Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

SSR działa !

Aktualności | 2010-03-19 | Publikujący: Koło PZW Kraśnik FŁT

Dnia 19 marca Społeczna Straż Rybacka z koła nr 12 wspierana przez strażników SSR z koła nr 39 dokanała kontroli rzeki Sanny w miejscowości Opoka (do ujścia rzeki do Wisły).

Wynikiem kontroli było wyciągnięci 50m sieci (drygi) , która była postawiona przy ujściu rzeki do Wisły. W sieci ryb nie znaleziono.

Kłusownicy posługiwali się łódką w której było dość dużo rybich łusek.

Nad wodą znaleziono również martwego jastrzębia , który złapany był we wnyki.

Niestey prawda jest taka, że w małych aglomeracjach nad rzeką Wisłą kłusownictwo występuje notorycznie. Sama SSR nie podoła w walce z tym procederem. Na miejsce jednej sieci, pewnie bedzię rozstwaiona następna.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (10)

 • Krzysztof Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  krzychu88

  Tak jaro masz tu częściową racje ale...." każdy obywatel ma prawo zatrzymać do przybycia Policji osobę która popełnia lub popełniła przestępstwo a umożliwienie jej oddalenia się z miejsca popełnionego czynu karalnego grozi nie wykryciu sprawcy". Zaufaj mi że gdybyś stawiał sieć i trafił na mnie na pewno byś nie się nie oddalił! Natomiast jeśli chodzi o brak karty lub opłat... Lepiej czasem odstąpić od czynności dalszych a delikwenta wyprosić z akwenu, a jeśli sam zostaje wtedy wezwać Policję. Łatwiej jest z "wędkarzami" którzy mają niewymiarowe zabite ryby np. sum 40cm - bo zazwyczaj mam już ich kartę wędkarską i legitymacje w reku także takiego delikwenta łatwiej przekazać Policji. Najłatwiej jest z dzieciakami: prosimy o karte - mówi że nie ma wiec chwila pogadanki delikatnej, udzielam informacji jak i gdzie może wyrobić takie pozwolenie na wędkowanie a jeśli ma poniżej 14 lat pouczam również że ze względu bezpieczeństwa powinien być z nim ktoś dorosły a także informuje o corocznej ostatnio promocji i gdzie może w ten sposób dokonać wraz z opiekunem opłat!

 • jaro422 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Ciesze się Krzysztofie że jesteś odważny i pracowity. Pytam tylko co zrobisz jeśli delikwent nie będzie chciał stać grzecznie i czekać na przybycie Policji, skoczysz mu na plecy?( nie masz do tego prawa) czy będziesz utrzymywał kontakt wzrokowy z oddalającym się. Wasze samodzielne kontrole nie mają podstaw prawnych i nie powinny sie odbywać bez udziału PSR lub Policji.

 • Krzysztof Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  krzychu88

  Witam i gratuluje Strażnikom wyniku działań! A co do reszty to może i chodzimy sprawdzać znaczki ale i nie tylko! Często ściągamy sieci kłusownicze do czego Ty jaro byś się nie odważył, dodatkowo w naszych działaniach jest też usuwanie np. skutków przyduch czego Tobie jaro zapewne się nie chce... Także jaro.... trochę rozwagi z tymi komentarzami.

 • Skórski Jacek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  ""..lecz co wtedy gdy nie jestem członkiem PZW i żadne regulaminy mnie nie obowiązują a panowie strażnicy SSR nie maja żadnych uprawnień tylko ochronę przysługującą funkcjonariuszom na służbie? ""
  Wtedy dzwoni się po policję która będzie mogła postąpić właściwie z takim delikwentem....i wbrew pozorom nie jest to trudne i niemożliwe . W każdym przypadku patrol przyjeżdża w ciągu kilku-kilkunastu minut.

 • jaro422 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Doskonale wiem że nie mają żadnych uprawnień, dlatego jestem zawsze zdziwiony gdy widze dwuosobowy patrol składający sie tylko ze strażników SSR, widocznie wychodzą z założenia że dzisiaj nie spotkają żadnego kłusownika, sprawdzą tylko czy znaczki są równo wklejone, bo zgodnie z RAPR jestem zobowiązany do okazania dokumentów uprawniających mnie do wędkowania i jako członek PZW go przestrzegam lecz co wtedy gdy nie jestem członkiem PZW i żadne regulaminy mnie nie obowiązują a panowie strażnicy SSR nie maja żadnych uprawnień tylko ochronę przysługującą funkcjonariuszom na służbie? Troche rozwagi panowie strażnicy SSR z tymi samodzielnymi szarżami.

 • tomek_88 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  tomek_88

  Odnośnie wypowiedzi Kolegi jaro422, czy wiesz jakie uprawnienia ma SSR - żadnych. PSR i Policja może łapać kłusowników a SSR niestety tylko znajdować i zbierać narzędzia połowowe. Najlepszym rozwiązaniem są wspólne akcje, lecz nie wszędzie PSR działa na tyle sprawnie aby takie akcje organizować, natomiast akcję z Policją trzeba uzgodnić wiele dni wcześniej co powoduje iż kłusownicy dawno znają plany strażników, i takie są Polskie realia.

 • jaro422 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Pojedyncze akcje polegające na wyjmowaniu z wody świeżo zastawionej sieci na niewiele się zdają, należy złapać kłusownika na gorącym uczynku i należycie go ukarać a nie podbierać mu sprzęt i udawać że już jest ok.

 • aigor Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Brawo Koledzy .....niszczcie to dranstwo

 • @Soplica Przemysław Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Gratuluję koledzy pozbazienia (kolejnego, podejżewam) nażędzia do kłusowania.
  Niestety obawiam się, że jastrząb nie był ofiarą owych kłusowników.
  Jeśli chodzi o pytanie zadane przez @serir to już odpowiadam.
  Można posiadać sieci do połowu ryb, nawet je zastawiać w wodzie i legalnie odławiać ryby,
  ale jest wiele warunków, które trzeba spełnić np.
  - odpowiednio oznakowana sieć,
  - odpowiednie zezwolenia do połowu WAŻNE na danym zbiorniku wodnym.
  w danym przypadku konieczna jest też rejestracja łodzi.

  Co do znalezienia sieci przez SSR na posesji to już są całkiem inne czynności postępowania.

  Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości w danej sprawie.

 • serir Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  Zastanawia mnie fakt, że wykryta sieć (dwa ostatnie zdjęcia) nie wzbudziła zainteresowania Policji lu PSR. Czy nie będąc uprawnionym do rybactwa, wolno posiadać takie narzędzia połowowe?

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin