Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

San w Leżajsku

Aktualności | 2009-12-01 | Publikujący: "Podkarpacki" WKS Rzeszów

Katalog Łowisk "Wędkarskiego Świata"

San w Leżajsku

 

To wielka rzeka, w której pływają naprawdę wielkie ryby. Wybierając się nad tutejszy San możemy być pewni wędkarskiej przygody z grubą rybą w roli głównej.

 

 

 

 Na tym odcinku Sanu możemy się spodziewać długich starych faszynowych opasek, rynien, dołków, przykos, rafek, płycizn oraz główek. W basenach między ostrogami baraszkują duże rapy, których głównymi ofiarami stają się zdezorientowane ukleje. W okresie jesiennym w miejsca o podobnym charakterze lubią się też zapuszczać wygłodniałe szczupaki i okonie. Drapieżniki łowimy na dość solidne zestawy wzbogacone w perłowo- czarne, zielone i żółte rippery oraz konieczne- wolframowe przypony. W przypadku pasiastych najskuteczniejszym wabikiem okazuje się niewielka obrotówka. W kolorach przynęt na sanowskie ryby można nieco poeksperymentować. Każdy dzień żerowania ryb w rzece jest inny od poprzedniego. Będąc tutaj warto również sięgnąć po paproszki. Myślę, że to doskonała broń na okonie każdego spinningisty, zwłaszcza w bezrybne dni. Natomiast przy opaskach, prądach wstecznych i w okolicach przelewów żerują ładne klenie i jazie, które zwłaszcza w upalne letnie dni zbierają z powierzchni wody rozmaite owady. Podając dyskretnie miniaturowego pływającego woblerka w okolice ryb zwiększamy naszą szansę na korzystny rezultat.

 Zaprezentowany odcinek Sanu na łamach niniejszego katalogu to także w dużej mierze kraina leszcza, krąpia, certy, świnki i płoci. Najdogodniejszymi miejscówkami, które sprzyjają połowu ryb spokojnego żeru są zakola i zatoczki z leniwie płynącą wodą. Utarło się powszechne przekonanie, że rzeka San jest jedną wielką tajemnicą dla wszystkich wędkarzy z całej Polski. Jednak, aby móc posmakować tej tajemnicy i niezwykłości Sanu, trzeba tutaj po prostu zagościć z wędką na dłużej, znacznie dłużej.

 

Mateusz Porada

 

 

Sekrety łowiska: Późna jesień na Sanie to idealna pora na złowienie pokaźnego zębacza. Dominującą przynętą na szczupaki staje się duża wahadłówka.

Ryby: szczupaki, okonie, bolenie, leszcze, płocie

Przynęty: gumy, woblery, białe robaki, groch, kukurydza

Informacje: Teren łowiska podlega Okręgowi PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. (17) 854 98 01 lub 02. Opiekę nad łowiskiem sprawuje Koło Wędkarskie Nr 18 „San” w Leżajsku.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • gleń piotr Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

    piotr170277

    moje zdjecie vizytowe jest własnie tam zrobione. mam pytanie do miejscowych wedkarzy; co z sumem ''bartkiem'' czy ta legenda jest prawdziwa?-pozdrawiam

  • rybak1 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

    rybak1

    Piękna rzeka i jak widać na zdjęciach do najczystrzych nie należąca...

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin