Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

San w Leżajsku

Aktualności | 2009-12-01 | Publikujący: "Podkarpacki" WKS Rzeszów

Katalog Łowisk "Wędkarskiego Świata"

San w Leżajsku

 

To wielka rzeka, w której pływają naprawdę wielkie ryby. Wybierając się nad tutejszy San możemy być pewni wędkarskiej przygody z grubą rybą w roli głównej.

 

 

 

 Na tym odcinku Sanu możemy się spodziewać długich starych faszynowych opasek, rynien, dołków, przykos, rafek, płycizn oraz główek. W basenach między ostrogami baraszkują duże rapy, których głównymi ofiarami stają się zdezorientowane ukleje. W okresie jesiennym w miejsca o podobnym charakterze lubią się też zapuszczać wygłodniałe szczupaki i okonie. Drapieżniki łowimy na dość solidne zestawy wzbogacone w perłowo- czarne, zielone i żółte rippery oraz konieczne- wolframowe przypony. W przypadku pasiastych najskuteczniejszym wabikiem okazuje się niewielka obrotówka. W kolorach przynęt na sanowskie ryby można nieco poeksperymentować. Każdy dzień żerowania ryb w rzece jest inny od poprzedniego. Będąc tutaj warto również sięgnąć po paproszki. Myślę, że to doskonała broń na okonie każdego spinningisty, zwłaszcza w bezrybne dni. Natomiast przy opaskach, prądach wstecznych i w okolicach przelewów żerują ładne klenie i jazie, które zwłaszcza w upalne letnie dni zbierają z powierzchni wody rozmaite owady. Podając dyskretnie miniaturowego pływającego woblerka w okolice ryb zwiększamy naszą szansę na korzystny rezultat.

 Zaprezentowany odcinek Sanu na łamach niniejszego katalogu to także w dużej mierze kraina leszcza, krąpia, certy, świnki i płoci. Najdogodniejszymi miejscówkami, które sprzyjają połowu ryb spokojnego żeru są zakola i zatoczki z leniwie płynącą wodą. Utarło się powszechne przekonanie, że rzeka San jest jedną wielką tajemnicą dla wszystkich wędkarzy z całej Polski. Jednak, aby móc posmakować tej tajemnicy i niezwykłości Sanu, trzeba tutaj po prostu zagościć z wędką na dłużej, znacznie dłużej.

 

Mateusz Porada

 

 

Sekrety łowiska: Późna jesień na Sanie to idealna pora na złowienie pokaźnego zębacza. Dominującą przynętą na szczupaki staje się duża wahadłówka.

Ryby: szczupaki, okonie, bolenie, leszcze, płocie

Przynęty: gumy, woblery, białe robaki, groch, kukurydza

Informacje: Teren łowiska podlega Okręgowi PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. (17) 854 98 01 lub 02. Opiekę nad łowiskiem sprawuje Koło Wędkarskie Nr 18 „San” w Leżajsku.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • gleń piotr Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

    piotr170277

    moje zdjecie vizytowe jest własnie tam zrobione. mam pytanie do miejscowych wedkarzy; co z sumem ''bartkiem'' czy ta legenda jest prawdziwa?-pozdrawiam

  • rybak1 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

    rybak1

    Piękna rzeka i jak widać na zdjęciach do najczystrzych nie należąca...