Wody PZW
http://www.pzw.org.pl/wody

Aktualności

Wielka akcja przeciw kłusownikom

29 listopada strażnicy SSR Powiatu Zielonogórskiego dokonali spektakularnego zatrzymania sprzętu kłusowniczego. Przy okazji uwolniono blisko 70 kg ryb!

SSR

Jak poinformował nas szef SSR Powiatu Zielonogórskiego Maciej Brzeziński, zatrzymania kłusowników dokonali funkcjonariusze Straży Leśnej z Zaboru.

Zatrzymane zostały dwie osoby. Na miejsce została wezwana policja i społeczna straż rybacka w celu dopełnienia formalności związanych z tym przestępstwem. Zabezpieczono dwie sieci 100-metrowe typu drygawica, ponton z wiosłami oraz aż 70 kg ryb. Leszcze, bardzo duże płocie-tarlaki (!), okonie i liny. Niestety większość ryb była juz martwa i została zutylizowana w gospodarstwie rybackim w Zaborze, a wcześniej żywe ryby wróciły do Odry.
Kłusownicy zostali zatrzymani przez policjantów.

Za przestępstwo z art. 27 UoRŚ grozi im do 2 lat więzienia. Obaj przestępcy byli od dłuższego czasu "pilnowani" przez strażników, ponieważ już wcześniej dopuszczali się podobnych czynów, o czym informowali nas wędkarze. Niestety zawsze udawało im się zbiec.

Wczoraj kolejni dwaj przegrali i obiecujemy, że dla wszystkich pozostałych kłusowników skończyły się już dobre czasy na naszych wodach.

                                                                                                                       (ds, SSR)

 

Zdjęcia