Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Sprzątanie brzegów stawów w Poniatowie.

Aktualności | 2016-04-25 | Publikujący: Koło Wałbrzych

001 Poniatów 16kwietnia2016jpg

        Wbrew oczekiwaniom i wcześniejszym komunikatom do akcji sprzątania brzegów stawów w Poniatowie zgłosiło się niewielu chętnych. Ogółem razem z młodzieżą z „Promyka” i KWK sprzątało brzegi stawów w Poniatowie i brzegów jeziora w Zagórzu Śl. 22 osoby. 16-go kwietnia zgodnie z komunikatami o godzinie 9.00 na zbiórce przy stawach w Poniatowie zebrała się grupka osób, które oprócz ryb w wodzie widzą również mnóstwo śmieci pozostawionych między innymi przez naszych „ Kolegów wędkarzy”. Oczywiście jak zwykle największa grupę stanowili działacze Członkowie Zarządu naszego Koła, którzy stawili się do pracy w liczbie 9 osób, z Promyka brało udział w sprzątaniu 4 osoby, z KWK opiekun i trzech juniorów i wędkarze z koła w liczbie 5 osób.

Po zapoznaniu się z sytuacją w Poniatowie prezes Koła zadecydował, że część obecnych można zawieść do Zagórza i tam też zrobić coś pożytecznego. Tym sposobem trzema samochodami pojechało nad jezioro Bystrzyckie 12 osób. Sprzątaliśmy brzeg na wysokości zakrętu za Fregatą i mimo że ograniczono nam czas pobytu, odbywał się tam w tym dniu Samochodowy Rajd Świdnicki zebraliśmy w ciągu godziny 15 worków 120 litrowych śmieci. Pozostawione 10 osób w Poniatowie nie próżnowało i zebrali 11 takich samych 120 litrowych worków śmieci.

 

Jeżeli mowa o sprzątaniu to należy dodać, że dnia 23.04.2016r. Gmina Walim organizowała w Zagórzu akcję corocznego sprzątania brzegów jeziora, w akcji biorą udział dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat oraz ich opiekunowie. Kończącym imprezę jest konkurs z wiedzy przyrodniczo biologicznej a najlepsi mogą zdobyć atrakcyjne nagrody, między innymi rowery górskie. W akcji tej wzięło udział około 70 osób w tym około 40 dzieci i młodzieży. Nie powinno zabraknąć również wędkarzy, niestety wzięli w niej udział tylko prezes i przewodniczący Komisji Rewizyjnej Koła Miejskiego z Wałbrzycha. Chyba trzeba to skomentować – wstyd Panowie.

Krótki film z akcji w Zagórzu ze strony Gminy Walim - https://www.youtube.com/watch?v=LN0Y3cw6mtE&feature=share

                                  Komentował Jerzy Szołtaniak.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.