Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Społeczna odpowiedzialność w aspekcie spożywania alkoholu nad wodą

Aktualności | 2010-08-19 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

„Pływam bez promili” – społeczna odpowiedzialność w aspekcie spożywania alkoholu nad wodą.

W weekend 14-15 sierpnia na plaży w Ustce miała miejsce kolejna odsłona kampanii społecznej „Pływam bez promili”. Jest to jedyna tego typu inicjatywa w Europie.

W tym roku po raz kolejny Stowarzyszenie Polska Wódka - Polish Vodka Association, wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Polskim Związkiem Żeglarskim, Polskim Związkiem Wędkarskim, Polskim Związkiem Kajakowym, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa oraz Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego kontynuuje akcję społeczną pod nazwą „Pływam bez promili” (poprzednia nazwa to „Woda bez promili”). Jej celem jest propagowanie bezpieczeństwa związanego z odpowiedzialnym spożywaniem alkoholu nad, w i na wodzie. W weekend, 14 i 15 sierpnia, osoby odpoczywające na plaży w Ustce miały okazję uczestniczyć w działaniach edukacyjnych poświęconych informowaniu o zagrożeniach wynikających z nieodpowiedzialnego spożywania alkoholu w obrębie akwenów.

Akcję wspierały całe rodziny – łącznie ponad 2 000 osób uczestniczyło w konkursach i atrakcjach zorganizowanych i prowadzonych przez wyspecjalizowanych animatorów. Dwudniowej kampanii  pomogła także pogoda, serwując uczestnikom pogodny i słoneczny weekend podczas zmagań na plaży.

Program obfitował w atrakcje dla najmłodszych, takie jak: duży plac zabaw, konkursy, body painting, czy kursy tańca. Nie zabrakło w nim jednak elementów edukacyjnych oraz doskonalenia umiejętności niesienia pierwszej pomocy. Wszyscy przebywający tego dnia na plaży otrzymywali specjalnie przygotowane na tę okazję materiały informacyjne i gadżety.

Dzięki partnerowi akcji – Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu - wypoczywający mieli również niespotykaną okazję obejrzeć zawody sportowe o Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym. W ramach kampanii „Pływam bez promili” w siedzibach partnerów akcji na terenie całego kraju rozwieszone zostały plakaty, głoszące o zagrożeniach związanych z nieodpowiedzialnym spożywaniem alkoholu nad, w i na wodzie.

Albo pływanie, albo alkohol! Od tej reguły nie może być wyjątków!

Szczegóły dotyczące kampanii dostępne są na stronie www.plywambezpromili.pl

Magdalena Zaczek
Polish Vodka Association
tel. 664 456 728

magdalena.zaczek@pva.org.pl
www.plywambezpromili.pl

 


 

Ruszyła Ogólnopolska kampania społeczna - Pływam bez promili

 

Pod hasłem „Pływam bez promili” – społeczna odpowiedzialność w aspekcie spożywania alkoholu nad wodą ruszyła kampania społeczna, która ma zwrócić uwagę na narastający problem pływania i korzystania ze środków pływających przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. W roku 2010 w okresie do końca lipca utonęło już prawie 400 osób, z których większość była pod wpływem alkoholu. Wśród ofiar wody znajdowało się wielu nieostrożnych wędkarzy.


O faktach związanych z brakiem szacunku dla zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz skutkach spożywania alkoholu mówiono w trakcie konferencji prasowej dotyczącej kampanii społecznej ,,Woda bez promili’’, która odbyła się 4 sierpnia w hotelu Mariott w Warszawie z udziałem przedstawicieli organizacji partnerskich, w tym także Polskiego Związku Wędkarskiego.


Społeczna odpowiedzialność jaka spoczywa nie tylko na koncernach alkoholowych, ale także na każdym z nas jest bardzo ważnym aspektem życia i edukacji kolejnych pokoleń. Stowarzyszenie Polska Wódka – Polish Vodka Association /PVA/ jest organizacją, która ma na celu m.in. propagowanie inicjatyw, które mają wpływ na kształtowanie postaw społecznych, związanych z odpowiedzialnym spożywaniem alkoholu.

 

Kampania społeczna „Pływam bez promili” wspierana jest przez następujących partnerów:

  • WOPR - Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,
  • PZK - Polski Związek Kajakowy,
  • Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa,
  • PZW - Polski Związek Wędkarski,
  • PZŻ – Polski Związek Żeglarski,
  • PZMWiNW – Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego,
  • PVA – Polish Vodka Association.

 

Patroni medialni: Polska The Times Dziennik Bałtycki, Żagle, rybobranie.pl, Tele 5, Polonia 1, obcasy.pl, Planeta.fm., Kurier Słupski, Newsgastro.

 

W ramach kampanii, w nadmorskich kurortach, a także w miejscowościach położonymi nad jeziorami
i rzekami w całej Polsce rozwieszone zostaną plakaty informujące o zagrożeniach związanych
z uprawianiem sportów wodnych po spożyciu alkoholu. Przestrzegamy:

 

Albo alkohol, albo pływanie. Od tej reguły nie może być wyjątków!

 

 

Kampania obejmie także bardziej aktywne działania edukacyjne, które będą promowane podczas dwudniowej akcji 14-15 sierpnia br. w Ustce, poprzez stronę internetową www.plywambezpromili.pl oraz imprezy sportowe organizowane przez partnerów. Pragniemy, by działania popularyzujące trzeźwość promowane były także poprzez ogólnopolską i lokalną prasę, stacje radiowe i telewizyjne, Internet, ośrodki lokalne partnerów i konferencje prasowe.

 

Szczegóły dotyczące kampanii dostępne są na stronie www.plywambezpromili.pl

 

Kontakt dla prasy:

Magdalena Zaczek

Polish Vodka Association

ul. Emilii Plater 53

00-113 Warszawa

tel.: 022/ 597 10 22

tel. komórkowy: 664 456 728

fax 022/ 597 11 85
magdalena.zaczek@pva.org.pl
www.plywambezpromili.pl

 

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – specjalistyczne stowarzyszenie o zasięgu ogólnokrajowym 75-ciu tysięcy ratowników wodnych, które od ponad 48 lat działa w celu organizowania pomocy oraz ratowania osób, które uległy wypadkowi lub narażone są na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na wodach.

 

Polski Związek Kajakowy – jest ogólnokrajowym związkiem sportowym, zrzeszającym stowarzyszenia i związki stowarzyszeń, sportowe spółki akcyjne, inne osoby prawne oraz jednostki działające w sporcie, turystyce, rekreacji kajakowej oraz w kajakarstwie niepełnosprawnych.

 

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa – jego główne cele to szkolenie młodzieży we wszystkich dziedzinach kajakarstwa, organizacja cyklu Grand Prix dla bardziej zaangażowanych sportowo turystów kajakowych, inicjowanie szkoleń i doszkoleń dla instruktorów turystyki i sportu kajakowego.

 

Polski Związek Wędkarski – związek, zrzeszający blisko 650 000 członków, reprezentujących wszystkie środowiska i grupy społeczne, który jest kontynuatorem historii i tradycji zorganizowanego wędkarstwa polskiego, w 2010 roku obchodził jubileusz 60-lecia PZW.

 

Polski Związek Żeglarski – związek sportowy o zasięgu krajowym zrzeszający Okręgowe Związki Żeglarskie istniejący obecnie od 1957 roku.

 

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego (PZMWiNW) – stowarzyszenie działające na podstawie ustawy prawo o stowarzyszenia oraz ustawy o sporcie kwalifikowanym, zrzeszające kluby i zawodników uprawiających sporty motorowodne, narciarstwo wodne, wakebordzistów oraz skuterzystów wodnych.

 

Polish Vodka Association (PVA) – organizacja zrzeszająca osoby, firmy i instytucje pragnące chronić tradycję oraz wartości związane z polskim przemysłem spirytusowym.

 

Plakaty dotyczące kampanii zostaną do odebrania w ZG PZW.

 

Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin