że praca administatora ZG, Okręgu czy Koła PZW powinna oczywiście polegać na tym, że daje się m.in. możliwość tworzenia forum dla wypowiedzi - ale niestety są one coraz częściej nie merytoryczne, kłamliwe, pełne nienawiści.

Zarzucanie mi, że usuwam komentarze jak leci to zwykłe oszczerstwo. Jedyne jakie usuwałem dotyczyły rozwinięcia niepotrzebnego wątku o konieczności wynagradzania adminów prezentacji Kół PZW. Wasza praca Koledzy ma wyższy cel. W moim przekonaniu jest wykonywana dla dobra wędkarstwa, jego propagowania, ukazania ciężkiej, społecznej pracy Kół PZW. Ja też nie dostaję medali, dyplomów za moją pracę od Admina ZG PZW i nie mam do niego za to pretensji. Moim zdaniem wystarczającą nagrodą dla Adminów i motywacją do pracy - redagowania na łamach prezentacji Koła, Okręgu jest podpisanie się czasem swoim imieniem i nazwiskiem. Ale, jeśli niektórzy robią to dla konkretnych nagród, zaszczytów to chyba nie znam się na ludziach - niestety. Owszem uważam, że Koła powinny czasem docenić pracę swoich moderatorów. Ja zawsze ciepło wyrażałem się o pracy Administratorów prezentacji i nie szczędziłem im uznania i wdzięczności za włożony trud.  

 

 

Drodzy Panowie.

W taki sposób nie poprawimy jakości wędkowania w Polsce. Zastanówmy się czasem, co piszemy. Jeśli ktoś czegoś nie wie to zapraszam do rozmowy - konfrontacji. Ja osobiście nic nie mam do ukrycia....

 

Przyznaję, że komentarze wcześniejsze (dla tej treści) zostały usunięte ponieważ nakręcały spiralkę nienawiści i oprócz tego nie wnosiły nic pozytywnego - portal moim zdaniem (tak jak napisałem powyżej) służy innym celom.

 

 

I jeszcze jedno, może istotne stwierdzenie do tego co napisałem. Do póki był błąd w treści komentarze wisiały pod nią, bo choć złośliwe to były na czasie. Po korektach (koniecznych zresztą) nie było ich pod co podpiąć, zatem zostały wycofane m.in. po to, by nie mieszały w głowach internautom. Tym się głównie sugerowałem.... Szkoda, że wszelkie moje działania odbierane są zawsze w ten sam sposób.

 

 

 

 

pozdrawiam,

Rafał Diug - admin prezentacji okręgowej PZW,

 

 

 

 

 

 

Panowie

Senetra Władysław

i Kupis ArturW związku z Panów "dyskusyjnymi" komentarzami na Forum w sprawie chęci pozyskania przez Was informacji na temat wynagrodzeń pracowników biura Zarządu Okręgu PZW w Wałbrzychu, pozwalam sobie zaprosić Was na spotkanie w siedzibie biura Okręgu w Wałbrzychu ul. Kościelna 6A / termin pozostawiam Panom do wyboru/ celem wyjaśnienia obowiązujących zasad prawnych ochrony tajemnicy danych osobowych pracowników biura.

Myślę, że spotkanie to pozwoli zrozumieć Panom, że nie wszystkie informacje dotyczące pracowników biura mogą stać się wiedzą ogólnie dostępną. 

Dalsza polemika w tym zakresie na forum niepotrzebnie wywołuje zamieszanie wokół pracowników biura Okręgu PZW.

 

 

z wędkarskim pozdrowieniem,

Stanisław Sieńczak - Wiceprezes ds. Organizacyjno-Prawnych, Rzecznik Prasowy ZO PZW w Wałbrzychu

 

 

 

 

 

Panie Władysławie.

 

 

Informuję Pana, że żadne komantarze nie są usuwane ze strony. Jeśli Pan chce to proszę jeszcze raz opublikować, to się pojawi "wczorajszy". Zapewne czegoś Pan nie "kliknął". W archiwum nie mam komentarzy tym bardziej takich niezrealizowanych.

 

Rafał - Admin

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (38)

 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

  senwladek

  Panie Rafale dziękuję za odpowiedź, wszystko możliwe że popełniłem jakiś błąd.
  Przepraszam.

  Moja wczorajsza wypowiedź dotyczyła mniej więcej tego, że chciałbym uzyskać od Kolegi Rzecznika Prasowego informacji dotyczącej Sprawozdania Finansowego Okręgu za 2015 rok. Jeśli chodzi o zarybienia to są podawane informacje w kołach na Zebraniach Sprawozdawczych. Natomiast jakie ponoszone są wydatki na utrzymanie Biura Okręgu nie ma żadnych, wygląda to jakby było "tajne przez poufne". Zaproponowałem Kol. Rzecznikowi Prasowemu, że w dobrym tonie i chwalebne było by umieszczać takie informacje za każdy rok rozliczeniowy. Podsumowując moją wypowiedź, użyłem stwierdzenia, że jako Członkowie PZW płacący składkę członkowską, mamy prawo wiedzieć jak zagospodarowywane i wydawane są nasze pieniądze ?
  Pozdrawiam wszystkich nie doinformowanych.

 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  senwladek

  Panie Rafale wracając do usuwania przez Pana naszych wypowiedzi, oto artykuł z Konstytucji RP:
  Art. 54.

  Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
  Oraz zapoznać się z taką opinią:
  http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/omowienie-konstytucji/76804,Konstytucyjna-wolnosc-wypowiedzi.html.
  Tak więc Pana "zdanie" na temat wypowiedzi poszczególnych autorów, powinno być wyrażone wypowiedzią a nie usuwaniem naszych wpisów.
  A co do zarobków, pracowników z imienia i nazwiska Biura Okręgu, mnie to nie interesują.
  Jedynie tak jak wczoraj napisałem a tego wpisu nie ma. Jeżeli masz Pan ta moją wypowiedź w archiwum, to proszę umieścić.
  Pozdrawiam

 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  senwladek

  Panie Rafale, gdzie jest moja wczorajsza wypowiedź ?

 • artek74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

  Kolego Władku……..możesz mi dać i 10 minusów, mnie to nie rusza.
  Natomiast rusza mnie to, co jest nie zrozumiałe albo nie dociera. Jako OBYWATEL RP obowiązuje Cię przestrzeganie prawa, a w tym wypadku Ustawy o ochronie danych osobowych. I czy Ci się to podoba czy nie , to niech to do Ciebie dotrze , że wynagrodzenia pracowników są co do zasady tajne. Tajemnica wynagrodzenia chroniona jest przepisami Kodeksu cywilnego. Informacje dot. wysokości wynagrodzenia pracowników należą do jego dóbr osobistych, co ugruntowane jest w orzecznictwie Sądu Najwyższego, który stwierdził, że ujawnienie przez pracodawcę bez zgody pracownika jego wynagrodzenia może stanowić naruszenie dobra osobistego w rozumieniu art. 23 i 24 KC. Oznacza to , że ujawnienie wysokości wynagrodzenia pracownika może nastąpić tylko za jego zgodą. To na tyle co do wynagrodzeń pracowników biur okręgów i nie tylko. Oczywiście nie dotyczy to tzw. pracowników publicznych, ale pracownicy PZW na pewno do takich nie zaliczają się - proszę przeczytać sobie art.15 przedmiotowej Ustawy w tym zakresie. Więc zanim jeszcze raz Kolego dasz przykład dot. wynagrodzeń urzędników, , to przeczytaj w/w artykuł . Teraz Szanowny Kolego co do PZW, zapominasz o Statucie PZW, który określa kompetencje władz i organów Związku i określa również prawa i obowiązki członka Związku. Nie myśl , że skoro jesteś jego członkiem to automatycznie jesteś pracodawcą dla pracowników biura ZO. Płacenie składki członkowskiej , daje Ci członkostwo w Związku oraz prawa i obowiązki wynikające ze Statutu PZW i nie uzurpuj sobie innych praw sprzecznych z Ustawą o ochronie danych osobowych, Kodeksem Cywilnym, Kodeksem Pracy czy wewnętrznymi przepisami PZW. Dziwię się ,że jako długoletni działacz i delegat na zjazd okręgowy wypisuje Kolega takie bzdury. Ten portal na którym dyskutujemy jest portalem ogólnodostępnym i jeżeli Kolego ujawnisz tu pobory któregoś pracownika , to tak jak przeczyta to prawie każdy członek PZW (a jest ich ok.600 tys.) tak samo może przeczytać to „Józek” , a może jeszcze 37 mln obywateli RP i nie tylko RP i taki pracownik będzie miał prawo wytoczyć Ci sprawę z powództwa cywilnego, więc jeszcze raz zastanów się Kolego co piszesz . Proponuję również popatrzeć na szczeble drabiny PZW, o których to Kolega pisze, a szczególnie na szczeble wynikające ze Statutu , bo chyba tak do końca, to Kolega nie rozumie kompetencji nadanych nim poszczególnym szczeblom władzy w PZW. Nie mam zamiaru nikomu dokopywać, a wypowiadam się tylko po to, aby niektóre sprawy zostały zrozumiane i prawidłowo przedstawiane, zanim narobią niepotrzebnych szkód i problemów.

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Bardzo przepraszam, ale w takim stylu nie mogę prowadzić komentarzy bo to są jakieś insynuacje.
  O co tu chodzi ? Można wywnioskować że mnie ktoś straszy. To chyba nie oto chodzi w naszych rozmowach.
  Pozdrawiam

  A z kim Kolega dyskutuje……………..z tym co zna przepisy obowiązujące w PZW i nie tylko………….
  To jak Kolego z wynagrodzeniem i kosztami utrzymania URZĘDU?
  Tylko z rozwagą, bo może jutro Kolega stracić pracę.
  Więc dajmy sobie spokój z drążeniem tego tematu.

 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  senwladek

  artek74 oto zaprzeczenie do twojej wypowiedzi, czy chcesz więcej przykładów ?
  http://swidnica24.pl/ile-zarabiaja-urzednicy/

 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  senwladek

  artek74 dałem Tobie minusa za anonimowość.
  A co do wynagrodzeń nie masz racji, jako Obywatele RP znamy wynagrodzenia Prezydenta i Ministrów RP. To my obywatele jesteśmy ich pracodawcami poprzez płacenie podatków. Podobnie jest w PZW, pracowników biur to my zatrudniamy jako Członkowie PZW, poprzez płacenie składki członkowskiej. I to z tej składki są wypłacane wynagrodzenia wszystkich pracowników zatrudnionych w kołach, okręgach i Zarządzie Głównym. Prawdą jest że umowę o pracę z Dyrektorem Biura podpisuje Prezes ZO. Jest tylko małe ale, że Prezesa Okręgu wybrał Zjazd Okręgu, a Delegatów na ten zjazd wybraliśmy my na Walnych Zebraniach w kołach. Tak więc patrząc na szczeble drabiny wyborczej od góry do dołu to my jesteśmy pracodawcami dla pracowników biur. I mamy prawo domagać się wiedzy ile zarabiają nasi pracownicy. "Józek" z ulicy nie ma prawa znać płacy naszych pracowników ale Członkowie PZW tak.
  Dlatego zawsze namawiam do tego aby przychodzili Członkowie Kół na Zebrania chociażby tylko wyborcze i wybierali takie osoby do władz koła i delegatów na Zjazd Okręgu, którzy będą godnie ich reprezentowali i działali dla nich i w ich imieniu. W swojej działalności byłem co najmniej na 5 może więcej Zjazdach Delegatów i zauważyłem że około 50 % delegatów nie wie po co tam przyjeżdżają. Wypowiedzi w kuluarach z ich strony są takie: "Kolega mnie zgłosił to przyjechałem" albo "nie było chętnych to mnie wybrali". I tu postawię ??????
  Koledzy wędkarze jest to rok wyborczy dlatego zachęcam do analizy kogo będziecie w najbliższych wyborach wybierać nie tylko do władz kół, ale również Delegatów na Zjazd Okręgowy, ponieważ każdy z Delegatów może zostać Prezesem Okręgu, lub członkiem Zarządu Okręgu. Na Zjeździe Okręgu są naprawdę demokratyczne wybory. Wiem to jako parokrotny członek Komisji Wyborczej.
  Jak chcemy mieć lepiej w PZW to "Wszyscy bierzmy udział w Zebraniach Sprawozdawczo Wyborczych w Kołach. Jak nastąpią zmiany to wtedy na pewno admin nie będzie usuwał naszych wpisów.
  Pozdrawiam

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Dziękuję

 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  senwladek

  artek74 dałem Tobie minusa za anonimowość.
  A co do wynagrodzeń nie masz racji, jako Obywatele RP znamy wynagrodzenia Prezydenta i Ministrów RP. To my obywatele jesteśmy ich pracodawcami poprzez płacenie podatków. Podobnie jest w PZW, pracowników biur to my zatrudniamy jako Członkowie PZW, poprzez płacenie składki członkowskiej. I to z tej składki są wypłacane wynagrodzenia wszystkich pracowników zatrudnionych w kołach, okręgach i Zarządzie Głównym. Prawdą jest że umowę o pracę z Dyrektorem Biura podpisuje Prezes ZO. Jest tylko małe ale, że Prezesa Okręgu wybrał Zjazd Okręgu, a Delegatów na ten zjazd wybraliśmy my na Walnych Zebraniach w kołach. Tak więc patrząc na szczeble drabiny wyborczej od góry do dołu to my jesteśmy pracodawcami dla pracowników biur. I mamy prawo domagać się wiedzy ile zarabiają nasi pracownicy. "Józek" z ulicy nie ma prawa znać płacy naszych pracowników ale Członkowie PZW tak.
  Dlatego zawsze namawiam do tego aby przychodzili Członkowie Kół na Zebrania chociażby tylko wyborcze i wybierali takie osoby do władz koła i delegatów na Zjazd Okręgu, którzy będą godnie ich reprezentowali i działali dla nich i w ich imieniu. W swojej działalności byłem co najmniej na 5 może więcej Zjazdach Delegatów i zauważyłem że około 50 % delegatów nie wie po co tam przyjeżdżają. Wypowiedzi w kuluarach z ich strony są takie: "Kolega mnie zgłosił to przyjechałem" albo "nie było chętnych to mnie wybrali". I tu postawię ??????
  Koledzy wędkarze jest to rok wyborczy dlatego zachęcam do analizy kogo będziecie w najbliższych wyborach wybierać nie tylko do władz kół, ale również Delegatów na Zjazd Okręgowy, ponieważ każdy z Delegatów może zostać Prezesem Okręgu, lub członkiem Zarządu Okręgu. Na Zjeździe Okręgu są naprawdę demokratyczne wybory. Wiem to jako parokrotny członek Komisji Wyborczej.
  Jak chcemy mieć lepiej w PZW to "Wszyscy bierzmy udział w Zebraniach Sprawozdawczo Wyborczych w Kołach. Jak nastąpią zmiany to wtedy na pewno admin nie będzie usuwał naszych wpisów.
  Pozdrawiam

 • artek74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Cytuję : „Anonimowy użytkowniku odpowiem w pełni na to zadane pytanie jeśli będę wiedział komu.”
  No to ja pytam się o ten drażliwy temat, a komu chcesz ujawnić wynagrodzenia pracowników (chronione Ustawą) ?
  A z kim Kolega dyskutuje……………..z tym co zna przepisy obowiązujące w PZW i nie tylko………….
  To jak Kolego z wynagrodzeniem i kosztami utrzymania URZĘDU?
  Tylko z rozwagą, bo może jutro Kolega stracić pracę.
  Więc dajmy sobie spokój z drążeniem tego tematu.

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Bardzo przepraszam a z kim rozmawiam pod kryptonimem "artek74'
  pozdrawiam

 • artek74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Kolego.....nikt Ci nie zarzuca , że nie jesteś szczery czy otwarty do rozmów. Problem polega na tym, że nie wszystkie dane można ujawniać, szczególnie te które chronione są Ustawą o ochronie danych osobowych, więc tu proponuję rozwagę. Natomiast co do sportu...............od tego w Okręgu jest OKS i on odpowiedzialny jest za sport i tam należy kierować swoje uwagi w tym zakresie. Są władze, są gremia odpowiedzialne w każdym okręgu za prowadzoną działalność. A jeżeli coś nie podoba się, to trzeba to przekazać na odpowiednich spotkaniach, naradach i zjazdach. Nie bijmy piany tam gdzie nie jest to potrzebne.
  A co do stronki wrocławskiej i komentarzy dot.porozumień ..............to oni nawarzyli piwa to niech sami spijają tą gorzką piankę. Ja im bynajmniej nie zazdroszczę..........................

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Anonimowy użytkowniku odpowiem w pełni na to zadane pytanie jeśli będę wiedział komu. Zacytuję kolegę Władysława "Prawdziwa cnota krytyki się nie boi". Odwagi to porozmawiamy po dżentelmeńsku ja nic nie ukrywam bo i po co. Kto mnie zna a zapewne i TY, to wiesz, że ja jestem otwarty do rozmowy i szczery w ramach przyzwoitości.
  Pozdrawiam

 • artek74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam Panie Władysławie, czytam i widzę, że Pan dobrze się orientuje w kwestii Statutu oraz Regulaminu i innych dokumentów prawnych związanych z działaniem PZW a tym bardziej Naszego Okręgu. Może Pan coś więcej wie o kwotach na utrzymanie biura. Na internecie wyczytałem, że to są nie małe środki.

  pozdrawiam

  Artur

 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  senwladek

  Oto strona Zarządu Okręgu Wrocław, można poczytać komentarze jakie tam są umieszczane:
  http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/124389/64/porozumienia_na_rok_2016
  I co Panie Rafale można? można! I nikt tam nie prowadzi cenzury, nie próbuje nas uświadamiać.
  Jak brzmi przysłowie "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi".
  Piszesz Pan: "Arturze - co do zarobków to na d..ie nie siedzimy wiesz dobrze o tym, zatem nie na miejscu jest poruszanie kwestii wynagrodzeń." Coś mi się wydaje, że to co Pan Cytujesz: "Wszędzie w Internecie aż kipi od jadu jakim uwielbiamy opluwać innych." Że jednak siedzisz Pan na d..ie i masz czas na internet.
  Kwestie wynagrodzeń poruszymy przy okazji.

  Pozdrawiam Pierwszego Cenzora Zarządu Okręgu PZW w Wałbrzychu :-)  P.S. Panie Rafale pozdrowienie jest złośliwe i wyrafinowane.

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam,
  bardzo przepraszam Panie Administratorze, jestem bardzo ciekaw kto komentuje pod linkiem "artek74". Czy zasady się zmieniły, możemy to robić anonimowo ? Ale rady "artka74" są bardzo cenne choć troszeczkę odbiegają od prawdy. Ujawnienie osoby z wyżej wymienionego linku przez administratora to chyba nie łamanie prawa albo się mylę? W najbliższym czasie poproszę o opinie prawników jak to zrobić, żeby nikogo nie urazić i nie nadużywać obowiązującego prawa w danej kwestii Okręgu.
  Panie Tomaszu, Pan nie uwierzy ja też byłem na ekstremalnych zawodach okręgowych spinningowych w zeszłym roku na własne życzenie sam się zapisałem była forma open - mało ludzi. Tak szczerze mówiąc ja kwaśnicy w drugiej turze już nie widziałem bo byłem w stanie przed udarowym - całkowite zamroczenie. Miałem zapas 3 litrów wody na drugą turę ale nie wystarczyło. Panie Tomaszu prosiliśmy naszego sędziego tzw. brzegowego/sektorowego aby pojechał kupić wodę żeby móc w częściowym zdrowiu jako tako dokończyć zawody (i w tym momencie jeszcze raz chciałbym podziękować Koledze za odwagę w imieniu swoim i imieniu zawodników którzy dzielili się wodą) nie mogę wymienić imienia i nazwiska bo by jeszcze zabrano mu legitymację sędziowską. A w tedy przy takiej frekwencji jeden sędzia na zbiornik, zawody by się nie odbyły. Byłem zdziwiony i nie tylko ja, że organizatorzy prawdopodobnie zastali zaskoczeni przez trzy miesięczny upał i nie zabezpieczyli żadnych płynów a może tak miało być. Proszę pozdrowić Józefa Wyspiańskiego, chyba odpuścił sobie występy na okręgu ?
  P.S.
  Jakaś drużyna zakończyła przed czasem bo któryś zawodnik zasłabł albo serce i pojechali do domu.

  Pozdrawiam Kolegę spinningistę (bratnia dusza)

 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  senwladek

  Panie Rafale, widzę że występujesz Pan w roli bardzo niechlubnej, która kojarzy się z Cenzurą.
  To nie ta epoka. Piszesz Pan, że "Komentarze do wcześniejszej treści były jak najbardziej na miejscu do pewnego momentu tj. do chwili kiedy zaczęto zjadliwie atakować przedstawicieli Koła Wałbrzych Miasto." Na trzy komentarze jakie wtedy były, dwa zostały usunięte t.j. kol. Wiktorskiego i mój. Oba dotyczyły w bardzo do siebie podobnej treści: Koledzy z Zarządu Koła w Wałbrzychu nie znają Statutu PZW. Informacja jaka ukazała się na stronie koła o tym świadczyła. Dlatego napisałem jaki błąd popełnił Zarząd Koła wybierając Prezesa i jak to powinno prawidłowo być zrobione aby nie kolidowało ze Statutem PZW. A na końcu pozdrowiłem działaczy nie znających Statutu PZW. Napisał Pan: " sugerowanie, że "Działacze Koła nie znają Statutu PZW...." etc. to już moim zdaniem czysta złośliwość." I tu się zgodzę z Panem, to jest tylko i wyłącznie Pana zdanie, innym czytelnikom nie dał Pan szans na ocenę. Do oceniania wypowiedzi, a tym bardziej do klasyfikowania ich czy są słuszne czy nie słuszne, chciałbym aby na ten temat dać szansę wypowiedzieć się czytelnikom tej strony. Życzę wszystkim aby istniał pluralizm w wypowiedziach i to czytelnicy niech mają prawo i możliwość do oceny wyrażonych opinii. Jeżeli wyrażane opinie nie ubliżają osobom i nie zawierają gróźb karalnych, nie powinieneś Pan, w żaden sposób ingerować.
  Jednocześnie z mojego ponad trzydziestoletniego doświadczenia jako działacza, mogę stwierdzić że 95% wędkarzy nie zna Statutu PZW. I to trzeba powiedzieć głośno, działacze też nie znają Statutu PZW a zasiadają we władzach wszystkich szczebli organizacyjnych PZW. Ta wypowiedź nie dotyczy tych działaczy, którzy mogli by poczuć się urażeni i ich przepraszam że wrzuciłem do jednego worka. Ci co mnie znają, wiedzą jaki jestem i jak myślę. Tak więc Panie Rafale mniej nadgorliwości a więcej szacunku do nas wędkarzy, tego sobie i Panu życzę, nawet wtedy gdy masz Pan takie czy inne zdanie. Dyskutujmy a nie używajmy "gumek".

 • artek74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Szanowny Kolego Kupis…………..z ujawnieniem wynagrodzeń pracowników biura to radziłbym ostrożność, a w pierwszej kolejności proponuję Koledze zapoznać się z Ustawą o ochronie danych osobowych, a następnie z art. 23 i 24 Kodeksu Cywilnego. Dla wyjaśnienia tego co Kolega żąda, jeżeli pracodawca ujawni bez zgody pracownika wysokość jego wynagrodzenia za pracę może to stanowić naruszenie jego dóbr osobistych w rozumieniu art. 23 i 24 KC, a tym samy narazi się Kolega na konsekwencje wynikające z tych artykułów KC. Więc proponuję trochę zastanowienia nad tym co pisze się. Ponadto zgodnie ze Statutem PZW pracodawcą dla zatrudnionych pracowników w Biurze ZO jest Dyrektor, dla Dyrektora jest to Prezes i oni decydują o wysokości wynagrodzeń na poszczególnych stanowiskach w Biurze ZO, oczywiście ich wysokość musi być zgodna z Regulaminem Wynagrodzenia i Zatrudnienia.
  W związku z powyższym jak wyżej już napisałem , nikt nie ma prawa ujawniać wynagrodzenia pracowników bez ich zgody.
  I jeszcze jedno, to przez Was Delegatów na Zjazd Okręgowy wybrany zarząd decyduje o finansach Okręgu, a odpowiedzialnym za kontrole jego działań jest Okręgowa Komisja Rewizyjna , która na Zjeździe wnioskuje o udzielenie absolutorium .
  I na zakończenie, szanowni Koledzy nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności.

 • Nowak Tomasz Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  szatan_666

  Panie Rafale, to co Okręg PZW Wałbrzych tworzy w dziedzinie sportu to są kpiny. Część spinningistów, której zależy na sporcie, nie ma szans na realizowanie się w tym okręgu. Rozgrywki GPx Okręgu w tej dyscyplinie nie istnieją z powodu chorych założeń jakimi kierują się ludzie odpowiedzialni za sport w okręgu. Mój komentarz, który kol. Admin usunął nie był w żadnym wypadku "kipiącym jadem", lecz "kipiącym żalem" za to co zrobiliście rok temu i to co zaplanowaliście na ten rok. W kolejnej części proponowałem by wziąć przykład z innych okręgów odnośnie sportu. Dajcie sobie sami ocenę za to co tworzy Kapitanat Sportowy z Panem Gurzędą na czele (oczywiście wiem że w kapitanacie jest człowiek chcący rozwoju jednak jest blokowany). Kwaśnica zamiast wody na Mistrzostwach Okręgu na Topoli i Kozielnie gdzie temperatury od dłuższego czasu przekraczały 50 stopni w słońcu? Proszę uwierzyć, działania Okręgu też czasem zasługują na ostrą krytykę, tak jak chamskie i nietrafione komentarze na usunięcie. Pisze kol. Rafał "krytykujmy mądrze", ja napiszę "usuwajmy mądrze". To co piszę o sporcie na którym zależy części wędkarzy nie jest krytykowaniem dla zasady, nie jest informacją zasłyszaną z nad wody, nie jest również oszczerstwem. Byłem, widziałem, oceniam. Miejmy nadzieję, że z tej wymiany zdań wyniknie obustronna współpraca i wyciągnięcie wniosków. A jeżeli chodzi finanse Okręgu to będę starał się dowiedzieć ile procent ze składki członkowskiej (tylko jedno z kilku możliwych źródeł finansowania sportu przez okręg) Okręg PZW Wałbrzych przelewa na odpowiednie subkonto zgodnie z Uchwałą nr 67 Głównego Kapitanatu Sportowego, która weszła w życie 1 stycznia 2008 r. Zgodnie z tą uchwałą wszystkie środki wpływające na to konto przechodzą na kolejny rok. Niestety na stronie Okręgu nie znalazłem stosownych Uchwał jakie Okręgowy Kapitanat Sportowy musiał podjąć stosując się do Uchwały GKS. Pozdrawiam.

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Rafał, mam prośbę, nie wiesz jaką podstawę prawną mam wpisać w piśmie kierowanym do was w sprawie ujawnienie kwot na utrzymanie biura, diet, delegacji, nagród itp. za 2015 r. oraz przewidzianych podwyżkach w 2016 r. ze wskazaniem na poszczególne etaty (widzę że w trakcie wyjaśnień koszt utrzymania biura stał tematem tabu).
  Rafał, robię to z mojej osobistej ciekawości. Płacę regularnie składki i chciałbym wiedzieć ile taka działalność Nas wędkarzy kosztuje (w sumie dobrze, że ten temat wypłynął w twoich wyjaśnieniach).
  Rafał, podkreślam, nie jest to atak na nikogo a tym bardziej na ciebie zwykłe pytanie może trochę trudne ale cóż ?
  P.S.
  Moja żona mówi, że nie jestem jadowity, po prostu zwykły "Homo sapiens".

  Pozdrawiam
  Artur

 • Wiktorski Jurek Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

  viktor0

  A jeszcze słowo.Ja również wyrażam pełen szacunek dla Waldka i mam Go za dobrego Kolegę .Pozdrawiam.

 • Wiktorski Jurek Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

  viktor0

  Rafał jeżeli mój komentarz był zjadliwym atakiem na przedstawicieli Koła Wałbrzych to dziękuję serdecznie za takie podsumowanie.Teraz pozostaje mi tylko czytanie.Pozdrawiam.

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam Kolegów,
  Kolego Rafale, odpowiadając na twoje „wyjaśnienia” informuję cię, że od prawie roku mam przez ciebie zablokowane pewne funkcje w administrowaniu portalu. Nowe informacje automatycznie nie przechodzą ze strony Koła na główną stronę Okręgu. Może jest to właściwe Twoje działanie i może dobrze, tylko dlaczego dotyczy tylko mnie. Rafale jak zauważyłeś nie raz odświeżałem stare informacje wielokrotnie w celu pokazania internautą że Nasze Koło działa organizuje zawody, bo nowe informacje zostały zablokowane. Procedura odświeżania nie tylko była prowadzona przeze mnie lecz przez inne Koła emitujące swoje artykuły. Jak masz inne zdanie to dobrze ale jak byś chciał wiedzieć to zadzwoń do mnie to ci powiem ile razy i kto odświeża wpisy. Rafał, może nie zdajesz sobie sprawy ale Cię lubię bo nie raz mi pomogłeś tylko powtarzam traktuj wpisy administratorów jak i komentarze wędkarzy wszystkich równo a nie wybiórczo. Może należało by zmienić administratora Okręgu. Bardzo często ludzie myślą że robią dobrze a efekt jest inny. Widzę że przed innymi kolegami masz respekt to dobrze, a na minie skupiło się całe zło, cóż kto ma miękkie serce do musi mieć twardą ….. A wracając do moich „ataków” wskazanych przez Ciebie to zwróć uwagę, że nie tylko ja piszę o usuwaniu komentarzy, już nie małe grono uczestników o tym pisze, czy oni też Cię atakowali ? Rafał jak chcesz możemy sobie ogólnie porozmawiać na forum o paragrafach statutu o przestrzeganiu regulaminu organizowania zawodów itp. Może założysz osobny blok na stronie Okręgu i dasz się wypowiedzieć zawodnikom, będziesz miał jasną odpowiedz na swoje nie jasne wyjaśnienia.

  Rafał znasz minie z czarnego humoru to i to mi wybaczysz co teraz napiszę:
  „… szkoda, że dwoje wyjaśnienia nie są dodane jako komentarz można by było je usunąć”.

  Pozdrawiam

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  ?

 • Działa Radosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  radoslaw84

  Panie Arturze ja Was nie chcę poróżniać, a co do odpowiedzi to mam nadzieje że Pan Rafał sam się wypowie.
  Pozdrawiam:)

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Panie Radosławie Działa to bardzo proszę zadzwonić do Okręgu i się zapytać o co chodzi, jesteśmy ciekawi , bo z przeczytanych komentarzy jak Pan się zapoznał ja i koledzy nie wiemy.
  Natomiast, ja osobiście chciałbym wiedzieć ile z naszych opłat zostaje przeznaczone rocznie na utrzymanie biura PZW, o tak z ludzkiej wędkarskiej ciekawości.
  Odpowiadając Panu na drugie pytanie to szukam lepiej płatnej pracy tak jak większość w wieku "produkcyjnym" a czy to coś zmienia w poruszanych tematach ?
  P.S.
  Panie Radosławie zadawanie pytań to chyba można zaliczyć do ludzkiego sposoby.
  Chyba, że ... to jest nie ludzkie.

