Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Czy mała, przymorska Dębosznica musi umrzeć?

Dębosznica, to mała 32 kilometrowa rzeczka, która swój początek bierze ze źródełka za miejscowością Leszczyn. Przepływa przez Siemyśl, Świecie Kołobrzeskie, Sarbię, Drzonowo.

istniejące śluzy

Na zachód od wsi Głowaczewo znajdują się dwie śluzy rozdzielające wody Dębosznicy. Zachodnia śluza tworzy potok Łużanka, który jest dolnym biegiem Dębosznicy. Natomiast przez wschodnią śluzę wody płyną do rzeki Błotnicy odległej o około 1 km. Oba cieki wodne uchodzą do jeziora Resko, bardzo rybnego jeziora przymorskiego, połączonego kanałem z morzem. Poza tym Dębosznica posiada odnogę łączącą się z rzeką Regą, co zwiększa różnorodność gatunkową występujących w niej ryb. Z Regi wpływają do niej duże ilości troci, które mają tu swoje tarliska.

To piękne miejsce może stać się wędkarską pustynią, za sprawą planów uruchomienia dwóch hydroelektrowni, o czym można się dowiedzieć z tablicy ogłoszeń Gminy Kołobrzeg. Z informacji tam zawartej wynika, że protestować w tej sprawie możemy w terminie 14 dni od ukazania się obwieszczenia. Pozostało już niewiele czasu!

 

UWAGA

W celu zapoznania się z treścią obwieszczeń, należy zapisać na swoim komputerze dwa załączniki, a następnie je otworzyć.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin