Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Liczymy straty wywołane przyduchą

Aktualności | 2009-08-07 | Publikujący: Okręg Mazowiecki PZW

W Urzędzie Miasta  Legionowo, 21 lipca 2009 r., odbyło się seminarium pt. „Ochrona wód Zalewu Zegrzyńskiego. Przeciwdziałanie stanom zagrożenia”, na którym grono naukowców zastanawiało się, jak przeciwdziałać w przyszłości zagrożeniom ekologicznym prowadzącym do masowego śnięcia ryb. Biorący udział w seminarium przedstawiciele Zarządu Okręgu Mazowieckiego zasygnalizowali, że straty spowodowane przyduchą są bardzo duże i prosili o wsparcie  w pozyskaniu środków finansowych na odbudowę rybostanu, głównie gatunków ryb drapieżnych (sandacz, szczupak, sum, okoń) i reofilnych (boleń, kleń, brzana, jaź, świnka).

 

Prezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW, Zbigniew Bedyński, realizując postanowienia uchwały Prezydium Zarządu Okręgu Nr 2/2009 pkt.3, wystąpił do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w sprawie wykonania ekspertyzy dotyczącej strat w rybostanie, jakie poniósł nasz Okręg w akwenach dotkniętych przyduchą. Instytut przyjął zlecenie, a termin wykonania ekspertyzy ustalono na drugą połowę sierpnia 2009 r.

 

Niniejsza ekspertyza pozwoli władzom Okręgu na przygotowanie planu działania zmierzającego do odbudowy rybostanu w wodach dotkniętych przyduchą oraz będzie podstawą do wystąpienia o dofinansowanie tych działań funduszami pozyskanymi spoza PZW.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.