  Bardzo proszę Nas nie poróżniać. Czekamy na wpis z odpowiedzią udzieloną Panu z Okręgu.

  Pozdrawiam

 • Działa Radosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  radoslaw84

  P.s
  Chyba że szuka Pan pracy to inna bajka:)

  Ale pozdrawiam wszystkich , myślę że sprawa się szybko wyjaśni

 • Działa Radosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  radoslaw84

  Witam.
  Panie Arturze Kupis ale czy to ważne kto ile zarabia ludzie pracują to mają, nikogo nie interesuje ile Pan zarabia tak więc nie na miejscu jest Pana komentarz co do zarobków.
  Z tym że admin kasuje komentarze to się zgodzę że tak nie może być ale to można załatwić w sposób ludzki zawsze można zadzwonić do Okręgu i zapytać o co chodzi.
  P.s.
  Chyba że

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Wiktorski Jurek Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

  viktor0

  Do artykułu dodano dwa słowa i jest ok.Jest wiadomość -jest.Mój komentarz nie zawierał błędów i nie ma go.Jeżeli admin chce prowadzić taką politykę to jest w tym zwiazku i na tej stronie żle.W ten sposób kryje sie ludzi którzy którzy nie maja pojęcia o strukturach związku a odgrywaja w nim ważna rolę.Pozdrawiam PRAWYCH WĘDKARZY ,zgadzam się z poprzednimi komentarzami.Prosze Panstwa mamy rok wyborczy,może za sprawą tej strony potrafimy zewrzeć nasze szeregi i działac zgodnie z normami na korzyśc WEDKARZY.Pozdrawiam i myślę że mnie nie wykasuja.

 • Telus Ryszard Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  misiek7

  Czy dopiero teraz otworzyliście oczy,przecież od dawna nieprzychylne artykuły i komentarze na temat Okręgu Wałbrzych były osuwane.To sie nie dzieje teraz.Ludzie którzy maja swoje zdanie,nie moga pisać to co myslą,to jest nie do pomyslenia żeby zakłucać błogi spokój Okręgowi.

 • arturo74 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  Witam Panowie,

  Korzystając z okazji a nie znając wyżej wymienionego problemu dotyczącego „Koła Miejskiego” i nie odnosząc się do niego, to też muszę stwierdzić, że moje komentarze wielokrotnie są usuwane przez administratora Okręgu PZW.
  Jeśli osoba uprawniona emitująca wyżej wymieniony artykuł/informację pozwala na komentarz a program dopuszcza taką funkcje to nikomu nie wolno usuwać komentarzy innych użytkowników (jeśli nie są one wulgarnie i nie obrażają innych osób itp.). Nawet administrator ma pewne ograniczenia.

  P.S.
  Ponadto też chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak sympatyczny CZŁOWIEK otwarty do ludzi z pasją wędkarską zrezygnował z pełnionej funkcji. Za taką decyzją chyba nie stoją sprawy rodzinne?

  Wypowiadam się prywatnie jako wędkarz który oprócz siebie nikogo więcej nie reprezentuje.

  Artur Kupis

 • Nowak Tomasz Data dodania: 4 lata temu Oceń: 14 + / -

  szatan_666

  Uuu. Witam. Choć artykuł mnie nie dotyczy, to komentarz kol. Senetra Władysław zdecydowanie tak. Mój komentarz dotyczący sportu na 2016 rok, również został usunięty. Takie zabiegi są nie do przyjęcia i muszą ujrzeć światło dzienne, choćby w miesięczniku Wędkarski Świat. Panie Rafale, bądź Pan poważny i nie dokładaj swoich trzech groszy do zła, które tworzy Okręg PZW Wałbrzych.

 • Senetra Władysław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 7 + / -

  senwladek

  Panie Admin nie ładnie usuwać wpisy.

 • Król Aleksander Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

  rush111

  Wow a cóż to się stało , że taki człowiek z pasją jak Waldemar Szywała zrezygnował z funkcji prezesa ?
  Czyżby w PZW było naprawdę aż tak źle ?
  Proszę o podanie powodu rezygnacji !