Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Oferta porozumień

Aktualności | 2010-03-19 | Publikujący: Okręg PZW w Koszalinie


                   Oferta porozumień

Zarząd Okręgu PZW w Koszalinie informuje, że nadal podtrzymuje ofertę podpisania z Okręgiem Słupskim i Szczecińskim porozumienia o zasadach wędkowania w wodach
udostępnionych powszechnie do wędkowania w tych okręgach w roku 2010.

Okręg Koszaliński PZW preferuje porozumienia oparte na zasadach wzajemności z dopłatą
(składką okręgową) wynoszącą 50% wartości rocznej składki okręgowej na ochronę i zagospodarowanie wód.
W Okręgu Koszalińskim taka składka dla członka PZW z innego okręgu, z którym podpisano porozumienie wynosi 71 zł na wody górskie i nizinne, udostępnione do wędkowania dopuszczonymi metodami oraz na wodach nizinnych na połowy ze środków pływających.


Okręg Koszaliński PZW jest otwarty na takie porozumienia również z innymi okręgami.


Do tej pory Okręg Koszaliński podpisał takie porozumienia z 7 okręgami.


 

  Janusz Nyk - Prezes Okręgu Koszalińskiego PZW

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (14)

 • krzysztof Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  zobowiązać Zarząd Okręgu PZW do udzielania
  odpowiedzi na uchwały i wnioski z walnych
  zgromadzeń kół kierowanych pod adresem zarządu
  w terminie kwartału .To jest uchwała XXV Zjazdu OPZW w K0szalinie .Co sądzi o tym Komisja Rewizyjna,którą myślę uchwały Zjazdu a szczególnie pilnowanie ich realizacji powinny obowiązywać?Statut sobie a Zarząd sobie,miałeś kolego Jankowski racje,jak do tej pory brak odpowiedzi.Jakieś to wszystko dziwne traktuje się nas wędkarzy jak dzieci.Pozdrowienia dla Komisji rewizyjnej

 • jan_jankowski Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolego "rybysobiełówie", zdziwisz się bardzo, jak komisja rewizyjna cokolwiek w tej sprawie pocznie. Chociaż iskierkę nadziei możesz mieć, bo szef tej komisji jest z naszego rejonu. Obyś się nie mylił.

 • rossterr09 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Byłem w Kamieniu. Od miejscowych dowiedziałem się, że jak jestem z Koszalina to muszę opłacić jednodniowy połów. W okienku pocztowym na konto PZW w Szczecinie zapłaciłem 10 zł , do tego koszt przesyłki, razem 12.50. Widzę, że czasie mojej nieobecności zaszły zmiany. Nie ma już strefy. My wędkarze dostajemy po kieszeni. A jak to się ma do uchwały zjazdowej. Musiałem wejść na stronę PZW Koszalin by ja znaleźć. Oto ona: Realizacja Uchwały Zjazdu Delegatów PZW z wiosny 2009 roku na podstawie § 46 pkt. 27 Statutu PZW Okręg PZW postanawia zawrzeć z dniem 1 stycznia 2010 r. porozumienie z Okręgiem PZW Szczecin w zakresie zasad wzajemnego wędkowania na wodach okręgów szczecińskiego i koszalińskiego w ramach województwa zachodniopomorskiego . W sytuacji nie podpisania takiego porozumienia nadal uczestniczyć w działalności tzw. „Strefy I” tj. Okręgów: Słupskiego, Szczecińskiego, Pilskiego, Zielonogórskiego, Jeleniogórskiego, Legnickiego i Wałbrzyskiego Zarząd Okręgu Wrzesień 2009 r A propos - na Kamieniu biorą małe rybki. Na razie nie warto tak jechać. One dzisiaj jeszcze świętowały. Tylko dwie były ładne, tak ok. 45 dkg każda

 • rybysobielowie Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  rybysobielowie

  Koledzy dajcie znać jaki będzie werdykt Komisji Rewizyjnej.

 • krzysztof Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  koło PZW Czaplinek złożyło wniosek(przegłosowany jednogłośnie!) do Komisji Rewizyjnej o zbadanie zgodności podpisywanych porozumień przez Zarząd Okręgu Koszalin między Okręgami Strefy I z obowiązującymi uchwałami Zjazdu Delegatów i podpisanym przez Pana Prezesa Porozumieniem Strefy I.Właśnie mija termin ustawowy na wydanie decyzji przez Komisję Rewizyjną.

 • Kruszewski Jan Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Od znajomego dowiedziałem się,że wszystkie koła wędkarskie z Białogardu oraz Tychowo i TMP wystosowały ostry protest do prezesa zarządu, ze łamie uchwały zjazdu i na własna rękę występuje ze strefy. Maja żądać zmiany decyzji a jeżeli nie to będą dążyć do zwołania nadzwyczajnego zjazdu. Prosili o pomoc koła z Czaplinka i Drawska. Może wspólne działanie do czegoś pozytywnego doprowadzi.

 • zibijan1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 3 + / -

  Oswiadczam publicznie że będę wędkował bez dodatkowych opłat miedzy okregami. Niech za to wedkowanie płaci dodatkowo Zarząd PZW Koszalin z zebranych składek.

 • rybysobielowie Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  rybysobielowie

  Zostaniemy bezrybną wyspą z betonem u steru, mam tego dość i nie będę płacił na utrzymanie betonowych posadek. Pomoczę kija w PGRybach.

 • Wąsik Kazimierz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  kwasik

  Cytuję:
  "Żądamy utworzenia tylu okręgów ile województw!"
  A nawet mniej; tylu ile jest RZGW, a nawet mniej!

 • krzysztof Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  mam pytanie czy Prezes który łamie Statut ma prawo dalej być prezesem? Bardzo dziwny jest ten Zarząd z Prezesem na czele,który ignoruje uchwały Zjazdu Delegatów.Jestem ciekawy jaka będzie decyzja Komisji Rewizyjnej na fakt łamania Statutu PZW przez Zarząd Okręgu Koszalin(czas na odpowiedż 3 miesiące od 10 .01.2010r.) Myślę ,że Okręg Koszalin nie pozostanie wyspą otoczoną przez normalne Okręgi Wędkarskie ,które jakimś dziwnym trafem podpisały normalne porozumienia w Strefie 1 aż zazdrość ściska i z drugiej strony nóż się otwiera na taki Zarząd ,który działa na szkodę swoich wyborców chyba że są to samozwańcy.
  Popieram pomysł utworzenia 16 Okręgów

 • okon56 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 3 + / -

  Żądamy utworzenia tylu okręgów ile województw!Ludzie sprawujący władzę w PZW to beton i nic na to nie poradzimy.Oni wszystko robią żeby normalnym ludziom utrudnić życie.Sami maja zniżki i ulgi,odznaczenia które zwalniają ich z opłat,a cała reszta to tylko ci co maja płacić składki na ich pensje.Pamiętam czasy kiedy na kartę wędkarską wędkować można było w całej Polsce.Po reformie gierkowskiej zrobili 49 województw,i 49 okręgów zrobił sobie PZW. Każdy okręg ma prezesa i innych urzędników.My za to płacimy.Powrót 16 województw powinien spowodować powstanie 16 okręgów,i wywalenie nadwyżki prezesów i urzędników. Pieniądze które oni inkasują przeznaczyć na zarybianie i ochronę wód. Pozdrawiam wszystkich normalnych wędkarzy!

 • tomano Data dodania: 10 lat temu Oceń: 3 + / -

  Widocznie statut PZW można o kant d.. rozbić, a zjazd jest po to żeby spotkać się i pogadać. Jako wędkarze możemy sobie gadać i prosić, ale zawsze traktuje się nas jak zło konieczne, powiem więcej jak kmiotków ze wsi. Dużo by pisać o postępowaniu władz mających nas z nic, ale z drugiej strony nikt nie odważył się kandydować przeciwko Nykowi na zjeździe. Mamy to co mamy. Rozumiem po części postępowanie bo kasa jest ważna, ale za tym nie idzie w parze ochrona i zarybianie. Wędkarze sami się skrzykują żeby pilnować rzek i jezior, bo pzw twierdzi że nie ma kasy a wód co nie miara. To zmniejszyć ich ilość do jasnej anielki i zrobić łowiska z prawdziwego zdarzenia. I jeszcze jedno - niech nasze władze powiedzą wprost dlaczego wyszły ze strefy ? Jeżeli dla kasy to dla kasy , a jeśli nie - to niech podadzą inny powód.
  Jestem za wprowadzeniem okręgów w liczbie 16 tj. tyle ile obecnie jest województw. W tej sprawie zaczynam szukać chętnych do wystąpienia z inicjatywą obywatelską o w/w zmianę.

 • zibijan1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 3 + / -

  Mieszkam w Szczecinku wędkuje na rzece Czernica . Biała , Dobrzyca Jestem członiem PZW od lat. Dlaczego mam płacic dodatkowe pieniądze za połowy na tych łowiskach.Wprowadzmy opłaty za kazde jezioro i rzekę. Co to za działacze ustalają takie porozumienia Czy ktoś z okregu Koszlinskiego łowił ryby w Okregu Poznanskim

 • krzysztof Data dodania: 11 lat temu Oceń: 4 + / -

  Panie Prezesie ma Pan krótką pamięć jeżeli nie pamięta Pan Uchwały XXV Okręgowego Zjazdu Delegatów PZW Koszalin które nakazuje pozostanie w Strefie 1.12.09.2009 podpisał Pan z dyrektorem porozumienie z Okręgami Strefy 1 i co dalej brnie Pan w jakimś swoim dziwnym pomyśle obciążenia Członków PZW Okręgu Koszalin karą pieniężną 7x 50% składek okręgów strefy 1?Proszę podpisać porozumienia zgodne z obowiązującym Pana Statutem PZW-

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin